1. Anasayfa
  2. Bitcoin

Bitcoin Yeni Bir Boğa Koşusu Hazırlığında Mı?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) haftalardır bir volatilite ve fiyat sıkışması yaşıyor. 32 bin dolar ile 35 bin dolar arasında sıkışıp kalan Bitcoin, her ne kadar dönemsel olarak bu aralığın dışına çıkmış olsa da 8 Ocak tarihinden bu yana bu aralığı tam anlamıyla henüz kıramadı. Fakat Crypto Quant CEO’su Ki Young Ju, günler öncesinde bir tahminde bulunmuştu ve Ju’nun işaret ettiği durum gerçekleşti. Bu gelişme Bitcoin’in yeni bir boğa koşusunun sinyali olabilir.

Bitcoin Yeni Bir Boğa Koşusu Hazırlığında Mı?

Kripto para piyasalarında, son haftalarda lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) öncülüğünde bir volatilite yaşanıyor. Birçok kripto paranın paralel olarak hareket ettiği Bitcoin, 8 Ocak tarihinden bu yana dalgalı hareketler sergiliyor ve son dönemde Bitcoin artık fiyat sıkışıklığı yaşamaya başladı. 32 bin dolar ile 35 bin dolar arasında sıkışıp kalan Bitcoin’in bu sıkışmadan nasıl sıyrılacağı merak ediliyordu. Aşağı yönlü çıkış bekleyen birçok kişi bulunurken, Bitcoin’in bu aralıktan yukarı yönlü çıkacağını söyleyen de birçok kişi bulunuyordu. Bitcoin henüz bu aralıktan bir çıkış hamlesi göstermedi ancak Crypto Quant CEO’su Ki Young Ju, Bitcoin adına günler öncesinde bir tahminde bulunmuştu ve bu tahminin temelinde oluşan işlemler, tam da Ju’nun dediği gibi gerçekleşti. Ju bu gelişmelerin yaşanması halinde, Bitcoin’in boğa koşusuna başlayacağını savunmuştu ve şimdi Bitcoin’in yeni bir boğa koşusuna başlayıp başlamayacağı merak ediliyor.

Ju’ya Göre Çekim İşlemleri Proof Of Keys Günlerine Benizyor

Bir kripto para analiz firması olan Crypto Quant’ın CEO’su ve aynı zamanda kripto para analisti Ki Young Ju’ya göre, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase’den çıkan Bitcoin’ler, geçmişteki “Proof Of Keys” günlerine benziyor. Ju bu benzerlikten yola çıkarak, Bitcoin’in yükseliş hazırlığında olduğunu iddia etti. Crypto Quant şirketinden gelen verilere göre, Coinbase’den 31 Ocak tarihinde değeri 515 milyon dolardan fazla olan 15 bin 200’den daha fazla Bitcoin çekildi.

15 Bin BTC Bin – Beş Bin Cüzdana Dağıtıldı

Başarılı isim Ki Young Ju’ya göre Coinbase borasından çekilen Bitcoin’ler, şu anda aktif olan saklama cüzdanlarına aktarıldı ve büyük ihtimalle bu işlemler birden fazla tanımlayıcıya dayanıyordu ve kurumsal yatırımcılar kanadından gelen bir OTC anlaşmasından kaynaklanıyordu. Öte yandan Ju, 15 bin adet Bitcoin’in, bin ile 5 bin arasında değişen miktarlarda cüzdanlara dağıtıldığını ifade etti. Bu çekim işlemleri bin ve 5 bin gibi düz sayılarla yapıldığı gibi, gelen verilere göre 1.265, 2.391 ve 1.957 adet Bitcoin içeren grupları da içeriyor.

Ju Konuya İlişkin Daha Önce Ne Demişti?

Ki Young Ju, 18 Aralık tarihinde Twitter’da bir gönderi paylaşmıştı ve bu paylaşımında, 31 Ocak tarihinde yaşanan bu çekim işlemlerinden söz etmişti. Çekim işlemleri henüz gerçekleşmemişken Ju “Coinbese borsasından ciddi ölçüde BTC diğer soğuk cüzdanlara aktarılırsa, bu OTC anlaşmalarının bir işareti olur. BTC fiyatı sonuç olarak borsalarda belirlendiği için devasa borsa dışı işlemler, bir yükseliş sinyali olabilir” sözlerini dile getirmişti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir