1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

Bitcoin Rekorlara Doymuyor! Hedef: 30 Bin Dolar

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) rekorlara doymuyor. Kasım ayının ortalarında başlayan serüvende, kendisi için işaret edilen tüm direnç noktalarını tek tek geçen Bitcoin bu kez de hedefine 30 bin doları aldı. Dün 28 bin 500 dolar seviyesini geçerek yeni rekor seviyesini belirleyen Bitcoin, bugün tüm zamanların en yüksek seviyesini 29 bin 500 doların üzerine çıkardı.

Bitcoin Rekorlara Doymuyor! Hedef: 30 Bin Dolar

Kripto para piyasalarında 2020 yılının Mart ayında adeta tüm piyasa çakılmış, salgının etkisi en sarsıcı şekilde hissedilmişti. Ardından gelen yükseliş hareketi ile birlikte başta lider Bitcoin (BTC) olmak üzere, tüm kripto varlıklarda bir toparlanma başlamıştı. Bu toparlanmalar sonucunda, Kasım ayı ortalarına gelindiğinde Bitcoin rallisine başlamış ve kendisi için en çok merak edilen 20 bin dolar seviyesine doğru tırmanışa geçmişti. Bu tırmanışlar Kasım ayı sonuna kadar devam etmiş ancak Bitcoin bir türlü 20 bin dolar barajını aşamamıştı. Ardından Aralık ayı ortasında, 16 Aralık tarihinde lider Bitcoin hızlı bir atak yaparak sırasıyla rekor seviyelerini 20 bin, 24 bin, 26 bin ve 28 bin dolar seviyelerinin üzerinde belirlemişti. 2021 yılına sadece bir gün kala ise Bitcoin, 30 bin dolar sınırına kadar ulaştı. Kripto para piyasalarında şimdiki yeni hedef, yeni yıl öncesinde 30 bin dolar seviyesi oldu ve Bitcoin’in son günlerde rekor üzerine rekor kırması göz önüne alındığında, bu hiç imkansız görünmüyor.

Bitcoin İçin Sıradaki Hedef 2021 Öncesi 30 Bin Dolar

2020 yılının bitmesine artık saatler kaldı ve Bitcoin yılın son gününde de rekorunu tazelemeyi başardı. Bununla birlikte kripto para piyasalarında tüm beklenti 30 bin dolar seviyesine çevrildi. Buna paralel olarak, birçok kripto para analisti Bitcoin’in yıl bitmeden 30 bin dolar seviyesine ulaşacağını düşünüyor. Bu düşüncedeki dayanak ise Bitcoin’in son birkaç gün içinde kendisi için belirlenen 28 bin 300 dolar seviyesindeki direnç bölgesini, kırdığı art arda iki rekorun ardından güçlü bir destek seviyesine dönüştürmüş olması. Teknik göstergelerde Bitcoin, 28 bin 300 dolar seviyesi üzerinde hareket etmeye devam ediyor.

Bitcoin’in 30 Bin Dolar İçin Hangi Dirençleri Aşması Gerekiyor?

Bitcoin, 29 bin dolar seviyesinin hemen altında hareket ediyor. Analistler 30 bin dolar seviyesi için Bitcoin’in 29 bin 200 dolarlık seviyenin üzerinde net bir kırılma gerçekleştirmesi gerektiğini düşünüyor. Şu sıralar analistlere göre oluşan direnç seviyeleri 29 bin 200, 29 bin 500 ve 30 bin dolar seviyeleri olarak öne çıkıyor. Bitcoin’in bu seviyelerde yukarı yönlü bir hareket göstereceği görüşü güçlenmeye devam ediyor. Birçok analiste göre Bitcoin gün içinde 30 bin dolar seviyesini aşmayı başaracak.

Altcoinler Olası Yeni Rekora Nasıl Tepki Verecek?

Bitcoin’in 30 bin doları aşması halinde altcoinlerin bu rekor seviyesine nasıl tepki vereceği de merak ediliyor. Böyle bir durumda olası altcoin sezonunun başlaması fikrine ise analistler sıcak bakmıyor ve Bitcoin’in 30 bin doları aşmasıyla altcoin rallisinin başlamayacağı ifade ediliyor. Fakat yine de Bitcoin rekorunu yeni seviyeye taşıyarak, altcoinlerdeki grafiği de yeşile çevirmeyi başardı.

Yorum Yap