1. Anasayfa
  2. Bitcoin

Bitcoin’de Düşüş Sürecek Mi? Kritik Noktalar

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 13 Mart tarihinde 61 bin 800 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırdıktan sonra fiyatta geri düzeltmeler yaşamaya başladı ve o tarihten bu yana birkaç kez 60 bin doları test etse de bu bölgede reddedildi ve geri çekilmek durumunda kaldı. 18 Mart tarihinde bir kez 60 bin doların üzerini yeniden gören Bitcoin, geri çekilmeler ile birlikte son 3 günde 50 bin 400 dolara kadar düştü. Analistler bu düşüşlerin nereye kadar devam edebileceği konusunda kritik noktaları yatırımcılar ile paylaştı.

Bitcoin’de Düşüş Sürecek Mi? Kritik Noktalar

Kripto para piyasalarında Mart ayları daha önce düşüşlerle geçtiği için, yatırımcılar yine Mart ayında genel tabloda bir düşüş grafiği hakimiyeti beklemişti ancak genel tabloya bakıldığında, Mart ortasında piyasaların rekor fiyatlara sahne olduğu görülüyor. 13 Mart tarihinde lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 61 bin 800 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırdı, ardından uzunca bir süre konsolidasyon yaşadı ve bu durgunluk, son günlerde yerini düşüşlere bıraktı. Rekor fiyatının ardından 18 Mart tarihinde bir kez 60 bin dolar sınırının üstünü gören Bitcoin, son 3 gündür gözle görülür şekilde fiyatta düzeltmeler yaşadı ve Bitcoin fiyatı dün 50 bin 400 doları gördü. Bu düşüş trendi devam ederken, analistler yatırımcıların dikkat etmesi gereken kritik noktaları paylaştı.

Bitcoin 50 Bin Dolar Üzerinde Kalmayı Başardı

Bitcoin’in son 3 günde çizdiği düşüş grafikleri, kripto para piyasalarında da derin fiyat düzeltmelerinin yaşanmasına neden oldu. Özellikle son düşüşlerde Bitcoin’in 53 bin dolar seviyesindeki kritik desteği kaybetmesi, altcoinlerdeki düşüşleri de hızlandırdı ve bu durum piyasaların kızıla boyanmasına yol açtı. Bu geri çekilmelerin ne kadar daha devam edeceği merak edilirken, Bitcoin fiyatı 50 bin 400 dolara kadar geriledi ancak Bitcoin bu kez de aşağı bölgede 50 bin dolarda reddedilme ile karşılaştı ve yeniden 52 bin doların üzerine çıkmayı başardı.

Bitcoin Yükseliş Hazırlığında Mı?

Analistlere göre şimdilerde Bitcoin konsolidasyon sürecine girme hazırlığında bulunuyor ve Bitcoin yükselişe geçmek adına güç topluyor. Fakat yine de Bitcoin 100 saatlik basit hareketli ortalamanın ve de 55 bin dolar seviyesinin altında hareket etmeye devam ediyor ve bu da yatırımcıları endişelendirmeye yetiyor. Ancak analistler, Bitcoin fiyatının 50 bin dolar üzerinde kalmış olmasını olumlu bir hareket olarak değerlendiriyor ve özellikle deneyimsiz yatırımcılara hızla zarar etmeme korkusu ile satış yapmamaları gerektiği konusunda uyarılarda bulunuyor.

Bitcoin İçin Kritik Fiyatlar

Analistler, şimdilerde oluşan grafikte Bitcoin için 52 bin 500 dolar seviyesinde kritik bir direnç bölgesi oluştuğunu ifade ediyor. Analistlere göre bu bölgede yukarı yönlü bir kırılma yaşanırsa, fiyatı 53 bin 200 dolara kadar hareket edebilir ve analistler bir sonraki kilit direncin 53 bin 800 dolar bandında olduğunu ifade ediyor. Öte yandan analistler, 52 bin dolar desteğinin kaybedilmesi durumunda fiyatın 48 bin dolara kadar gerileyebileceğini ifade ediyor.