1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet
  3. Blockchain Uygulamasına Dayanan Uygulamalar Artıyor

Blockchain Uygulamasına Dayanan Uygulamalar Artıyor

Dünya üzerinde her geçen gün daha da popülerleşen blockchain teknolojisi ile geliştirilen uygulama sayısı artıyor. Teknoloji devi şirketlerden Samsung’un blockchain tabanlı fotoğraf paylaşım uygulaması çıkaracağı öğrenildi. Uygulamanın özellikleri ve ne zaman piyasaya çıkacağı ise merak ediliyor.

Blockchain Uygulamasına Dayanan Uygulamalar Artıyor

Kripto para borsaları için geliştirilen blockchain teknolojisi bilindiği gibi artık birçok alanda kullanılmaya başlandı. Birçok teknoloji şirketi güvenilirlik özelliği ile dikkat çeken blockchain teknolojisini çeşitli uygulamalarında kullanmaya başladı. Dünyada her geçen gün kullanımı artan blockchain teknolojisi ile uygulama geliştirecek olan şirketlerden biri de Samsung oldu.

SamMobile isimli internet sitesi üzerinde yayınlanan habere göre Samsung blockchain tabanlı bir fotoğraf paylaşma uygulaması geliştiriyor. Gizlilik özelliklerinin gelişmiş olacağı bu fotoğraf paylaşım uygulamasının Samsung’un piyasaya yeni çıkaracağı modellerde olacağı konuşuluyor. Dev teknoloji şirketi ise konu ile ilgili resmi bir açıklama yapmadı.

Samsung Fotoğraf Paylaşım Uygulaması Geliştirecek

Dünya üzerinde en çok kullanılan mobil cihaz markası olan Samsung’un blockchain teknolojisinde faydalanarak fotoğraf paylaşım uygulaması geliştireceği açıklandı. Dev teknoloji şirketi konu ile ilgili resmi bir açıklama yapmasa da haberi paylaşan SamMobile isimli internet sitesinde Samsung’un yeni uygulamasının ismi ve özellikleri takipçiler ile paylaşıldı. Son dönemlerde mobil cihazlara entegre birçok blockchain tabanlı uygulamanın geliştirilmesi dikkat çekmişti. Samsung gibi büyük bir firmanın da gizlilik özelliğine önem verdiği uygulamada blockchain teknolojisini seçmesi insanları şaşırtmadı.

Fotoğraf Paylaşım Uygulaması Private Share Gizlilik Odaklı

SamMobile internet sitesinde yapılan habere göre Samsung’un blockchain tabanlı yeni fotoğraf paylaşım uygulamasının adı Private Share olacak. Dev teknoloji şirketinin henüz açıklama yapmadığı uygulama Private Share’in özellikleri de oldukça avantajlı olacak. Uygulamanın blockchain teknoloji sayesinde kişilerin fotoğraflarının alıcılar tarafından kötü amaçla kullanılmasına engel olması bekleniyor. Fotoğrafların paylaşım seçeneklerine sınırlama getirecek olan bu uygulama ile mobil cihaz kullanıcıları güvenlik sorununu düşünmeden hareket edebilecekler.

Private Share uygulamasında fotoğrafın gönderildiği dosyaya son kullanma tarihi belirleme ya da kalıcı olarak silme seçenekleri bulunacak. Böylece gönderen kişi izin vermediği sürece alıcılar fotoğrafı muhafaza edemeyecek. Bununla beraber uygulamanın ekran görüntüsü alma özelliğine de korunma getireceği konuşuluyor. Bu özelliklere sahip olacak Private Share fotoğraf paylaşım uygulamasının Samsung’un piyasaya çıkacak yeni modellerinde bulunacağı düşünülüyor.

Samsung Kripto Para Cüzdanı Entegrasyonu Da Sağlamıştı

Blockchain teknolojisine bağlı olarak uygulama geliştiren Samsung, bu teknolojiyi gizlilik özelliklerinin korunmasına yönelik ortaya çıkarıyor. Daha öncede gizlilik konusunda markasını geliştirecek birçok adım attığı bilinen şirketin bu hamlesi insanları şaşırtmadı.

Bilindiği gibi Samsung şirketi zaten gizlilik politikasına uygun teknolojileri daha önceden de kullanıyordu. Özelikle Samsung Galaxy S10 modelinden bu yana cihazlarına kripto para cüzdanları entegre ettiği bilinen Samsung’un blockchain projeleri ile de ortaklık kurduğu biliniyor.

Yorum Yap

Yorum Yap