1. Ana Sayfa
  2. Analizler
  3. Bitcoin Tahmin Üstadından Uçuk 2021 Tahminleri!

Bitcoin Tahmin Üstadından Uçuk 2021 Tahminleri!

Son günlerde büyük bir ralli içerisinde bulunan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) için akıbet senaryolarının ardı arkası kesilmiyor. Son olarak geçtiğimiz hafta Perşembe günü sert bir düşüş yaşayan ve ardından Cumartesi gecesi tekrar yükseliş grafiği çizen BTC, önce 19 bin dolar seviyesinden 16 bin 500 dolar seviyesine kadar çekildi. Ardından tekrar yükselişe geçen BTC bu kez de 18 bin dolar seviyesini yeniden aştı. Bunun üzerine Antohony Pomplino, dün 2021 yılı için BTC fiyat tahminlerini paylaştı. İşte haberin detayları…

featured

Geçtiğimiz hafta sert bir ralliye başlayan Bitcoin (BTC) için, nokta atışı tahminleri ile şöhret salmış olan başarılı analist Anthony Pomplino’dan 2021 yılı için uçuk fiyat tahminleri geldi! Bitcoin Perşembe günü sert bir düşüş yaşayarak 19 bin dolar seviyesinden 16 bin 500 dolar seviyesine kadar çekildi. Perşembe gününden Cumartesi akşamına kadar düşüşünü sürdüren BTC, Cumartesi akşamı tekrar yükselişe geçti. Bu yükseliş hareketi ile birlikte yeniden 18 bin dolar barajını aşan Bitcoin, kripto para kullanıcılarının adeta ambale olmasına sebep oldu. Hakkında birçok akıbet senaryosu yazılıp çizilen lider kripto para birimi için, Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı olan ve nokta atışı Bitcoin fiyat tahminleri yapan ünlü analist Anthony Pomplino’dan 2021 yılı için beklenmedik fiyat tahmini geldi. Öte yandan Pomplino, fiyat tahminlerinin yanı sıra Bitcoin tehlikelerini de paylaştı.

Pomplino 2 Büyük Tehdidi İşaret Etti

Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pomplino, dün verdiği bir röportajda, piyasadaki risk analizlerini dile getirdi. Kripto para kullanıcıları eline kağıt kalem alarak, neredeyse her tahmininde başarılı olan ünlü analistin analizlerini not etti. Pomplino, endişelendiği iki şeyin koddaki hatalar ve olası bir jeopolitik saldırı olduğunu dile getirdi. Ünlü analist, röportajında konuya ilişkin; “Kodda bir hata ya da buna benzer bir şey varsa her zaman ilk şey kendiliğinden oluşan bir yaradır. İkinci şey ise birden fazla ulus ve devletin gerçekten agresif koordineli eylemini gördüğümüz bir çeşit jeopolitik risk olacaktır.” dedi.

Pomplino BTC Fiyatını Arz – Talebin Belirlediğini İfade Etti

Bitcoin fiyat tahmininde uzmanlaşmış olan Anthony Pomplino, endişelerine rağmen BTC’de hala yükselişin sürdüğünü de açıkça dile getirdi. Ünlü analist, BTC piyasasındaki arz talep eğrisinin, Bitcoin’in lehine olduğunu ifade etti. Piyasadaki BTC sayısının az olduğunu ve BTC almak isteyen insan sayısının da daha fazla olduğunu belirten uzman, bunun sonucunda BTC fiyatlarının değiştiğini söyledi. Pomplino konuyla alakalı olarak; “Bunların gerçekleşme ihtimalinin çok düşük olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden de kısa vadede gerçekleşecek gibi görünmüyorlar. Pantera Capital’den, Square’in günlük Bitcoin arzının yaklaşık %40’ını satın aldığını belirten yeni çalışmalar geldi. PayPal, piyasaya yeni girmesine rağmen bu arzın yaklaşık %70’ini tek başına satın alıyor. Bence Wall Street’ten gelen insanların anlaması gereken kilit nokta, çoğu kullanıcının Bitcoin’lerini satmayacağı gerçeğidir. BTC’nin %63’ü ya da daha fazlası son 1 yılda hareket etmedi, yani gördüğünüz şey yalnızca talepte oluşan bir artış. Arz eksikliği veya düşük arz seviyesi de fiyatı yükseltiyor. Bence bu durum 2021 yılına kadar devam edecek ve BTC fiyatı bu durumdan çok agresif bir biçimde artış göstererek çıkacak.” dedi.

Pomplino: “2021 Sonunda 100 Bin Doları Görme Fikri Çılgınca Değil”

Uzman analiste göre, bu yükseliş içeren makro etkenler yerinde kalırsa ve kurumsal kullanıcılar arzı aşamalı olarak arttırırsa, BTC 2021 yılında 100 bin doların üzerinde bir değere sahip olabilir. Pomplino konuya ilişkin; “Daha büyük alıcılar Bitcoin almaya devam ederse, 2021 yılının sonunda 100 bin dolarlık BTC fiyatını görmenin, o kadar çılgın bir fikir olduğunu düşünmüyorum. Dünyadaki en büyük hedge fonlarının birçoğu şimdiden Bitcoin’e yatırım yapmaya başladı. Sektöre; Stanley Druckenmiller, Paul Tudor Jones, Bill Millers gibi isimlerin girdiğini görüyorsunuz. Eğer bu durum devam ederse ve aniden bir konsens ticareti haline gelirse, 100 bin dolardan daha yüksek bir seviye görmek bile beni şaşırtmaz.” dedi.

Yorum Yap

Yorum Yap