1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin Yatırımcılarının Bu Dönemde Mutlaka Dikkat Etmesi Gerekenler Neler?

Bitcoin Yatırımcılarının Bu Dönemde Mutlaka Dikkat Etmesi Gerekenler Neler?

Bitcoin yatırımcılarının 29 Ekim haftasında nelere dikkat etmesi gerek? Bitcoin satın almak için en doğru zamanın bu zaman olduğunu düşünüyorsanız...

featured

Herkes Bitcoin hakkında bilgi sahibi olduğunu söylüyor olabilir. Lider kripto para birimleri arasında ilk sıradan yerini kapatan coin, yatırımcılarına bu zamanda pek fazla kazanç elde ettirmiş olmamasına rağmen kısa süre içerisinde daha fazla sayıda yatırımcının ilgisini çekmiş olduğu kesin. Bitcoin fiyatının dün gün sonuna doğru değer kaybetmesinden hemen sonra fiyat düşüşünün etkileri hakkında birçok kişi yorum yaptı. Bazı kimseler 10.000 dolar veya daha düşük fiyat seviyelerine düşüş beklerken, bazıları ise fiyat seviyesinin 11.855 doların altına düşmeyeceği iddiasını ortaya çıkardılar.

ABD Seçimleri Etken

Bitcoin fiyatında bugünlerde en büyük etken olarak ABD seçimleri gösteriliyor. ABD seçimlerinin özellikle de Bitcoin fiyatını en çok etkileyen etkenler arasında olduğu açıklanırken, kripto para birimi analistlerine göre Joe Biden’in kazanması durumunda Bitcoin fiyatı beklenenden daha fazla değer kazanabilir. Aynı zamanda Bitcoin fiyatının beklenenden daha az değer kazanmasının da Trump veya Biden’a bağlı olarak değişebileceği, kesin olarak ABD seçimlerini Biden kazansa bile yükseliş garantisinin asla olmayacağından söz ediliyor.

Avrupa’da Olan Biten Her Şey!

Bitcoin fiyatını en çok etkileme gücüne sahip olan konulardan coronavirüs ise bu dönemde özellikle dikkat çekiyor. Avrupa’da alınan kararlar Bitcoin fiyatı açısından oldukça önemli olarak görülürken, bir yandan ise lider kripto para biriminin değer kaybedip kaybetmeyeceğinin bile bu etkene bağlı olarak değişebilecek olduğu belirtiliyor.

Koronavirüs

Koronavirüs ile ilgili her yeni gelişme Bitcoin fiyatını yakından ilgilendiriyor. ABD’den gelecek haberler, Avrupa’da son dakika gelişmeleri ve koronavirüs aşısı ile ilgili yeni gelişmeler Bitcoin fiyatını bu dönemde direkt olarak olmasa da dolaylı yoldan etkileyen gelişmeler arasında gösterilmekte.

*Bu içerik Ekosayfa.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliği bulunmamaktadır.

Yorum Yap