1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin Yatırımcılarından Yeni Rekor Bekleyişi!

Bitcoin Yatırımcılarından Yeni Rekor Bekleyişi!

2017’den bu yana Bitcoin (BTC) fiyatlarında, yeni bir rekor görmeyi bekleyen Bitcoin yatırımcıları bugün fazlasıyla umutlandı! Piyasadaki boğaların desteği ile yükseliş gösteren Bitcoin fiyatı bugün öğleden sonra 17 bin dolar seviyesini gördü. Bu yükselme hamlesi ile birlikte Bitcoin, son 7 gün içinde %10’dan fazla değerlenmiş oldu! 2017’de neredeyse 20 bin dolar seviyesine ulaşan BTC/USD kuru, bu artışla birlikte Bitcoin yatırımcılarını fazlasıyla umutlandırdı.

Bitcoin Yatırımcılarından Yeni Rekor Bekleyişi!

Bitcoin (BTC) fiyatları, piyasadaki boğaların desteği ile birlikte bugün öğleden sonra 17 bin dolar seviyesine ulaştı. Bu yükselişle birlikte son bir hafta içinde %10’dan fazla değerlenen Bitcoin, 2017’deki tarihi rekorun ardından yeni bir rekor için yatırımcılarını fazlasıyla umutlandırdı. 2017 yılında BTC/USD kuru neredeyse 20 bin dolara ulaşmıştı ve son dönemlerde sergilediği yükseliş performansı ile BTC, yeniden bu seviyelere yaklaşmış oldu.

1 Ay Gibi Bir Sürede %50 Değer Kazandı!

Bitcoin fiyatı son 7 gün boyunca yükseliş göstererek bugün öğlen saatlerinde 16 bin 900 dolara kadar ulaştı. MicroStrategy, PayPal, Square gibi kurumsal şirketlerin olumlu haberlerinden yükseliş etkisiyle etkilenen Bitcoin, boğaların desteği ile beraber sadece bir ay gibi kısa bir zamanda %50 oranında değer kazandı! BTC/USD kuru 16 bin 900 dolar seviyesinin ardından, bugün gelen ivme ile birlikte 17 bin dolar seviyesini gördü. Bitcoin, Coinbase gibi borsalarda 17 bin dolardan işlem görürken Türkiye borsalarında 130 bin TL’nin üzerinden işlem görüyor. Bitexen verilerine göre BTC/TRY paritesi 131 bin 500 TL’de iken bazı borsalarda bu tutar 132 bin TL seviyesinin de üstüne çıkmış durumda.

Yeni Rekora 3 Bin Dolar Kaldı

Bitcoin, 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesine, neredeyse 20 bin dolara ulaşmıştı. Yatırımcılar BTC’nin bu rekoru kırıp kıramayacağının merakı içindeyken, 17 bin doları gören BTC fiyatı, yeniden bu seviyelere yaklaşmaya başladı.

2018 yılının Ocak ayından bu yana görülmüş en yüksek seviyelerde gezinen Bitcoin, rekor tazelemeye devam ederek 3 bin dolar daha değerlenirse, tarihi zirvesine yeniden ulaşmış olacak.

Josh Rager Dün Tahmin Etmişti

Ünlü kripto para analisti Josh Rager, dün paylaştığı bir tweet ile Bitcoin yatırımcıların dikkatini, 17 bin dolara doğru gerçekleşebilecek olası bir hamleye çekmişti. Rager, BTC/USD çizelgesinin, günü 16 bin 900 doların üzerinde kapatması halinde bir sonraki hedefin, 17 bin dolar ve üstü seviyeler olacağını dile getirmişti.

Piyasa Değeri Tahmini 1 Milyar Dolar!

Bloomberg analisti Mike McGlone, dün paylaştığı bir tweet ile BTC/USD kurunun önündeki en büyük engeli açıkladı. BTC ve altın fiyatları için uzun vadede rekor öngörülerde bulunan McGlone, buradan 20 bin dolara doğru ilerleyen yolun “yokuş” olduğunu vurguluyor.

Ünlü analist, BTC’nin önündeki en büyük engelin, 20 bin dolar seviyesini geçmek olduğunu dile getirdi. Bu engelin aşılması halinde, BTC’nin uzun vadede ciddi ve radikal bir yükselişi olacağını söyleyen analist, BTC’nin piyasa değeri için 1 milyar dolar gibi bir hedef gösterdi.

Yorum Yap

Yorum Yap