1. Anasayfa
  2. Bitcoin

Bitcoin Sert Düştü, MicroStrategy Ne Düşünüyor?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Şubat ayının son haftasına girildiğinde ciddi değer kayıpları yaşadı. Hafta arasında 58 bin doların üzerine ulaşan Bitcoin, yeni hafta başında 48 bin dolara kadar, ardından gelen toparlanma sonrası 44 bin dolara kadar geriledi. Bu değer kayıpları sonrası, gözler daha önce yüklü Bitcoin yatırımı yapmış olan şirketlere çevrildi. Bu konuda öncü olan MicroStrategy şirketinin ise Bitcoin adına olumlu fikirlerinin değişmediği görüldü.

Bitcoin Sert Düştü, MicroStrategy Ne Düşünüyor?

Kripto para piyasalarında, yeni haftanın ilk iki gününde lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) sert değer kayıpları ile birlikte adeta bir kıyım yaşandı ve piyasalarda grafikler kızıla büründü. Bitcoin hafta arasında 58 bin doların üzerine çıkmayı başarmıştı ancak düşüşler sonrası 44 bin doları test etti ve toparlanmaya başladı. Bitcoin sert değer kayıpları yaşayınca gözler, Bitcoin yatırımı yapmış olan şirketlere çevrildi ve şirketlerin bu düşüş sonrası nasıl bir tutum sergileyeceği merak ediliyordu. Bitcoin yatırımı ve kurumsal şirket dendiği zaman akla ilk gelen şirket olan MicoStrategy’nin tutumu da en çok merak edilenlerden oldu. Zira MicroStrategy, kripto para piyasalarına Bitcoin yatırımı ile adım atan ilk şirket olmuştu ve geçtiğimiz yılın ikinci yarısında şirketin attığı bu adımlar sonrasında birçok kurumsal şirket daha Bitcoin yatırımı ile piyasalara girmişti. Düşüşler sonrası MicroStrategy, geleceğe yönelik Bitcoin fiyat tahminlerini paylaştı.

Bitcoin Neden Düştü, Ayı Piyasası Başladı Mı?

Bitcoin geçtiğimiz hafta içinde sert değer kazançları yaşadıktan sonra hafta arasında tüm zamanların rekorunu 58 bin dolar üzerinde konumlandırdıktan sonra, hafta başında sert düşüşler yaşadı. Ancak bu sert düşüşler ayı piyasası izlenimi yaratmadan önce Bitcoin toparlanmaya başladı. Bu düşüşlerde birçok faktör etkili olmuş olsa da piyasalarda, tecrübesiz yatırımcıların düşüş sırasında panikle Bitcoin satmaya başlamasının bir satış baskısı oluşturduğu düşünülüyor. Bu düşüşler sonrasında 58 bin dolarda işlem gören Bitcoin önce 48 bin dolara, ardından gelen toparlanma sonrasındaysa 44 bin dolara kadar geriledi.

Michael Saylor’un Bitcoin Tahmini

Bitcoin’in bu kadar sert değer kaybetmesinden, şüphesiz en çok etkilenenlerden biri hem MicroStrategy şirketi hem de şirketin CEO’su Michael Saylor etkilendi. Zira hem şirket hem de Saylor daha önce birçok kez yüklü Bitcoin alımları gerçekleştirmişti. Bitcoin’in sert değer kayıpları yaşaması sonrasında Michael Saylor, çok net açıklamalarda bulundu ve Bitcoin’e duyduğu güveni hatırlattı. Saylor, piyasaların şimdilerde dinamik olduğunu ancak ilerleyen dönemlerde Bitcoin’in dengeleneceğini ifade etti ve süren yükselişler sonrası Bitcoin’in 100 trilyon dolara ulaşacağını iddia etti.

Saylor: “Bitcoin Artacak, Altın Değersizleşecek”

Son değer artışları ile birlikte Bitcoin’in piyasa değeri 1 trilyon doları aşmıştı. Bu umut verici artışın ardından Saylor, Bitcoin’in piyasa değeri bakımından önce altının piyasa değeri olan 11 trilyon dolara, sonrasında da 100 trilyon dolara ulaşacağını iddia etti. Son düşüşler sonrasında Bitcoin’in piyasa değeri 1 trilyon doların altına gerilemişti ancak Saylor, artışların devam edeceğini ve neticesinde altının değersiz bir varlık haline geleceğini iddia etti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir