1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

Bitcoin, Polkadot ve Chainlink Ne Durumda?

Kripto para piyasalarında, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve lider altcoin Ethereum (ETH), kazandıkları değerler ile birlikte piyasa değerlerini de ciddi ölçüde artırmayı başardı. Bu değer artışları ile birlikte gelen popülarite ise kurumsalların, piyasa iştahını kabarttı ve her iki kripto varlık için kurumsal yatırımcılar, şimdilerde beklemeye geçti. Liderlere karşı artan bu ilgi, diğer kripto para birimlerinin de önünü açtı.

Bitcoin, Polkadot ve Chainlink Ne Durumda?

Geçtiğimiz ay yaşanan artışlar ve öncesinde 2020 yılının son çeyreğinde yaşanan artışlar, kripto para piyasalarında kurumsal yatırımcılar tarafından duyulan ilgiyi ciddi ölçüde artırmayı başardı. Geçtiğimiz yılın ikinci yarısında, MicroStrategy ilk kez Bitcoin (BTC) yatırımı yapan kurumsa şirket olarak kaydedildikten sonra, bu alandaki kurumsa ilerleyişi devam etti. Bitcoin’in geçtiğimiz yılın sonlarında rekordan rekora hareket etmesi ve MicroStrategy’nin her defasında biraz daha Bitcoin yatırımı yapması, kurumsalların Bitcoin’e ve haliyle diğer altcoinlere olan ilgisini artırmayı başardı. Artan değer artışlarında, lider kripto para birimi Bitcoin’in piyasa değeri 700 milyar dolar seviyesine kadar ulaştı. Öte yandan lider altcoin Ethereum’un (ETH) piyasa değeri de 180 milyar doların üzerine çıktı. Kripto para birimlerinin piyasa değerinin git gide artış göstermesi, kurumsalların Bitcoin ve Ethereum’a duyduğu ilginin artmasını sağlıyor. Kurumsallardan Bitcoin ve Ethereum ile birlikte gelen bu ilginin, diğer altcoinlere de yansıması bekleniyor.

Bitcoin (BTC) Ne Durumda?

Lider Bitcoin 8 Ocak tarihinde rekorunu kırdıktan sonra, bir sakinlik evresine geçiş yapmıştı ve uzun bir süre fiyat sıkışıklığı yaşamıştı. Bitcoin bu fiyat sıkışıklığından 5 Şubat tarihinde çıkarak ilk olarak 38 bin dolardaki direnci kırdı ve hedefine 40 bin doları koydu. Bu seviyenin de üzerini test eden Bitcoin, daha sonra burada uzun soluklu kalamadı ve yeniden 38 bin dolar bandına çekildi. Boğalar Bitcoin’i 40 bin doların üzerine çıkarma mücadelesi verirken, ayılar fiyatı 38 bin doların altına çekmeye çalışıyor. Ancak 38 bin dolar seviyesi Bitcoin için güçlü bir destek noktası oluşturmuş durumda. Boğaların mücadelede başarılı olması, Bitcoin fiyatının 50 bin dolara kadar yükselmesini sağlayabilir.

Polkadot (DOT) Ne Durumda?

Piyasa değeri bakımından en büyük altıncı kripto para birimi konumunda bulunan Polkadot (DOT), güçlü bir yükseliş eğilimine girdi ve 3 Şubat tarihindeki 19,40 dolarlık direnç kırıldı. DOT boğalarının mücadelesi ile yükselen DOT, bu seviyede uzun süre tutunamadı ve satış baskısı ile birlikte yeniden geriledi.  Analistlere göre DOT için kritik seviye 19,40 dolardı ve DOT bu seviyenin altında kalmayarak, yükseliş trendini korumayı başardı. Analistlere göre 21,73 ve 24,08 dolar dirençleri geçilirse, DOT fiyatını 30 dolara kadar çıkarabilir.

Chainlink (LINK) Ne Durumda?

Piyasa değeri bakımından en büyük dokuzuncu kripto para birimi konumunda bulunan Chainlink (LINK) de tıpkı Polkadot gibi yükseliş eğiliminde bulunuyor. Zira analistler LINK için en kritik seviyeyi 25,78 dolar seviyesi olarak işaret ediyordu ve LINK bu seviyenin üzerinde kapanış yapmayı başardı. Ancak analistlere göre ayılar büyük bir mücadele vererek, 25,78 dolar seviyesini ve ardından 27 dolar seviyesini güçlü birer direnç bölgesi haline getirdi. Analistlere göre LINK bu seviyeleri hafta boyunca test edecek.

Yorum Yap