İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. BTC 2021’de Yükselişini Sürdürecek Mi?

BTC 2021’de Yükselişini Sürdürecek Mi?

2020 yılının bitmesine sayılı günler kala lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) için 2021 yılı tahminleri de gelmeye başladı. Covid-19 salgınının etkisi ile küresel piyasalarda birçok reel yatırım varlığında yükselme gözlendiği gibi, dijital varlıklarda da bu durum özellikle Bitcoin için meydana geldi. BTC fiyatları uzun bir sürenin ardından 19 bin dolar barajını aştı. Kripto para piyasalarının başarılı ve ünlü analisti Mike McGlone da BTC artışının 2021 yılında devam edeceğini iddia etti.

featured

2020 yılı birçok yatırım varlığı için çok verimli bir yıl oldu. Özellikle Covid-19 salgınının beslediği piyasa endişesi, küresel piyasalarda en çok rağbet gören reel yatırım varlığı olan altın fiyatlarını yükseltti. Buna benzer bir durum, kripto para piyasalarında özellikle lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) için gerçekleşti. BTC 2017 yılında 20 bin 89 dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek noktasına ulaşmıştı. Bu yükselişinin ardından BTC düşüş trendine girerek değer kayıplarına uğramış, zaman zaman da yükseliş hareketleri göstermişti fakat hiçbir zaman eski seviyelerine ulaşamamıştı. 2020 yılında BTC için ibre adeta tersine döndü ve lider kripto para birimi birçok borsada tüm zamanların en yüksek zirvesini bu kez de 19 bin 800 dolar olarak belirledi. Bitcoin’deki bu fiyat artışı birçok büyük yatırımcı ve yatırım şirketlerinin de dikkatini çekmeyi başardı.

2017 Sonrası Gibi Mi Olacak, Yükseliş Devam Mı Edecek?

Bitcoin (BTC) bu zirve seviyesinin ardından düşüş eğilimine girdi, tekrar hafif yükselmeler gösterse de 19 bin dolar barajının altında kaldı. Yazım sırasında BTC 18 bin 220 dolar seviyesinde işlem görüyor. Birçok analist ve kullanıcı, BTC’nin 2021 yılında da bu yükselişini sürdüreceğini düşünüyor. Yapılan yatırımlara bakılacak olursa, yatırım şirketleri ve bazı büyük yatırımcılar da aynı fikirde. Fakat BTC için bir 2017 sonrası senaryosu da gelişebilir. Kripto para piyasalarında oldukça ünlü olan Bloomberg analisti Mike McGlone da Bitcoin’in 2021 yılında fiyat artışını sürdüreceğini düşünenlerden biri.

McGlone’a Göre Boğa Koşusu 2021’de Devam Edecek

Ünlü Bloomberg analisti McGlone, Bitcoin’in bu yükselişini önümüzdeki yılda da sürdüreceğini belirtti ve “dijital altın” BTC ile altın fiyatlarındaki yükseliş trendlerini kıyasladı. Mike McGlone, 2021 yılında Bitcoin’in altını tahtından edeceğini düşündüğünü belirtti. Ünlü analist bu tahminin paylaşırken, BTC fiyatının 19 bin dolar seviyesinden 18 bin dolar seviyesine kadar gerilediğinin farkında olduğunu ve bu tahminini buna rağmen yaptığını da belirtti. Twitter üzerinden paylaşımlarda bulunan Bloomberg Intelligence emtia uzmanı Mike McGlone, lider kripto para biriminin bu yıl başlattığı boğa koşusunu (bullish trend) 2021’de de sürdüreceğini öne sürdü.

Birçok Dev Şirket de Aynı Görüşte

Bloomberg analisti McGlone’un fikirleri ile örtüşen fikrilere sahip olan bazı büyük yatırım şirketleri de bu kapsamda, uzun vadeli Bitcoin yatırımları yapmıştı. Son günlerde gündeme gelen Grayscale, MicroStrategy gibi büyük şirketlerin yanı sıra, daha önce de PayPal, Venmo, Guggenheim gibi büyük şirketler de rezervlerine BTC eklemişti. Öte yandan BlackRock gibi dev yatırım şirketlerinden de BTC için çok olumlu açıklamalar gelmişti. 2020 yılının bitmesine az bir zaman kala, özellikle de 2021 yılında Bitcoin’in nasıl bir yön izleyeceği merak ediliyor.

Yorum Yap

Yorum Yap