1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin Zirveden Ateş Alıp Kaçtı!

Bitcoin Zirveden Ateş Alıp Kaçtı!

Bitcoin (BTC) rekor seviyesinden adeta ateş alıp kaçtı! Bitcoin, uzun zamandır beklenen rekor hamlesini dün gerçekleştirdi. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin dolara meydan okuyan BTC, bu seviyeyi kırdıktan sonra 1.600 dolarlık değer kaybetti ve 18 bin 400 dolar seviyesine geriledi. Şu sıralar yatay grafikte ilerleyen lider kripto para birimi, ilerleyen günlerde nasıl bir yön çizecek, merakla bekleniyor.

Bitcoin Zirveden Ateş Alıp Kaçtı!

2020 yılının Mart ayında 3 bin 700 dolar seviyesi ile bu yılın dip noktasını gören Bitcoin (BTC), yılbaşından bu yana %160 oranında değer kazandı. Mart ayından sonra girdiği yükseliş trendini emin adımlarla devam ettiren lider kripto para birimi, özellikle 12 Kasım tarihinde yaptığı büyük sıçrama ile önemli bir direnç noktasını kırarak, piyasada neden lider kripto para birimi olduğunu kanıtladı. Bu sıçrama ile birlikte tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru geri sayımlar başlamışken BTC, geçtiğimiz hafta Perşembe günü sert düşüş yaşadı. 19 bin dolar barajını aşmış olan ve zirveye %5 oranında yaklaşmış olan BTC için bir sonraki adımın, zirve adımı olması beklenirken, ibre tersine döndü ve Bitcoin 16 bin 500 dolar seviyesine kadar geriledi.

Geri Sayım Geri Başladı

Bir süre 16 bin 500 – 17 bin dolar arasında kalan lider kripto para birimi, tekrar yükseliş adımlarını atmaya başladı. Böylece piyasadaki kullanıcılar da geri sayıma kaldığı yerde devam etti. Büyük bir beklenti içinde Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Fakat burada çok uzun süre tutunamadan tekrar ani bir düşüşe geçti. 2 saat içinde 1.600 dolar değer kaybeden Bitcoin, adeta zirveye dokunup geri çekildi. Bitcoin (BTC) şu sıralar 18 bin 400 dolar seviyesinde işlem görüyor.

BTC 10 Dakikadan Kısa Sürede 1.000 Dolarlık İrtifa Kaybetti

TradingView’den alınan verilere göre, tarihteki en tahmin edilemeyen hareketlerinden bazılarını gerçekleştiren Bitcoin (BTC) alışılmadık grafikler çiziyor. Şu sıralar BTC/USD paritesi 18 bin 400 dolar seviyesinde işleme alınıyor ancak bu durum her dakika değişiyor ve değişecek gibi görünüyor. Bitcoin’deki, yaklaşık iki saat önce, 20 bin dolar seviyesini kırma girişimi, on dakikadan daha kısa bir sürede yaşanan 1.000 dolarlık değer kaybı sonrası 19 bin dolar seviyesine çakılmakla sonuçlandı. Cointelgraph’ta yer verilen haberlere göre bu hareket, BTC’nin geçtiğimiz haftaki davranışını taklit ediyor. Geçen hafta da 19 bin 500 doları kırmaya yönelik ilk girişim, sorunlara yol açmıştı ve başarısız sonuçlanmıştı. Cointelgraph’a göre traderlar büyük olasılıkla 16 bin 900 dolar ile 18 bin 300 dolar arasında yeni oluşan Bitcoin vadeli işlem boşluklarını izliyor ve bu boşluklar, BTC fiyatı daha da düzelirse dolacak.

Bitcoin Düşüşü Ethereum’a da Yansıdı

Ethereum (ETH) 2.0 güncellemesinin tanıtımının gerçekleştiği gün (bugün), ETH fiyatı da kullanıcılarına hayal kırıklığı yaşattı. Volatilitenin altcoinlere de sıçraması ile birlikte ETH, birden bire 600 dolar seviyesini terk etti ve 575 dolar seviyesine kadar geriledi. Böylelikle ETH, bir önceki günün kazançlarını da teslim etmiş oldu.

Yorum Yap

Yorum Yap