İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin Rezerv Olarak Kullanılacak

Bitcoin Rezerv Olarak Kullanılacak

Dünyaca ünlü yatırım şirketinin sahibi Antony Pompliano geçtiğimiz günlerde Bitcoin ile ilgili açıklamaları ile gündeme geldi. Bitcoin’i destekleyen Pompliano günün birinde tüm şirketlerin Bitcoin rezervi oluşturacağını iddia etti. Twitter üzerinden yaptığı bu açıklamaya beğeni yağdı.

Son dönemlerde kripto para piyasasında en çok konuşulan gündem olan Bitcoin ile ilgii yorumlar gelmeye devam ediyor Yükselişi ile kripto para piyasalarının en önemli gündemi haline gelen Bitcoin’e dev şirketler yatırım yapmaya devam ediyor. Birçok analistin Bitcoin’in geleceği ile ilgili fikirlerini de açıkladığı bugünlerde dünyaca ünlü yatırımcılar da Bitcoin yorumlarında bulunuyor.

Kripto para birimlerinden Bitcoin’in destekçisinin her geçen gün arttığı bu dönemde konu ile ilgili bir açıklama da Blockchain’e yönelik yatırımlar yapan Morgan Creek Digital şirketinin kurucusu Antony Pompliano’dan geldi. Ünlü yatırımcı her şirketin Bitcoin rezervi olacağına dair açıklamalarda bulundu. Antony Pompliano’nun Twitter üzerinden yaptığı açıklama çok fazla yorum ve beğeni aldı.

Antony Pompliano Bitcoin İle İlgili Görüşlerini Açıkladı

Morgan Creek Dijital şirketinin kurucusu Antony Pompliano, 13 kasım günü Twitter hesabı üzerinden Bitcoin’in geleceği ile ilgili görüşlerini açıkladı. Bitoin destekçilerinden biri olarak bilinen Pompliano, tüm şirketlerin günün birinde Bitcoin rezervi yapacağını yazdı. Bitcoin’in geleceğini iyi gördüğüne yönelik anlamların çıkarıldığı tweetw birçok takipçisi yorum attı.

Antony Pompliano’nun 2 binin üzerinde beğeni alan bu paylaşımına farklı yatırımcılardan da yorum geldi. Ünlü yatırımcılardan Ross Gerber, Pompliano’nun tweetin cevap verdi. Bitcoin rezervi hakkında kendisinin de çalıştığı söyleyen Gerber, Pompliano’yu destekledi.

Squar Bitcoin’den Kar Etti

Antony Pompliaono Bitcoin ile ilgili yaptığı açıklamasında Squar şirketini de örnek gösterdi. Tüm şirketlerin Bitcoin rezervi yapacağını iddia eden Pompliano Twitter’da kaba bir hesap yaparak Squar şirketinin karını hesapladı. Bu hesaplama ile hem Bitcoin’in son dönemdeki yükselişine dikkat çekti, hem de Squar şirketinin Bitcoin rezervi yaparak kar eden bir şirket olduğunu gösterdi.  Squar şirketinin 2 aydan daha kısa bir sürede 25 milyon dolar kar ettiğini belirten Pompliano, şirketlerin Bitcoin rezervi yapmasını destekliyor.

Squar Şirketinin Yatırımına Olumlu Tepkiler Gelmişti

Antony Pompliano’nun Twitter açıklamalarından sonra Squar şirketinin Bitcoin yatırımı merak edilmeye başlandı. Dünyanın en büyük finans şirketlerinden birinin Bitcoin rezervi yapıp yapmadığı yatırımcılar tarafından merak edilmeye başlandı.

Dünyanın finans devi olan şirket Squar ekim ayında Bitcoin satın almıştı. 50 milyon dolarlık Bitcoin alan squar şirketi için bu miktar oldukça düşük. Squar şirketi sahip olduğu Hazine’nin sadece %1’lik kısmını yatırdığı Bitcoin yatırımından 2 ay içinde ise ciddi bir kar elde etti. Squar şirketinin bu yatırımı ekim ayında gündeme geldiğinde kripto para camiasında yatırım yapan birçok isimden olumlu tepki almıştı. Pompliano’nun açıklamalarından sonra şirketin hamlesine yeniden olumlu tepkiler geldi.

Yorum Yap

Yorum Yap