1. Anasayfa
  2. Bitcoin

Bitcoin Neden Düşüyor, Fiyatlardaki Beklentiler Neler?

Lider kripto para birimi olan Bitcoin BTC şimdiye kadar hep yükselme ve rekor haberleri ile gündeme gelmeyi başardı. Ancak son zamanlar birim için pek iyi geçmiyor. 2 hafta öncesinde başlamış olan düşüş grafiğinden tam olarak çıkmayı başaramayan birim bu yüzden beklenen yükselişi bir türlü sağlayamadı. Son olarak hafta başında yükselme potansiyeli gösteren ve fiyatını tekrar 59 bin dolar bandına taşıyan birim burada tutunamadı ve tekrar düşüş yaşadı. Özellikle yatırımcılar ise BTC’nin bu seyrinin nasıl devam edeceğini merak ediyorlar.

Bitcoin Neden Düşüyor, Fiyatlardaki Beklentiler Neler?

Kripto para sektörü denilince ilk akla gelen birim olan BTC için son günlerde işler istediği gibi gitmiyor. Birim, daha önceden 60 bin dolar bandını geçmiş ve önemli bir rekora imza atmıştı. Özellikle bu dönemde çok popüler olan birim, 60 bin dolar bandı sonrasında ise yükselme performansı gösteremedi ve geri çekilme yaşadı. Hafta başında tekrar bir yükselme hamlesi ile grafik çizen BTC ise bu yükselişini devam ettiremedi.

BTC 60 Bin Dolar Bandını Görmekte Zorlanıyor

Hafta başında başladığı yükselme ile 59 bin dolar bandını gören ve yatırımcıların tekrar umutlanmasına neden olan BTC, bu seviyeden 60 bin dolar bandına geçiş yapamadı ve tekrar düşüşe geçti. 58 bin dolarlık direnç seviyesinden yüksek girişimler yaparak 59 bin dolarlık bölgeyi test eden birim, bu seviyede tutunamadı ve kazançlarını kaybetti. 59 bin dolar bandında yüksek değer oluşturan birim, düşüş ile 58 ve 57 bin dolarlık destek seviyelerini de kırmış oldu. BTC – USD paritesindeki saatlik grafikte 57 bin dolar seviyesinde yükselme trendinin altında kırılma yaşandığı görülüyor. Ayrıca 55 bin dolarlık destek seviyesinin de altında aynı durum tekrarlanmış oldu. Bu yüzden de BTC 55 bin dolarlık seviyesini de koruyamadı ve 54 bin dolarlık banda geldi. Halihazırda 54 bin dolardan işlem gören BTC 60 bin dolar bandından uzaklaşmış oldu. Son zamanların yaşadığı en büyük düşüş olan bu durumda BTC 55 bin dolarlık direnç seviyesini aşmak için çaba gösteriyor.

BTC Fiyatında Düşüş Devam Edecek mi?

BTC fiyatlarında düşüş için uzmanlar grafikleri temel aldıklarında 55 bin dolar bandının aşılmasını önemli görülüyorlar. Bu bant aşıldıktan sonra diğer temel hedef ise 57 bin dolar olarak gözüküyor. 59 bin dolar bandının da aşılması ve birimin 60 bin dolara ulaşabilmesi durumunda ise yükselme çizgisi devam edeceği tahmin ediliyor. Ancak olası bir aşağı yönlü kırılmada fiyat 52 – 51 bin dolar bandını görebilir.