1. Ana Sayfa
  2. Analizler

Bitcoin Kahini 2022 Fiyat Tahminini Açıkladı

Kripto para piyasalarında birçok analist ve ünlü isim daha önce yaptığı birçok Bitcoin (BTC) fiyat tahmini ile gündeme gelmişti. Bu tahminlerden başarısız olanlar unutulup giderken, başarılı tahminde bulunan analistler kripto para kullanıcıları tarafından adeta kıskaca alındı. Bu doğrultuda 2017 yılında Bitcoin fiyatı için nokta atışı tahminde bulunan başarılı bir analist Bitcoin için 2022 yılı fiyat tahminini paylaştı.

Bitcoin Kahini 2022 Fiyat Tahminini Açıkladı

Kripto para piyasalarında daha önce birçok analist, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) adına bazı tahminlerini paylaşmıştı. Bu tahminlerden başarısız olanlar dikkate alınmadığı için tarihin tozlu sayfalarında kaybolup gitti. Fakat bazı başarılı analistler, yaptıkları başarılı tahminleri ile kripto para piyasalarında “kahin” olarak anılmaya başlandı. Bu başarılı analistlerden biri de 2017 yılında Bitcoin için nokta atışı bir tahminde bulunan Ronnie Moas oldu. Moas henüz 3 yıl önce Bitcoin 20 bin dolarlık rekor seviyesine ulaşmamışken, Bitcoin’in 10 yıl içinde önce 25 bin dolar seviyesine ulaşacağını ve daha sonrasında da fiyatını 50 bin dolar seviyesine çıkaracağını dile getirmişti. O dönemde başarılı analistin bu tahmini için “imkansız” yorumları yapılmıştı ancak sadece 3 sene sonra analist başarılı oldu ve Bitcoin fiyatı 25 bin doalr seviyesinin üzerine çıktı. Bitcoin kahini bu kez de 2022 yılına ilişkin Bitcoin tahminini açıkladı. Bu kez Moas’ın tahmini için kimse “imkansız” yorumunda bulunmadı, aksine başarılı analistin tahminleri kripto para piyasalarında heyecan uyandırdı.

Moas İçin “BTC ile Eşanlamlı Kişi” Yakıştırması Yapıldı

Başarılı bir analist olan Ronnie Moas, aynı zamanda Standpoint Research şirketinin kurucusu ve CEO’su. Moas, 2017 yılında henüz Bitcoin 2 bin 500 dolar seviyelerinde iken ortaya uçuk bir iddia atmış ve Bitcoin’in fiyatını önce ikiye katlayarak 5 bin dolar seviyesine geleceğini söylemişti. Ardından Moas, bu seviyeden sonra BTC’nin 10 yıl içinde, yani 2027 yılında 50 bin dolar seviyesine gideceğini iddia etmişti. O dönemde birçok kişi Moas’ın iddialarına kulak asmadı ancak 2017 yılı içinde Moas’ın tahminleri tuttu ve BTC fiyatını önce ikiye katladı, ardından rekor kırdı ve düşüşe geçti. Moas’ın kurucusu olduğu şirketin internet sitesinde de bu olaydan sonra Ronnie Moas, “Bitcoin ile eşanlamlı kişi” olarak adlandırılmaya başlandı.

Moas BTC’nin Bugünkü Durumunu Değerlendirdi

Ronnie Moas, dün Twitter’da bir paylaşımda bulundu ve Bitcoin fiyatına ilişkin yorumlarını dile getirdi. Moas öncelikle Bitcoin’in Temmuz 2017’de 2 bin 570 dolar seviyesinde olduğunu ve bugün ise 25 bin 700 dolar seviyesinde olduğunu, yani BTC fiyatının 10 kat arttığıın dile getirdi. Açıklamalarının devamında ise Moas, BTC’nin piyasa değerinin ise o günden bugüne kadar 20 kat arttığını belirtti.

Kahin 2022 BTC Fiyat Tahminini Paylaştı

Twitter’da paylaşımlarına ve yorumlarına devam eden Moas, piyasa değeri mesajının ardından Bitcoin fiyatına ilişkin gelecek tahminini paylaştı. Başarılı analist paylaşımında, “Bitcoin fiyatı 2021 – 2022 yıllarında 56 bin ile 112 bin dolara çıkmalı ancak bu süreç volatil (dalgalı) olacak” dedi. Moas ayrıca BTC fiyatı arttıkça, kripto para piyasalarında BTC’ye olan talebin de artacağını iddia etti. Öte yandan Moas, BTC dışında Ethereum ve Litecoin yatırımı yaptığını da belirtti.

Yorum Yap