1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin’in Rekorlar Kırabileceğinin Göstergeleri

Bitcoin’in Rekorlar Kırabileceğinin Göstergeleri

Son 3 yılın zirvesini gören BTC için yeni rekor tahminleri de geliyor. Uzmanların ortak görüşü 2020 sonlarında Bitcoin fiyatının 20 bin Dolar seviyesini de geçeceği yönünde. Bu seviyelerin görülmesi için analizler de yayınlanıyor ve 4 önemli faktöre temas ediliyor. Belirtilen faktörlerin ortaya çıktığı da genel kanı arasında. Uzmanların BTC yorumları incelendiğinde yeni rekorların gelmesi kaçınılmaz olarak duruyor. BTC analizleri ve yorumları ile ilgili detaylar haberimizde.

featured

BTC fiyatındaki rekor yükseliş ve yukarı yönlü ivme tüm hızıyla devam ediyor. Sadece son 24 saat içerisinde Bitcoin grafiği incelendiğinde %3’ün üzerinde değerlenme göze çarpıyor. Uzmanların BTC tahminleri incelendiğinde ise Bitcoin’in geleceği hakkında 4 önemli faktör üzerinde duruluyor. Bu 4 faktörün gerçekleşmesi durumunda BTC’den yeni rekorlar geleceği ortak kanı olarak karşımıza çıkıyor.

Bitcoin’deki Satış Baskısı Azalıyor

BTC yatırımcılarının ellerindeki birikimlerden çıkmaları yönünde satış baskısının azalması Bitcoin için yükselişin işaret fişeği olarak yorumlanıyor. Glassnode tarafından ortaya konulan analizlerde de BTC bakiyesindeki düşüş ve likit varlıktaki aşağı yönlü eğim devam ediyor.

8 aylık periyod incelendiğinde de 3600 Dolar seviyelerinden 18,700 Dolar’a kadar çıkan BTC için satış isteğinin fazla olmadığı yönünde. Yatırımcıların ellerindeki rezervleri koruması ve Bitcoin talebinin artması yukarı yönlü hareketlenme için önemli bir işaret.

Şirketlerin BTC Birikimleri Artıyor

Bitcoin’e bakış açısı son dönemde oldukça değişti. Önceleri küçük yatırımcıların yatırım aracı olarak görülen BTC, artık elindeki likit varlığın değer kaybını önlemek isteyen şirketler için de bir güven kaynağı olarak karşımıza çıkıyor. Birçok önemli şirket 2020 yılı içerisinde nakitlerini kripto paralara kaydırmaya başladı.

Bitcoin Satışlarında Üretim Talebi Karşılayamıyor

‘’Light” olarak bilinen bir kripto para birimi türevleri yatırımcısı yaptığı açıklamada üretilen BTC ile talep edilen arasındaki farkın azaldığını ve zaman içerisinde bunun krize dönüşeceğini belirtti. Light açıklamasında ‘’ Bitcoin, satış tarafı likidite krizinin başlangıcını yaşıyor. Üretim tamamen esnek değil, bu arada talep de dönüşlü.’’ yorumunda bulundu. 2020 yılı son çeyreğinde BTC satıcılarında eksiklik de Light tarafından özellikle vurgulanıyor. Yani talep edilen oranda satışa sunulamayacak Bitcoin’in az bulunan eşsiz bir maden gibi aşırı değerlenmesi de kaçınılmaz olarak görülüyor.

Bitcoin’de 18 Bin Dolarlık Destek Seviyesi Var

BTC, son 3 yılın rekorunu kırmış ve sonrasında yaşanan kar satışlarıyla birlikte 17,200 Dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Sonrasında toparlanan BTC fiyatı tekrar 18,500 Dolar seviyelerinde seyretmeye başlamıştı. 19,000 Dolar’a doğru yelken açtığı grafiklerinde de açık şekilde görülen Bitcoin için destek seviyesinin 18,500 Dolar olacağı uzmanlar tarafından dile getiriliyor. Desteğin bu seviyelerde sabitlenmesi 2020 yılı sonu için hedeflenen 20 bin Dolar hedefi için de önemli bir adım olarak görülüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap