1. Anasayfa
 2. Kripto Manşet

Bitexen 11 Altcoini Daha Listeledi!

Kripto para piyasalarında, dev borsa şirketleri listelediği altcoinler ile dikkat çekmeye devam ediyor. Yakın bir zamanda dünyanın en büyük iki kripto para borsası olan Binance ve Coinbase The Graph (GRT) altcoinini eş zamanlı olarak listelediğini duyurduktan sonra, GRT altcoini büyük oranda değer kazanmıştı. Ardından yeni bir listeleme haberi de Türkiye’nin en büyük kripto para borsası olan Bitexen’den geldi. Bitexen, listelediği 11 coini duyurdu.

Bitexen 11 Altcoini Daha Listeledi!

Dünyanın en büyük iki kripto varlık borsası olan Binance ve Coinbase, eş zamanlı olarak The Graph (GRT) altcoinini listelediğini yakın bir zamanda açıklamıştı. Bu listelemelerin ardından The Graph, çok hızlı bir şekilde yükselerek, ciddi oranda değer kazanmıştı. Ardından yeni gelen bir haberle, Türkiye’nin en büyük kripto para borsası olan Bitexsen de 11 farklı altcoini listelediğini duyurdu. Bitexen borsası, bu listemeler ile birlikte platformda işleme aldığı coin sayısını da 102’ye yükseltmiş oldu. Bitexen’in listelediğini duyurduğu altcoinler arasından özellikle dikkat çeken 2 altcoin bulunuyor. Merkezi olmayan finans (DeFi) projesi olan bu iki altcoine ilişkin geçmiş dönemlerde birçok analist ilginç tahminlerde bulunmuştu.

Bitexen’in Listelediği Altcoinler

Bitexen, dev kripto varlık borsalarının ardından büyük bir adım attı ve 11 altcoini listelediğini duyurdu. Bu adımla Bitexen borsası, ilk milli dijital para olan EXEN Coin ile birlikte yurtiçinde kripto para piyaslarındaki etkinliği de artırmış oldu. Buna göre Bitexen’in listelediği altcoinler şöyle:

 • Uniswap
 • Wing
 • Filecoin
 • Kusama
 • Siacoin
 • Bittorent
 • Decred
 • Lisk
 • Ocean Protocol
 • Maker
 • Civic

Bu listelemelerle birlikte Bitexen borsası, platformunda işleme aldığı coin sayısını 102’ye, işlem çiftini de 5.151’e yükseltmiş oldu. Türkiye’de alanında en büyük olan Bitexen, bu adımla birlikte büyümeyi de sürdürüyor.

Bir DeFi Tokeni: Uniswap (UNI)

Bitexen borsasının listelediği coinlerden biri olan ve en çok dikkat çeken altcoin, Uniswap (UNI) oldu. Daha önce birçok kripto para analisti, Uniswap için gelecek dönemlerde olumlu sinyaller verirken, altcoin de kripto para piyasalarında beklentileri karşılayarak değer artışı göstermişti. Bu değer artışı ile birlikte UNI üzerindeki talep artışı da altcoine olan ilgiyi ve değeri artırdı, böylece UNI tokeni de Türkiye kripto varlık borsalarına giriş yapmış oldu. Uniswap (UNI) bir DeFi projesi olarak piyasaya sürüldü ve tokenin alım satımlarının kolaylaştırılması amaçlandı. Altcoin, likidite sorununu, likidite sağlayıcıları yolu ile çözüme kavuşturarak, daha çok verimlişik sağlıyor. Platform Uniswap ismiyle 2018 yılında kuruldu ve UNI ismiyle çıkardığı tokeni 2020 yılında piyasalara sürdü.

Bir Kimlik Yöneticisi: Civic (CVC)

Civic projesi, bir dijital kimlik doğrulama platformu olarak kuruldu ve internet üzerindeki dijital kimliklerin yönetilmesini sağlıyor. Daha önce yine birçok analist, CVC için de farklı oluşumu nedeni ile kripto para piyasalarda altcoine ilişkin ilginç değerlendirmelerde bulunmuştu. Civic bir ERC-20 tokeni olarak kripto para piyasalarında işlem görüyor ve daha güvenli, düşük maliyetli kimlik doğrulama amaçlıyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir