İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin Nereye Gidiyor? Şok Seviyeler Tahmin Ediliyor!

Bitcoin Nereye Gidiyor? Şok Seviyeler Tahmin Ediliyor!

Son dönemde hızlı bir yükseliş ivmesi kazanan Bitcoin için tahminler de oldukça yüksek rakamlara doğru tırmanmaya başladı. Özellikle son 2 haftadır yukarı doğru bir dikleme grafiği elde eden BTC için tahminlerde uzmanların oldukça ilginç görüşleri bulunuyor.

featured

BTC son dönemin en popüler yatırım aracı oldu. Özellikle son 2 haftadır bütün direnç noktalarını parçalayan Bitcoin tahminleri de oldukça yüksek seviyelere çıktı. Önümüzdeki hafta da yükseliş ivmesi beklenen BTC için uzmanları ortak kanısı yükselişin devam devam edeceği yönünde. Yukarı doğru dik bir Bitcoin grafiği seyrimiz bir süre daha devam edecek yorumları çoğu uzman için ortak görüşü oluşturuyor. 18.000 Dolar seviyesinde devam eden BTC hakkında 12 aylık ve 10 yıllık analizler de bir hayli ilginç.

Bitcoin 12 Aylık Yükseliş Trendi İncelendiğinde Sürpriz Sonuçlar Çıkıyor!

BTC için son 12 ayın yükseliş trendi de takip edildiğinde sürpriz sonuçlarla karşılaşmak muhtemel görünüyor. Son dönemde yüksek bir işlem hacmine giren BTC, yatırımcıların da temel para işletim kaynağı oldu. Altın ve döviz yatırımlarından çok daha kazançlı ivme kazanması neticesinde BTC ve diğer coinlere olan taleplerde adeta patlama yaşandı.

BTC Kendisi ile Birlikte Ethereum’u da Yukarı Çekiyor!

Kripto para yatırımcılarının en çok tercih ettiği 2.coin olan Ethereum da yükseliş trendine girdi. 500 Dolar seviyesinin kapısına dayanan Ethereum için de 520 ile 530 Dolar arasında tahminler yapılıyor. Kripto paraların en büyük işlem hacmine sahip birimi olan Bitcoin’deki yükseliş ile birlikte diğer koinler için de işlem hacimleri büyüyor ve direnç noktaları tek tek kırılıyor.

Bitcoin Fiyatı Daha da Yükselecek Mi?

Analistlerin ortak kanısı önümüzdeki birkaç haftalık süreçte yükselmenin devam edeceği yönünde olsa da ufak bir düzeltmenin de geleceği konuşuluyor. Uzmanlar BTC’nin yükselişi için birkaç önemli faktörün bulunduğundan bahsediyor. Arz talep dengesi içerisinde BTC için olan talebin artması kuşkusuz yükseliş ivmesine hız kazandıracak.

Şuanda sadece ABD’de halkın genel servetinin %2’si civarında rakamı BTC yatırımı olarak duruyor. ABD halkının genel servetinin önümüzdeki yıl içerisinde 112 trilyon dolar civarında olacağı öngörülüyor. %1 ile %2 arasında BTC yatırımı yapılacağı düşünüldüğünde 1,1 ile 2,2 trilyon dolar arasında bir koin arzının olacağı öngörülüyor.

Credit Suisse’den Şok BTC Tahmini: 456.000 Dolar Olabilir!

Credit Suisse’in yayınladığı ‘’Global Servet Raporu’’ içerisinde de 2021 yılı için oldukça yüksek BTC tahminleri var. %1 ile %2 arasında Dünya çapında talebin BTC fiyatı için 228.000 ile 456.000 Dolar arasında rakamlara çıkartacağı iddia ediliyor. Dünya genelinde Bitcoin’e olan yatırım talebi de çok arttı; fakat ABD’deki gibi %2 civarında servetin BTC’ye ayrılacağı konusundaki senaryolar üzerinden yapılan bu tahminin gerçekleşip gerçekleşmeme ihtimalini önümüzdeki süreç gösterecek.

Yorum Yap

Yorum Yap