1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin’in Kaderi Altın Yatırımcılarının Elinde!

Bitcoin’in Kaderi Altın Yatırımcılarının Elinde!

Real Vision’ın en ünlü ekonomisti, yatırımcısı ve CEO’su Raoul Pal, ekim ayının başından beri yüzde 33 fiyat artışı elde edilen Bitcoin için çok dikkat çekici yorumlarda bulundu. Pal, özellikle pandemi döneminde altın yatırımcısının yakından Bitcoin’e yöneleceğine dikkat çekerek, Bitcoin’in önümüzdeki süreçte yönünü altın yatırımcılarının belirleyeceğini ifade etti.

featured

Kripto para piyasaları ile yakından ilgilenen yatırımcıların için önemli açıklamaların biri de Real Vision’ın CEO’su Raoul Pal’dan geldi. Son ayların en büyük kripto parası altın, dolar ABD borsası ve büyük teknoloji şirketlerinin hisselerinden daha iyi performans ortaya koyuyor. Piyasaları yakından takip eden pek çok uzmana göre, şu anda emekleme döneminde olan ve yavaş yavaş bir değer saklama aracı olarak görülmeye başlayan Bitocin (BTC) kripto para biriminin önümüzdeki dönemlerde ciddi bir artış potansiyeli ortaya koyacağı düşünülüyor.

Enflasyona Karşı Kar ve Koruma Avantajı

Her ne kadar pek çok analist mevcut duruma bu açıdan baksa da bazı kurumlar Bitcoin’e bu şekilde bakmıyor. Onlara göre Bitcoin kripto para biriminin çok daha basit bir amacı var. Yatırımı enflasyona karşı korumak için BTC tercihi öne çıkıyor. Bu tür varlıklar, kurumlar için para üretmeyi amaçlamaz sadece portföylerin değerini görür ve böylelikle sigorta görevi üstlenir. Ancak kendine özgü yapısı sayesinde Bitcoin, sadece yatırımı enflasyona karşı korumakla kalmayıp aynı zamanda para kazanma (değerleme) aracı olarak da kullanılabilmektedir.

Ana Akımdan Destek Görmesi Muhtemel

Bitcoin kripto para biriminin, bir yatırımı veya portföyü enflasyon riskine karşı koruma olarak kullanılmasının en büyük sebebi, 21 milyonluk arza sahip olmasıyla açıklanıyor. Kayıp veya geri dönüşü olmayan Bitcoin’ler göz önüne alındığında bile, söz konusu arz mevcut pandemi sürecinde 16 – 17 milyon seviyelerine kadar geriledi.

Kripto para piyasalarının en büyük oyuncusu olan Bitcoin’in, hala erken döneminde olduğu uzmanlar tarafından sık sık ifade ediliyor. Emekleme dönemi diye nitelendirilen bu süreçte bile Bitcoin fiyatlarında keskin artışlar görülebilir. Bunun yanı sıra ana akım benimseme hala tam olarak kurulmadığı için Bitcoin’in önümüzdeki dönemde fiyat açısından değer kazanmasına yüksek ihtimal veriliyor.

Pal: Altın Yatırımcısı Bitcoin’e Geçecek

Geride bıraktığımız yaz aylarında büyük miktarlarda Bitcoin satın alan MicroStrategy’den önce bu tarz politika izleyen şirketlerin sayısı çok azdı. Fakat bu hamleden sonra önce Square ve ardından da Stone Ridge, piyasa değerleri milyarlarca dolar ile ölçülen Bitcoin’leri satın alıp kasasına koydu.

Bitcoin piyasalarında yaşanan tüm bu gelişmelere bakıldığında, en büyük kripto para biriminin ciddi bir yükseliş trendine gireceği ön görülüyor. Söz konusu pozitif ivmelenme ile ilgili açıklamalarda bulunan Pal, “Bitcoin, etrafındaki her şeyi emen bir kara deliğe dönüştü. Önümüzdeki 18 ay boyunca bu kelimeleri çok duyacaksınız. Görüyorsunuz Bitcoin altına karşı her geçen gün güçleniyor. Altın yatırımcısı BTC’ye geçecek.” dedi.

Yorum Yap