1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

Bitcoin Yeni Yıla Yeni Rekorla Girdi!

2020 yılının özellikle Mart ayında, kripto para piyasalarında yaşanan çöküş ile birlikte, neredeyse tüm kripto para kullanıcıları, geride bıraktığımız yılın, kripto varlıklar için bir felaket olacağını düşünmeye başlamıştı. Fakat Mart ayından sonra özellikle Bitcoin (BTC) ve beraberinde diğer altcoinler, kademeli olarak yükselişe geçti ve bu algıyı kırdı. Yılın son çeyreğinde ise Bitcoin rekorlar üstüne rekorlar kırdı ve piyasada yeni umutlar başladı. Yeni yılın ilk gününde ise Bitcoin, yeni rekor kırarak kripto para piyasalarında yeni heyecanlara yol açtı.

Bitcoin Yeni Yıla Yeni Rekorla Girdi!

Coivd-19 salgınının büyük etkisi ile birlikte, 2020 yılının Mart ayında, tüm ekonomi piyasalarında olduğu gibi kripto para piyasalarında da büyük sarsıntılar hatta çökmeler yaşandı. Mart ayında lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bu yılın en düşük seviyesi olan 3 bin 500 dolar seviyesini gördü. Bu fiyat düşüşü ile birlikte, kripto para piyasalarında, 2020 yılına ilişkin çok olumsuz fikirler oluşmaya başladı. Fakat Mart ayının geride kalması ile birlikte lider Bitcoin yükselişe geçti ve yanında da diğer altcoinleri yukarılara taşıdı. Olumsuz havanın kırılması uzun sürmüş olsa da yılın son çeyreğine gelindiğinde Bitcoin, kripto para piyasalarında yeni ve büyük umutları da beraberinde getirdi. Kasım ayının ortalarında lider, yeni bir rekor yürüyüşü için ralliye başladı ve BTC için gözler 20 bin dolar barajına çevrildi. Bu barajı yıkıp geçen Bitcoin, 16 Aralık tarihinde yeni bir rekora imza attıktan sonra yükselişini yavaşlatmış olsa da durdurmadı ve yılbaşına kadar rekorunu aralıklı olarak tazelemeyi başardı. Yeni yıl öncesinde 29 bin 500 dolar seviyesine ulaşan Bitcoin için artık yeni hedef 30 bin dolar olarak belirlendi. Yeni yılın gelmesi ile birlikte Bitcoin de yeni bir rekora imza attı ve tüm zamanların en yüksek seviyesini 29 bin 600 dolar seviyesinin üzerine çıkardı.

Bitcoin İçin Beklenen Yeni Hedef: 30 Bin Dolar

Tıpkı 20 bin dolar barajında olduğu gibi, şimdilerde 30 bin dolar barajı için Bitcoin (BTC) adına yeni rekor beklentileri oluşmuş durumda. Kripto para kullanıcıları, özellikle Kasım ayında beklediği gibi, artık 30 bin dolar için beklemeye geçti. Bitcoin de daha önce 20 bin dolar seviyesindeki denemelerine benzer şekilde, yeni belirlenen hedefe denemeler gerçekleştirmeye başladı ve 30 bin dolara adım adım yaklaşıyor.

Yeni Fiyat Rekoru, Yeni Piyasa Değeri Rekorunu da Getirdi

Son 24 saatte %3 değer kazanan BTC, yeni yıla da hızlı bir giriş yapmış oldu ve yeni rekorunu 29 bin 600 dolar seviyesinin hemen üzerine çıkardı. Bu yeni rekorla birlikte haliyle BTC’nin piyasa değerinde de yeni bir rekor kırılmış oldu ve liderin piyasa değeri de 545 milyar dolar seviyesine ulaşmış oldu. Bu artış, Bitcoin’i 1 yılda tam tamına %300 oranında bir değer artışına ulaştırmış oldu.

Artık En Değerli 10 Varlıktan Biri Bitcoin

Bitcoin yeni rekoru ile birlikte 29 bin 600 dolar barajını geçti ve bu da haliyle Türk Lirası karşısında da yeni bir rekoru getirdi. Bu artış ile birlikte Bitcoin, fiyatını 220 bin TL’nin üzerine çıkardı. Son rekor ile birlikte Bitcoin’in piyasa değerinde de yaklaşık 20 milyar dolarlık bir değer artışı yaşandı ve son 7 günde %20’nin üzerinde değer kazanan BTC, piyasa değeri bakımından Berkshire Hathaway’i geride bırakmayı başardı. Bu da Bitcoin’i yeni yılın ilk gününde, en değerli 10 markanın arasına soktu.

Yorum Yap