1. Anasayfa
  2. Bitcoin

Boğalar Bitcoin Fiyatını Kontrol mü Ediyor?

10 Mayıs 2021’de sabah saatlerinde BTC’nin 59 bin dolar seviyesinin üzerine çıktığı görüldü. Ardından öğleden sonra saatlerinde fiyat 57.837 dolar seviyesinde sakinleşti. Günün başında yaşanan hızlı fiyat yükselişi yatırımcının dikkatini çekti.

Boğalar Bitcoin Fiyatını Kontrol mü Ediyor?

Hafta başında yaşanan olumlu piyasa havası ile birlikte ETH ve BTC fiyatları yükselişe geçtiler. BTC sabah saatlerinde yeni bir yükseliş trendi ile 59 bin dolar fiyat eşiğinin üzerine çıktı. Ardından gün içerisinde hareketlenerek 57.837 dolar seviyesinde duruldu. Analistler ise hareketlenmenin tekrar artacağını işaret ettiler.

Piyasa Hafta Hareketli Geçecek!

Kripto para birimleri bu haftaya yeşil ışık ile başladılar. Gözle görülür artışların sahneye geldiğini açıklayan analistler, haftanın hareketli geçeceğini belirttiler. Analistler, işlem hacmi bakımından en önemli ikinci kripto para birimi ETH’nin 4 bin dolar üzerine çıkışına ve BTC’nin  bu sabah içinde bulunduğu 59 bin dolar üstü rakama dikkat çektiler.

Analistler son dönemlerde BTC fiyatının 52 bin dolar ile 58 bin dolar arasında sürekli hareket ettiğini vurguladılar. Bu kapsamda 59 bin dolar değerinin ise önemli bir direnç olduğundan söz ettiler. Bugün kayda geçen sabah saatlerindeki yükseliş ile birlikte, BTC toparlanmasının başladığını açıkladılar.

Analistlere Göre BTC Artışı Devam Ettirebilir

Analistler 57. 837 dolarlık seviyeye gelinde dahi hala artışa devam etme şansının olduğundan söz ediyorlar. 58 bin dolar ile 56 bin dolar fiyatlarının bu hafta önemli destek seviyeleri olacaklarını açıkladılar. Bu noktada hafta içinde 56 bin dolar seviyesine düşüş yaşanırsa, 59 bin dolar üzerine tekrar yükseliş için şansın düşeceğini düşünüyorlar.

BTC İçin Boğalar Piyasada!

Analistler, BTC için 60 bin dolarlık fiyata yükselişin oluşabilmesinde, 57.500 dolarlık fiyatın kırılmasının önemli olduğunu açıklıyorlar. Analistler şuanda 57.500 dolar seviyesinin ve 100 saatlik hareketli basit ortalamanın üzerinden işlem gören BTC’nin piyasa yer aldığını belirttiler. Bu imaj analistlere göre, direkt olarak boğaların piyasa olduğunu gösteriyor.

Analistler boğaların BTC için işlem yaptıklarını bu yüzden kısa vadede 56 bin dolar fiyatın altına düşüşün mümkün olamayacağını açıklıyorlar. Eğer 59 bin dolar bandına hafta içinde yükseliş olursa, BTC için 60 bin dolar bandını kırma umutlarının güçleneceğini belirttiler. Eğer Çarşamba gününde BTC 60 bin dolar düzeyine bir yükseliş gösterirse, hafta sonlanırken 62 bin dolardan kapanış olabileceği açıklandı.

Analistler Son Durumu Yorumladılar

Analistler BTC’nin geldiği 57.837 dolarlık son fiyatı ele alarak açıklama yaptılar. Bu kapsamda önümüzde 1 günlük süre içinde ilk olarak 58 bin dolar seviyesinin ardından 59.500 dolar seviyesinin kırılabileceğini düşünüyorlar. Eğer boğalar başarılı olmazda fiyatın 56.500 dolara gerileceğini öngördüler.