İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi
  3. Bitcoin Yükselişi Ardından Gözler Ethereum’a çevrildi! ETH Yükselecek Mi Düşecek Mi?

Bitcoin Yükselişi Ardından Gözler Ethereum’a çevrildi! ETH Yükselecek Mi Düşecek Mi?

Mart 2020 döneminden bu yana yükseliş trendine devam eden Bitcoin ardından gözler Ethereum’a çevrildi. Geçmiş yıllarda BTC ve ETH arasında var olduğu düşünülen yüksek oranlı ilişki etkisi ise Ethereum fiyatının artacağı beklentileri yatırımcıları heyecanlandırıyor. Uzmanlar ise esasen BTC ve ETH işlemlerinin tamamen birbirinden bağımsız olduğunu ifade ederek yükseliş beklentilerine karşı temkinli davrandılar.

featured

Ethereum’da olası yükseliş dalgası, yatırımcıları heyecanlandırıyor! Haberin yazıldığı saatlerde 384,66 dolar seviyelerinden işlem gören ETH, BTC fiyat artışı sonrasında artış beklentisi içeriyor! Analistler ise yatırımcıların düşündüğü aksine BTC ve ETH arasında bir ilişki bulunmadığını açıkladı.

Ethereum ve Bitcoin Arasında İlişki Var Mı?

Uzmanlar, yatırımcıların düşündüğü şekilde Ethereum ve Bitcoin arasında bir ilişki bulunup bulunmadığını ifade ederlerken, geçmiş verilerden paylaştılar. Karşılaştırmalı BTC ETH grafiklerini paylaşan analistler, şaşırtıcı şekilde her iki coin’in birbirinden bağımsız hareket ettiğini gösterdiler.

Analistlerden birisi ile iki coin arasındaki korelasyondan ziyade, ETH/BTC paritesinin temel desteklerinde seyretmesine dikkat çekti. Bahsedilen yorumda yaşanan bu teknik hareketin uzun vadeli bir dip olduğunun doğrulanması için yeterli olabileceği kaydedilirken, önümüzdeki günlerde ETH için güçlü bir toparlanma sinyali olabileceği kaydedildi. Görüşün aksinin sonuçlarına da değinen analist, destek seviyesinin kırılması halinde ise sonuçlarını Ethereum için “Felaket” olarak yorumladı.

Ethereum Artacak Mı Düşecek Mi?

Ethereum özelinde yapılan teknik ve temel değerlendirmeler halen yön konusunda ihtilafla sonuçlanırken, ETH kendisini 380 dolar üzerine atmayı başararak 383 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Ethereum 2020 zirvesi ise 420 dolarda bulunurken, yeni bir yükselişten söz edebilmek için halen 40 dolarlık uzaklıkta bulunan zirveye doğru adım atılması gerekiyor.

Alt coin kanadından gerçekleşecek hareketin yorumlanması için henüz erken olduğundan bahseden popüler analist DonAlt ise Ethereum fiyatlamasında “kritik” değerlendirmesinde bulundu. Alt coin’lerin amiral gemisi olan ETH için artış veya düşüş kararının verilmesinin çok uzakta olmadığı kaydedildi.

Bitcoin 13 Bin 800 Dolara Çıkmak İçin Mücadeleye Devam Ediyor

Öte yandan BTC yatırımcıları için yükseliş önündeki kritik engel olan 13 bin 800 dolar seviyesi için verilen savaş devam ediyor. Haberin yazıldığı saatlerde 13 bin 576 dolarlık fiyatla yükselişe devam eden BTC’de, yaşanan kırılım hareketinin başarılı olup olamayacağı merak ediliyor.

Bir grup analistler karşılaştığı satış dalgası sebebi ile BTC için yönün ilk olarak aşağıda olduğu kaydedilirken, 12 bin dolar desteğine kadar geri çekilmenin olası olduğu değerlendirilmesinde bulunuyor. Bir grup analist ise opsiyon piyasasında açılan alım yönündeki pozisyonların yükseliş beklentisini desteklediğini savunurken, BTC için 2020 yılsonu 20 bin dolarlık bir kapanışın sürpriz olmayacağı belirtiliyor. Devam eden Covid-19 pandemisi, ABD Başkanlık seçimleri ve farklı belirsizlikler yönünden değerlendirildiğinde ise kripto para piyasasında yüksek volatilite dönemlerinin yatırımcıları beklediğini düşünen analist sayısı azımsanmayacak düzeyde.

Yorum Yap

Yorum Yap