1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. Blockchain Çalışmalarında En Büyük Pay Büyük Firmaların

Blockchain Çalışmalarında En Büyük Pay Büyük Firmaların

Blockchain teknolojisi ürünleri (yazılımları) geliştiren IBM gibi şirketler daha çok ilgi görmekte ve diğerlerinin önünde daha fazla tanıtım bütçesine sahip durumdalar.

featured

Blockchain teknolojisi ürünleri üreten firmalar arasında en baş sırayı IBM çekiyor. IBM’in bugüne kadar tüm dünyada Blockchain teknolojisi alanında hizmetler sunmaya devam ettiği bilinirken, özellikle de teknoloji ve yazılım üreticisi şirketin günden güne daha fazla zincir teknolojisi konusuna önem verdiği gözlemleniyor.

IBM’in zincir teknolojisi konusunda ürünler üretmeye devam ettiği ve bunları büyük oranda iyi fiyatlarla pazarlayabileceğinden söz edilirken, çok sayıda kişinin zincir teknolojisine olan inancının ise IBM’in bu alandaki çalışmaları sonucunda artış gösterdiğine dönük tahminler bulunuyor.

IBM Tek Değil

Dünyada özellikle Çin’in merkezi yönetimi konumunda bulunan Başkan Xi’nin ekibinden çok sayıda yetkilinin Çin anakarasında zincir teknolojisi projelerine katılması yönünde destekleri ve istekleri olduğu biliniyor. Pekin yönetimi giderek daha fazla büyük şirketi zincir teknolojisi çalışmalarından yararlandırmak isterken, bir tarafta da IBM gibi devasa şirketlerin |çalışmaları kripto para camiasındaki yatırımcıların yanında şirketlerin bile dikkatini çekmekte.

Liman Kentlerindeki Şirketler Özel İlgi Gösteriyor

IBM, özellikle limanlardan yapılan taşımacılıkla ilgili ürünlere sahip. Zincir teknolojisi ürünleri sayesinde çok sayıda ülkede dikkat çeken IBM’in zincir teknolojisi ürünleri özellikle de son yıllarda gıda taşımacılığı, gıda satışı alanında satış yapan şirketler açısından son derece ilgi çekici olarak görülmeye başlanmış durumda.

Küçük Şirketler Tanınmakta Zorluk Çekiyor

Büyük IBM gibi şirketlere oranla zincir teknolojisi alanında yeni çalışmaları olan ve yeni ürünler üreten şirketlerin pek fazla etkili olamadıkları gözlemlenmekte. Bunun sebeplerinden bir tanesi özellikle yeterli güven vermiyor olmaları ve bununla birlikte yeterli tanıtım çalışması yapamıyor olmaları olarak gösteriliyor.

Ancak gelecek yıllarda başta ABD, Çin, Almanya ve İsrail’in bu alanda dikkat çeken çok sayıda şirketin merkezi olabileceğine dönük bazı iddialar ve tahminler bulunmakta.

Yorum Yap