1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

Blockchain Şirketleri Beklediklerini Elde Edebilecek Mi?

Blockchain şirketlerinin sayısında artış var ancak bu şirketlerin geleceği belirsiz. 2020 şirketleri büyük oranda etkiledi ve olumlu olmayan sonuçlara sebep oldu.

Blockchain Şirketleri Beklediklerini Elde Edebilecek Mi?

Blockchain teknolojisi şirketleri 2020 yılına iyi planlar ile giriş yapmıştı. Ancak başta ABD olmak üzere tüm dünyada büyük oranda etkisini gösteren coronavirüs hastalığı nedeniyle çok sayıda şirket planlarını uygulamak konusunda başarılı sonuçlar elde edemedi. Bugün İsrail, ABD ve Çin gibi birçok farklı ülkede yer alan Blockchain teknolojisi şirketlerinin sayısı artışta olmasına rağmen giderek daha fazla sayıda Blockchain şirketi adından söz ettirmeye başlıyor.

Ancak Blockchain teknolojisi şirketlerinin sayısında özellikle de büyük artışlar olmasına rağmen henüz bu şirketlerin büyük bölümü satış yapamıyor. Blockchain yazılımları üretmelerine rağmen henüz sonuç elde edilemediği bilinirken, bu şirketlerin milyonlarca dolarlık yazılım satış hedeflerinde bu sene içerisinde sene sonu gelmesine rağmen başarılı kazançlar sağlayamadıklarından söz ediliyor.

Çin’de Artışta Ama Sonuç Yok

Çin’de özellikle Blockchain şirketlerinin sayısının son dönemde büyük oranda artış göstermiş olmasına rağmen büyük oranda bu şirketlerin gelecekte satış yapmayı planlayarak hareket ettikleri belirtilmekte. Bunun nedeni olarak ise bu dönemde Blockchain teknolojisine yoğun ilgi olmasına rağmen hiçbir şirketin riskli adımlar atmak istememesi nedeniyle mevcut planlarını değiştirdikleri, yüksek paralar ödemek istemiyor olmaları gösteriliyor.

Blockchain Şirketleri Gelecekte Daha Çok Satış Yapacak

Gelecek 10 yıl sonrasında bu şirketlerin daha fazla satış yapması öngörüsü mevcut. Bilinen binlerce farklı zincir teknolojisi şirketi olmasına rağmen özellikle de kısa vadede bu şirketlerin sayısında artış hızını kesecek değişimler olabileceği iddia edilse de kesin olarak bir düşüş yaşanma riski bulunmuyor.

2020 En Zor Yıl!

2020 yılı satışlar anlamında hem bu şirketler, hem yazılımcılar için en zor yıl oldu. Çok sayıda şirket yeni adımlar atamazken aynı zamanda kazançların düşmesi sonucunda çok ciddi endişelerle karşı karşıya kaldılar.

2020 yılından sonra gelecek 2021’de neler olacağı merak ediliyor olsa da henüz bir beklenti yok.

Yorum Yap