1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

Bitcoin’in Fiyat Hareketliliği Piyasayı Nasıl Etkiledi?

Geçtiğimiz hafta yaşanan sert değer artışları sonrasında, bu hafta kripto para piyasalarında sert değer kayıpları göze çarptı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), özellikle Pazartesi ve Salı gününü fazlasıyla olumsuz geçirdikten sonra Square ve MicroStrategy’nin yatırım haberleri ile Çarşamba günü toparlanmayı başardı. Yatırımlar sonrası toparlanan Bitcoin, yeniden 50 bin dolar desteğini kaybedince, bu durum bazı altcoinleri de etkiledi.

Bitcoin’in Fiyat Hareketliliği Piyasayı Nasıl Etkiledi?

Kripto para piyasalarında son günlerde yaşanan düşüşler, beklenmedik şekilde gerçekleşince birçok kripto para yatırımcısını panik kaplamaya başladı. Zira geçtiğimiz hafta, özellikle de lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) için fazlasıyla verimli geçmişti ve Bitcoin’in değer artışları kripto para piyasalarını da yukarı yönlü hareketlendirmişti. Ancak bu haftanın başında, Pazartesi ve Salı günü, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için hafta arasından eser kalmadı ve kripto paralar sert düşüşler yaşadı. Lider Bitcoin için büyük endişeler başlarken, Square ve MicroStrategy’nin Bitcoin yatırım haberleri duyuldu ve bu yatırımlar Bitcoin’in toparlanmasında etkili oldu. 44 bin dolar bandına kadar gerileyen Bitcoin, yatırım haberleri sonrasında 51 bin doların üzerini test etti ancak yeni günde lider tekrar bir düşüş yaşadı ve tekrardan 50 bin dolar desteğini kaybetti. Bitcoin’in son değer kaybıyla birlikte birçok altcoin de benzer hareketlilik gösterdi.

Lider Bitcoin Son 24 Saatte Ne Yaşadı?

Yatırım haberlerinin gelmesi ile birlikte lider kripto para birimi Bitcoin, gerilediği 44 bin dolar bandından yükselerek tekrar 51 bin doların üzerini gördü. 52 bin doları zorlamaya başlayan Bitcoin için 55 bin dolar hedef haline gelmişti ancak Bitcoin’in bu bölgede reddedilmesi ile birlikte, son 1 saat içinde Bitcoin %1,9 oranında değer kaybı yaşadı ve yeniden 50 bin doların altına düştü. Yazım sırasında Bitcoin 49 bin 250 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bitcoin’in yaşadığı bu değer kaybı, bazı altcoinlerin de yeniden konumlanmasına yol açtı.

En Büyük Kripto Paraların En Az Kazananı: Ripple (XRP)

Haftanın açılışında, piyasalarda sert değer kayıpları yaşanırken, piyasa değeri bakımından en büyük on kripto para birimi arasından Ripple’ın (XRP) değer kazandığı dikkat çekmişti. Ancak davanın etkileri kendisini sonradan hissettirdi ve ilerleyen süreçte en büyük on kripto para birimi arasından en çok değer kaybeden XRP oldu. Bir dönem söz konusu listede üçüncü sırada bulunan XRP, şimdilerde yedinciliğini korumaya çalışıyor. XRP son 24 saat içinde, Bitcoin’in değer kazanması ile birlikte sadece %2,4 değer kazanabildi.

En Büyük Kripto Paraların En Çok Kazananı: Binance Coin (BNB)

Bitcoin’in düşüşleri sonrasında büyük oranda değer kaybeden Binance Coin (BNB), yükselişler sonrasında en büyük on kripto para birimi listesinde üçüncü sıraya gelmeyi başarmıştı. Konumunu koruyan BNB, Bitcoin’in yatırımlar sonrasında yaşadığı değer artışlarından en çok pay alan kripto para birimi oldu. En büyük on kripto para arasında, son 24 saat içinde %18 ile en çok değer kazanan kripto para birimi BNB oldu.

Yorum Yap