1. Anasayfa
  2. Kripto Manşet

Bitcoin Rekoru Kırdı, Sıra Diğerlerinde Mi?

Kripto para piyasalarında haftalardır beklenen ralli, lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) öncülüğünde yeniden başladı. Bitcoin’in yukarı yönlü harekete geçmesiyle birlikte, piyasadaki birçok altcoin de Bitcoin’i takibe geçti. Liderin yükselişine yine ilk paralel tepkiyi lider altcoin Ethereum (ETH) verdi ve Ethereum da tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden belirledi. Ancak bu yükseliş tablosunda dikkat çeken başka altcoinler de vardı.

Bitcoin Rekoru Kırdı, Sıra Diğerlerinde Mi?

Kripto para piyasalarında, 2020 yılının son çeyreğinde lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) öncülüğünde başlayan yukarı yönlü hareketlilikte, birçok kripto para birimi de harekete geçmişti ve 2020 yılının sonuna kadar birçok altcoin zirve noktalarını görmüştü. Ancak bunun asıl örneği, 2017 yılının sonlarında ve 2018 yılının başlarında yaşanmıştı. Söz konusu dönemde lider Bitcoin yine güncel rallisine benzer bir ralli başlatmış ve piyasada neredeyse bütün altcoinler buna paralel şekilde yükselişe geçmişti. Bu yükseliş o günden bu yana altcoin sezonu olarak isimlendiriliyor ve 2020 yılının son çeyreğindeki bu yükseliş hareketinde de yeniden bir altcoin sezonunun yaşanıp yaşanmayacağı merak edilmişti. Fakat beklenen altcoin sezonu bir türlü başlamamıştı ve şimdilerde lider Bitcoin yeniden büyük bir ralliye başladı. Bu durum, gözlerin yeniden diğer altcoinlere çevrilmesini sağladı. Birçok kripto para birimi, piyasalarda istediğini aldı ve almaya da devam ediyor. Şimdi herkesin merak ettiği konulardan biri de altcoin sezonunun başlayıp başlamadığı.

Bitcoin Ralliye Nasıl Başladı?

Tıpkı 2017 yılında başlayan altcoin sezonunda olduğu gibi, son rallisinde de Bitcoin önce beklenmedik seviyelere kadar yükseldi ardından fiyatta düzeltme yaşayarak altcoinlerin önünü açtı. Lider Bitcoin, Tesla şirketini 1,5 milyar dolarlık yatırımını açıklaması ile birlikte önce 40 bin dolar seviyesindeki direnci kırdı, ardından 42 bin doları zorlanmadan aştı ve 48 bin doların üzerine kadar çıkarak hedefine 50 bin doları koydu ve fiyatta düzeltme yaşayarak 46 bin dolar etrafında fiyatlandı. Bu hareketlilik, altcoinlerin önünün açılması olarak yorumlandı.

NEO İlk Kez 30 Doların Üzerinde

Altcoinler arasında, ciddi ölçüde yükselişe geçenler arasında en çok dikkat çekenlerden biri NEO oldu. NEO daha önceki hiçbir boğa koşusunda 30 dolar direncinin kıramamıştı ve her denemesinde 30 dolar bölgesinde reddedilmişti. Son rallide ise NEO 33 dolar seviyesine kadar yükselerek, herkesi heyecanlandırmayı başardı. NEO son 24 saat içinde %24 oranında değer kazandı ve yazım sırasında 31,49 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Stellar (XLM) Beklenen Yükselişi Yapacak Mı?

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimleri listesinde ilk ondaki yerini kaybederek on ikinciliğe gerileyen Stellar (XLM) de uzun bir süredir kıramadığı 0,39 dolar seviyesindeki direnci aşmaya çalışıyor. Aslında XLM 0.3945 doları geçmişti ve 0,40 doları test etmeye başlamıştı ancak burada uzun soluklu kalamayınca XLM yatay seyretmeye başladı. Analistlere göre XLM 0,40 doların üzerinde kapanış yapabilirse, fiyat önce 0,45 dolara ve ardından 0,51 dolara çıkabilir. Olası bir düşüşte ise analistlere göre XLM yeniden 0,36 dolar seviyesini görebilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir