1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin’e Apple’dan Yatırım Mı Geliyor?

Bitcoin’e Apple’dan Yatırım Mı Geliyor?

MicroStrategy'nin Bitcoin'e yatırım yapacağını açıklaması ile birlikte, yatırım yapacak diğer şirketler tartışılmaya başlandı. Teknoloji devi şirketlerin nakit karlarında değişen piyasa koşullarına bağlı olarak ciddi düşüşler yaşandığı ve bu nakit geliri Bitcoin'de değerlendirecekleri konuşuluyor. Apple'ın 191 milyar dolar gelirini Bitcoin'e yatırması bekleniyor.

featured

Crypto topluluğu Bitcoin’e gelecek kurumsal yatırımlarla ilgili spekülasyon yapmaya başladı. Teknoloji devlerinden biri olan MicroStrategy’nin Bitcoin’e yatırım yapması ile beraber aynı stratejiyi izleyecek şirketler hakkında tahminler yürütülmeye başlandı.

Teknoloji devi olan birçok şirketin ABD para biriminde yaşannan düşüş ile Bitcoin’e gireceği konuşuluyor. Crypto topluluğu MicroStrategy’den sonra nakit gelirini Bitcoin’e yatıracak şirketin Apple olmasını bekliyor.

MicroStrategy Bitcoin’e Yatırım Yapacağını Açıkladı

MicroSyragety şirketinin CEO’su Michael Saylor Bitcoin’e yatırım yaptıklarını duyurmuştu. Teknoloji devi şirketlerden biri olan MicroStrategy’nin nakit kazancından zarar etmemek için Bitcoin’e 400 milyon doların üstünde yatırım yaptığı biliniyor. ABD para birimindeki düşüş ile Bitcoin’e yatırım yapan MicroStrategy’nin yatırım yaptığı dönemden bu yana Bitcoin satın alarak 100 milyon dolar kar ettiği konuşuluyor. MicroStragety’nin elde ettiği bu kar oranının son 3 yılda teknolojik faaliyetlerinden elde ettiği karı geçtiği konuşuluyor.

MicroStragety’nin yatırım ve karının ortaya çıkması üzerine aynı strateji ile hareket edecek diğer şirketler tartışılmaya başlandı. Crypto topluluğu Bitcoin’e yatırım yapacak diğer şirketlerin Apple ve Microsoft olmasını bekliyor.

Bitcoin’e Yatırım Yapacak Şirketler Tartışılıyor

Max Keizer ve Winklevoss kardeşler MicroStragety’nin nakit kar stratejisini takip edecek olan diğer şirketler üzerine tartışmaya başladı. Birçok makroekonomi uzmanının da yaptığı açıklamalara bağlı olarak finansal olarak gelişmiş teknoloji devi şirketlerin Bitcoin’e yatırım yapması bekleniyor. Makroekonımi uzmanları bu yatırımının ABD dolarındaki enflasyonlarla bağlantılı olarak beklendiğini açıklıyor.

Stephen Roach gibi makroekonomi uzmanları ABD para biriminin ciddi bir enflasyona sebep olduğunu ve dolarda % 35 civarında düşüş olacağını belirtiyor. ABD para biriminde gerçekleşecek olan bu düşüşe bağlı olaral Max Keizer ve Bitcoin’in kurucuları Apple gibi ciddi nakit karı olan şirketlerin kripto pazarına girmesini beklediklerini açıkladı.

Max Keizer kripto pazarına girmesi beklenen Apple’ın 191 milyar dolarlık bir nakit geliri olduğunu ve bu gelirin eridiğini söylüyor. Çok hızlı para kazanan Apple’ın parasının değerini kaybetmemesi için Bitcoin’e yatırım yapması bekleniyor.

Apple Mı Microsoft Mu?

Apple’ın nakit geliri üzerine tartışmaların yaşanması ile Bitcoin’in kurucuları Samson Mow ve David Nage , Apple’ın CEO’sunu Bitcoin’e yatırım yapmaya davet etti. Apple’ın kazancının en az %2’sini Bitcoin’e yatırmasının teklif edildiği biliniyor. Konu ile ilgili teknoloji devi şirket herhangi bir açıklama yapmazken, Microsoft’un Apple’dan önce Bitcoin’e yatırım yapacağı da konuşulanlar arasında yer alıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap