1. Ana Sayfa
  2. Analizler
  3. Brian Kelly BTC İçin Önemli 3 Etkeni Açıkladı

Brian Kelly BTC İçin Önemli 3 Etkeni Açıkladı

Kripto para piyasalarının ünlü ve usta analisti Bitcoin’e (BTC) ilişkin analiz ve tavsiyelerde bulundu. CNBC analisti Brian Kelly, BTC 19 bin dolara yaklaşırken, zirveye ilişkin üç potansiyeli işaret etti. Hem temel hem de teknik etkenler, ralli aşırı genişlediği için bir çekilmenin yakın olabileceğini dile getirdi. Ünlü analist Kelly’nin BTC’ye ilişkin yeni analiz ve yorumları kripto para piyasası kullanıcılarında heyecan yarattı.

featured

CNBC analisti usta isim Brian Kelly, Bitcoin (BTC) için geri çekilmelerin yaşanmasına sebep olabilecek 3 ana faktörü açıkladı. Usta analiste göre BTC 19 bin dolara yaklaşırken, fiyatın zirvesine ilişkin 3 potansiyel bulunuyor. Kelly’nin işaret ettiği bu temel ve teknik faktörler, ralli aşırı genişlediği için bir geri çekilmenin yakın olabileceğini işaret ediyor. Ünlü analistin açıklamaları ve işaret ettiği 3 faktöre, kripto para kullanıcıları adeta dikkat kesildi ve ilerleyen dönemlerde Kelly’nin haklı çıkıp çıkmayacağını merak ediyorlar.

Kelly: “Hala Bitcoin Boğasıyım”

Ünlü analist Brian Kelly, kısa vadeli bir BTC geri çekilmesi yaşanmasının 3 sebebi olduğunu ifade etti. Bu sebepler; altcoin pump’ı, yüksek fiyatta BTC içeren adreslerin büyümesi ve çoğalması ve yüksek finansman oranları. Kelly’nin bugün dile getirdiği sözler ise şu şekilde: “Ben hala bir bitcoin boğasıyım. Uzun vadede, önümüzdeki on yıl için bir boğa olacağım. Fakat uzun vadeli yatırımcı halimden çıkarsam ve kısa vadeli yüksek riskli yatırım fonu trader’i gibi düşünmeye başlarsam, zirveye ulaşmanın işaretleri olduğunu görmeye başladığım birkaç şey var.”

Altcoin Yükselişleri Ocak 2018’i Hatırlatıyor

Lider kripto para birimi Bitcoin’in yanı sıra, Ripple (XRP) ve Stellar (XLM) gibi altcoinler son dönemlerde hızla artışa geçti. Yükseliş trendleri, Bitcoin’in geri çekilmeye başladığı ve altcoinlerin yükselişe geçtiği 2018 yılının Ocak ayındaki altcoin çılgınlığını hatırlatıyordu. Son piyasa zirve yürüyüşünde BTC, altcoinler yükseldikçe sağlam bir şekilde düzeltme ile karşı karşıya kaldı. Daha sonra ilerleyen aylarda bütün piyasa arka arkaya çöktü. Son haftalarda büyük altcoinlerin %50 ile %100 artış gösterdiğini düşünen Kelly, altcoin pazarındaki yükseliş konusunda tedbirli.

Kelly: “Bunlar Kısa ve Ortada Zirvedeki Varlıklar”

Altcoin pazarındaki yükselişler karşısında tedbirli olduğunu dile getiren usta analist Brian Kelly; “BTV, dünyadaki diğer varlık sınıflarından çok daha fazla FOMO’ya tabi. Spekülatif coinler görmeye başlıyoruz, 5 doların altındaki coinler, günde %30 – 40 artmaya başlıyor. Bunlar, kısa ve orta vadede zirvede olan varlıklardır.”

Kelly BTC’den %25’lik Adres Büyümesi Bekliyor

Brian Kelly, 2017 yılından bu yana BTC’yi değerlemenin bir yöntemi olarak BTC’nin adres büyüme metriğinden sürekli olarak faydalanıyor. Ünlü analiste göre adres büyümesi Bitcoin’in fiyatı ile eşleşmediğinde, Bitcoin’in aşırı fiyatlandırıldığı anlamı çıkabilir. Brian Kelly, pazarın önümüzdeki ay BTC için %25’lik bir adres büyümesi fiyatlandıracağını dile getirdi.

Yorum Yap

Yorum Yap