1. Anasayfa
  2. Bitcoin

Bitcoin’in Yeni Rekoru Sonrası Uzmanlar Ne Dedi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bir kez daha beklenmeyeni yaptı ve tüm zamanların en yüksek seviyesini 26 Aralık tarihinde 25 bin doların üzerinde çıkardı. Bu yeni rekor ile birlikte kripto para piyasalarında hareketlilik yaşanırken, kripto para piyasalarının ünlü isimleri de yeni rekor ile ilgili ve Bitcoin’in gidebileceği basamaklara ilişkin görüşlerini paylaştı. Uzman isimler Bitcoin için ne dedi?

Bitcoin’in Yeni Rekoru Sonrası Uzmanlar Ne Dedi?

Kripto para piyasalarının en büyüğü Bitcoin (BTC) geçtiğimiz hafta, 3 yıl gibi uzun sayılabilecek bir sürenin ardından tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden belirleyerek, fiyatını 24 bin doların üzerine kadar taşımıştı. Bu rekor seviyesi öncesinde ise Bitcoin için işaret edilen psikolojik seviye 20 bin dolar seviyesiydi. Daha sonra BTC bu seviyeyi aşarak 24 bin doların üzerine tutunmuştu. Ardından Bitcoin gevşemeler yaşayarak 24 bin doların altında bir süre seyretmeye başladı ve hatta SEC – Ripple davası ile birlikte değer, 2 bin dolar azalmıştı. Bir hafta gibi kısa bir süre içinde yeniden değerini eski seviyesine getiren lider Bitcoin, bu kez de kendisi için yeninden belirlenen psikolojik sınır olan 25 bin dolar seviyesinin üzerini görmeyi başardı. Bu seviye Bitcoin için, tüm zamanların en yüksek seviyesi oldu. Bitcoin’in rekor tazelemesinin ardından, kripto para piyasalarında gözler uzmanlardan ve analistlerden gelecek olan yorumlara çevrildi ve bu doğrultuda ünlü isimler de görüşlerini paylaştı. Peki uzman isimler Bitcoin’in yeni rekoru için neler söyledi?

Ki Young Ju Tahmininde Haklı Çıktı

Bitcoin fiyatını 25 bin doların üzerine çıkararak yeni bir rekora imza atarken bir yandan da piyasa değerini 465 milyar dolara çıkardı. Bitfinex borsasında Bitcoin için bu sabah en yüksek seviye 24 bin 997 dolar olarak kaydedilmiş olsa da Binance borsasında BTC fiyatı 25 bin 24 doları gördü ve bu seviye BTC için yeni rekor olarak kaydedildi. Bitcoin’in 2 bin dolarlık düşüşün ardından kısa bir süre içinde 25 bin dolar seviyesini görmesi ise akıllara Crypto Quant CEO’su Ki Young Ju’nun 3 gün önce yaptığı başarılı tahmini getirdi. Ju, 23 Aralık tarihinde Bitcoin’in aşağıda 21 bin dolar seviyesini test etmeden önce, yukarıda 25 bin dolar seviyesini göreceğini söylemişti.

O Analist BTC İçin 3 Fiyat Basamağını İşaret Etti

Bitcoin, 2020 yılının başlarında 7 bin dolar seviyesindeydi ve yılbaşından bu yana %240 oranında değer kazandı. Birçok analist de benzer bir hareketliliğin ilerleyen dönemlerde de devam edeceğini ifade etti. Bu görüşlere paralel olarak başarılı analist Nebreskan Gooner, BTC için ilginç bir fiyat tahmininde bulundu. Gooner, BTC’nin bu seviyeden sonra önce 36 bin dolar seviyesine gideceğini, ardından 20 bin dolar seviyesine düşeceğini ve daha sonrasında da 200 bin dolar seviyesine gideceğini iddia etti.

Willy Woo BTC Yatırımlarının Boyutunun Değişeceğini Söyledi

Başarılı analist Willy Woo da Bitcoin’deki yeni rekordan sonra görüşlerini dile getirdi. Woo, rekor hareketliliğinde kurumsal şirketlerin yaptığı yatırımlara dikkat çekti ve boğaların kripto para piyasasına duyduğu ilginin güçlendiğini ifade etti. Willy Woo, boğaların ilgisi ile birlikte Bitcoin’in artık “yeni bir varlık” olma yolunda ilerlediğini dile getirdi. Willy Woo, Bitcoin yatırımlarının artık “gerçek varlık” yatırımlarına dönüşeceğini iddia etti ve “heyecan verici” bir dönemden geçtiğimizi söyledi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir