1. Anasayfa
  2. Analizler

Bloomberg Heyecanlandıran BTC Raporunu Paylaştı

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son dönemlerde volatilite yaşıyor ve bu durum, Bitcoin karşıtı olan kişilerin, bir kez daha Bitcoin’i eleştirmesi için fırsat oluşturuyor. Ancak buna rağmen, son günlerde yaşadığı değer kayıpları ile dikkat çeken Bitcoin adına Bloomberg tarafından oldukça olumlu sayılabilecek bir rapor hazırlandı. Emtia analisti Mike McGlone öncülüğünde hazırlanan raporda, Bitcoin’in bir sonraki durağının 100 bin dolar olabileceği belirtildi.

Bloomberg Heyecanlandıran BTC Raporunu Paylaştı

Kripto para piyasalarında son günlerde sert dalgalanmalar yaşanıyor ve bu dalgalanmalarda da yine piyasalar lider kripto para birimi Bitcoin’i (BTC) takip ediyor. Bitcoin’in geçtiğimiz haftalarda sert değer kazançları yaşadıktan sonra tüm zamanların rekoruna gitmesi ve ardından geçtiğimiz hafta sert değer kayıpları yaşaması, onun hala volatil bir yapıda olduğunu gösterdi. Bitcoin karşıtı olan ünlü isimlerin, Bitcoin’i eleştirirken en çok kullandığı argümanlardan biri olan volatilite, son dönemlerde kendini net bir şekilde göstermiş oldu. Mart ayının gelmesi ile yükselişe geçen ve dün tekrar fiyat grafiğinde kızıla boyanan Bitcoin, buna rağmen olumlu yorumlar almaya da devam ediyor. Kurumsal şirketlerin, Bitcoin yatırımı yaparak Bitcoin’i hangi noktada konumlandırdığı zaten biliniyor. Uzun vadede bakıldığında, birçok yatırımcı ve kurumsal şirket, Bitcoin’in büyük kazançlar elde edeceğini düşünüyordu. Buna paralel olarak, Bloomberg tarafından bir Bitcoin raporu hazırlandı. Emtia analisti Mike McGlone öncülüğünde hazırlanan raporda, Bitcoin’in bir sonraki durağının 100 bin dolar olabileceği belirtildi.

Rapora Göre Bitcoin Artık “Değer Saklama Aracı” Olarak Görülüyor

Emtia analisti Mike McGlone öncülüğünde, Bloomberg tarafından hazırlanan Bitcoin raporunda, Bitcoin’e piyasalarda ilgi ve talebin büyüdüğü belirtildi. Raporda, Bitcoin’e karşı artan bu ilgi ve talebin, altın piyasasından pay almaya başladığı da vurgulandı. Bloomberg tarafından yayınlanan rapora göre, Bitcoin artan bu ilgi ve talep doğrultusunda, ilerleyen aylarda değer artışları yaşamaya devam edecek. Ayrıca raporda, Bitcoin’in en çok eleştirildiği konulardan biri olan “değer saklama aracı” olma durumu da ele alındı ve raporda, Bitcoin’in spekülatif bir varlık olmaktan ayrılarak, global bir varlık halini almaya başladığı ve değer saklama aracı olarak görülmeye başladığı vurgulandı.

Rapora Göre Altına Giden Sermaye, Bitcoin’e Akmaya Başladı

Bitcoin adına gündeme gelen eleştiriler arasında, değer saklama aracı olma durumunun yanı sıra, onun volatilite ile hareket ettiği de gündeme geliyordu ve Bloomberg raporunda, bu duruma da değinildi. Raporda, volatilitenin 2020 yılından bu yana düşüş halinde olduğu belirtildi. Mike McGlone öncülüğünde hazırlanan raporda, altın pazarına giren sermayenin azalmaya başladığı ancak aynı süreçte Bitcoin pazarına giren sermayenin artmaya başladığı da ifade edildi.

McGlone, Grayscale Prim Oranını Baz Alarak Bitcoin Fiyat Tahmininde Bulundu

Bloomberg, yayınladığı rapor ile ayrıca dolaylı olarak yatırımcılara tavsiyede de bulunmuş oldu. Zira raporda, yatırımcıların S&P 500’den daha az riskli bir portföy oluşturması için, portföy sepetinde altın ve Bitcoin’e ağırlık verilebileceği belirtildi. McGlone, ayrıca bünyesinde 33,1 milyar dolarlık Bitcoin bulunduran Grayscale şirketinin prim oranının, uzun bir aradan sonra ilk kez negatif bölgeye düştüğünü ve bunun boğa sezonu habercisi olduğunu, bu olası boğa sezonu ile birlikte Bitcoin’in bir sonraki durağının da 100 bin dolar olabileceğini iddia etti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir