1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

BNB Yeni Rekorunu Kırdı, DOT Rekoruna Çok Yaklaştı

Kripto para piyasalarında son günlerde gündeme en çok gelen kripto varlıklar Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) oldu. Kripto para piyasalarının odağında bu 3 kripto varlık varken, 2 altcoin daha bugün beklenmedik şekilde rekor seviyelere çıktı. Bununla birlikte kripto varlık kullanıcıları, altcoin sezonunun başlayacağına ilişkin düşüncelerini yeniden gündeme getirdi.

BNB Yeni Rekorunu Kırdı, DOT Rekoruna Çok Yaklaştı

Yaklaşık iki haftadır lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) kırdığı rekor üstüne rekorlar ile hem kendisinden hem de genel olarak kripto para piyasalarından fazlasıyla söz ettirmeyi başardı. Bununla birlikte lider altcoin Ethereum (ETH) da Bitcoin’in bu yükseliş trendine katılarak son 2 yılın zirve seviyelerine kadar yükseldi ve kripto para piyasalarında odağa alınan bir başka kripto varlık oldu. Öte yandan günlerdir süren SEC – Ripple davası ile birlikte XRP de bu süreçte adından en çok söz ettiren altcoin oldu. Kripto para piyasalarında, neredeyse herkes bu 3 varlığa odaklanmış durumda iken bugün 2 altcoin çok ciddi derecede değer artışları yaşayarak rekor seviyelere çıktı ve gündeme gelmeyi başardı. İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’nin dijital parası Binance Coin (BNB) bugün itibariyle rekor tazeledi. Bir diğer taraftan uzun bir süredir Bitcoin’in başlattığı yükseliş trendine katılarak değerini artıran Polkadot (DOT) ise yeni rekor seviyelerine doğru tırmanmaya başladı. Bu hareketlilikler ile birlikte, kripto para piyasalarında dikkatler bu 2 altcoine çevrildi.

Bitcoin’deki Gerileme Altcoinlerin Önünü Açtı

Bitcoin yaklaşık iki hafta önce rallisine başladı ve hafta arasında fiyatını 28 bin doların üzerine kadar çıkarmayı başardı. Bu seviye BTC için tüm zamanların en yüksek seviyesi oldu. Daha sonra Bitcoin düzeltme hareketleri göstermeye başlayarak değer kaybetti ve 25 bin 700 dolar seviyelerinde dengelendi. Liderdeki bu düşüş, kripto para piyasalarında diğer altcoinlere bir fırsat oluşturdu ve altcoinlerin önü açıldı. Yazım sırasında Bitcoin 26 bin 120 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bitcoin’de yaşanan değer kaybı, BTC yatırımcılarını haliyle üzdü ancak altcoin yatırımcıları özellikle de Binance Coin (BNB) yatırımcıları, gelen yeni rekor seviyesi ile sevindi.

BNB Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Gördü

Binance Coin, bugün sabah saatlerinde 33,20 dolar seviyesinde işleme alınıyordu. Ardından gelen ataklarla birlikte BNB rekor yürüyüşüne başladı ve gün içinde 39,70 dolar seviyesine kadar yükseldi. Bu seviye BNB için tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kaydedildi. BNB bu seviyede bir dirençle karşılaştıktan hemen sonra bir geri çekilme yaşadı ve ancak düşüşü sert olmadı. Bu çekilme ile birlikte BNB, 38 dolar seviyesinde dengelendi. Yazım sırasında ise BNB 37,88 dolar seviyesinde işlem görüyor.

DOT Rekor Seviyesine Çok Yaklaştı

Binance Coin’in gün içinde gösterdiği rekor tazeleme hamlesine paralel olarak, uzun zamandır popüler hale gelen Polkadot (DOT) da yükseliş hareketi gösterdi. DOT gün içinde gösterdiği değer artışları ile birlikte 6,40 dolar seviyesine kadar yükseldi. DOT için tüm zamanların en yüksek seviyesi geçtiğimiz Eylül ayında 6,84 dolar olarak kaydedilmişti. Bu yükselişle birlikte DOT, rekor seviyesine çok yakın seviyelerde hareket etmeye başladı. Birçok analiste göre DOT bugün içinde rekor kırabilir.

Yorum Yap