1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

Bitcoin’den Sonra Yükseliş Sırası Ethereum’da!

Kripto para piyasalarının lider para birimi Bitcoin’in (BTC) son 2 gündeki büyük sıçrayışları ile birlikte 18 bin 600 dolara kadar çıkıp, ardından sert bir düşüş yaşaması sonrası gözler BTC dışında, altcoinlere çevrildi. Piyasalarda BTC’den sonra en değerli kripto para birimi olan Ethereum (ETH) ise bu altcoinler arasında lider durumda. Lider kripto para birimi BTC’nin ardından, lider altcoin Ethereum’un da yükselişi başlamış gibi görünüyor.

Bitcoin’den Sonra Yükseliş Sırası Ethereum’da!

Son iki günde kripto para piyasalarında çok sıcak gelişmeler yaşandı. 2017 yılında tarihi zirvesini 19 bin 900 dolar seviyesinde gören Bitcoin’in yükselişi, piyasalarda yeni bir rekor beklentisini oluşturmuştu. Kasım ayındaki yükselişleriyle birlikte, uzunca bir süre 16 bin dolar bandında hareket eden Bitcoin, son 2 günde büyük sıçramalar yaparak önce 17 bin dolar seviyesine ulaşmış ve bu seviyede kullanıcıları oldukça heyecanlandırmıştı. Ardından 18 bin 600 dolar seviyesine çıkması ise kripto para piyasasında yeni bir rekor bekleyişini oluşturdu.

Ethereum’un Yükselişi Başlamış Gibi Görünüyor

Ancak BTC’nin 18 bin 600 dolar seviyesinden sonra sert bir düşüş yaşaması bu beklentileri bir süreliğine rafa kaldırdı. Yaşanan bu düşüşün ardından gözler altcoinlere çevrildi. Altcoin deyince de akla ilk gelen tabii ki Ethereum (ETH) oluyor. Kripto para piyasalarında lider para birimi olan Bitcoin dışındaki coinlere “altcoin” deniyor (Alternative Coins). Lider altcoin birimi Ethereum’un da BTC’nin hareketli zamanlarından sonra artık yükselişe geçtiği görünüyor.

Sonraki Adımlar 500 ve 625 Dolar

ETH/USD kuru uzun bir süre 460 dolar seviyesinde kaldıktan sonra, özellikle dün gece ani bir atakla 490 dolar seviyesine kadar çıktı ve Ethereum bu hamlesi ile önemli direnç noktalarını kırdı. Ethereum fiyatının önünde bulunan en büyük direnç noktalarının 470 dolar ve 490 dolar seviyelerinin olduğu zaten biliniyordu. Bu ani atakla bu direnç noktalarının da üzerine çıkıldı.

Ethereum fiyatı, Bitcoin fiyatının bir anda sert bir düşüş yaşamasıyla birlikte, 470 dolar seviyesine kadar gerilese de yeniden toparlanma emareleri göstererek tekrar yükselişe geçti ve şu sıralarda 475 dolar seviyesinde bulunuyor. Kripto para piyasası analistleri ise bu düşüşün, bir alım fırsatı yarattığını söylüyor ve ilk hedefin 500 dolar ikinci hedefin ise 625 dolar olduğunu vurguluyorlar.

440 Doların Altına Düşmezse Yükselişi Devam Eder

Ünlü kripto para piyasası analisti Josh Rager uzun bir süredir Ethereum’un yükselişi hakkında açıklamalarda bulunuyordu. Ünlü analist, Ethereum’un yaşadığı bu düşüşün de oldukça sağlıklı olduğunu belirtti.

Analiste göre; ETH fiyatı 440 dolar altına düşmediği sürece, yükseliş şansına sahip. Rager’a göre hedef ilk başta 487 dolar, sonrasında ise direkt olarak 525 dolar seviyesi olarak görünüyor.

ETH Almak İçin Geç Değil

525 doların devamında 600 dolar seviyesinin üstüne çıkacağının altını çizen analist, ETH almak için hala geç olmadığını ima ediyor ve haksız da sayılmaz. Rager gibi düşünen birçok analist de benzer imalarda bulunmuştu.

Yorum Yap