1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

BTC 31.700 Dolar Altında! İş İnsanları Ne Düşünüyor?

Efsanevi analistlerden Peter Brandt, kurumsal yatırımcı kesimin artık Bitcoin satın aldıkları için kendilerine kızgın olduklarını ifade etti. Diğer yandan sene başında durumları izlemeden Bitcoin’i çok erken alma kararı verdikleri için kendilerine kızmaları gerektiğini de ayrıca belirtti.

BTC 31.700 Dolar Altında! İş İnsanları Ne Düşünüyor?

Peter Brandt, kripto para gündeminde çarpıcı bir açıklanası ile yer aldı. Uzman analist ve başarılı trader, 2021’de oldukça erken bir dönemde piyasa durumunu izlemeden BTC satın alımı yapan kurumsal firmaların şuan kendilerine kızgın olduklarını belirtti. Aynı zamanda bir grafik uzmanı olan Peter Brandt, Bitcoin için 30 bin dolar seviyesi üzerinde ortaya çıkan dirençlerin on-Chain analizlerinin çokta güvenilir olmadığına dair bir işaret olabileceğini düşünüyor. Bitcoin’in son dönemlerde oldukça savunmasız bir halde olduğunu savunan ünlü analist, Bitstamp borsasında kripto para biriminin sürekli 31 bin dolar düzeyine kadar düşmesine dikkat çekiyor.

Jeffrey Gundlach ve Peter Brant’ın BTC Görüşleri

Peter Brandt, Bitcoin grafiğinin son zamanlar pek çok kez düşüş trendinin devamını işaret eden dikdörtgen formunu oluşturduğunu açıkladı. Diğer yandan milyarder Jeffrey Gundlach ise Peter Brandt ile aynı görüşleri paylaştı. Yakın tarihte gerçekleştirilen bir CNN röportajında Gundlach, BTC teknik resminin ilerleyen süre için oldukça korkutucu göründüğünü savundu. Amerikalı yatırımcı ayrıca Bitcoin’e kişisel olarak sahip olmak istemediğini ve şuanda spekülasyonlara çok açık bir kripto para olduğunu belirtti.

Saylor BTC İçin Ne Düşünüyor?

Önemli iki isimden Bitcoin’e karşı temkinli bir duruş basına yansırken, MicroStrategy CEO’su ve Bitcoin boğası Michael Saylor ise Bitcoin’in ABD’de para birimi olarak kullanılma şansının olmadığını belirtti. Herhangi bir dijitalleşmeye geçiş halinde ABD’nin kendi çıkaracağı dijital para birimlerinin kullanımına çok daha sıcak bakılıyor. Saylor, MicroStrategy’nin 2020 senesi Ağustos bilançosunda Bitcoin yatırımlarının karlarını eklemesi ardından Bitcoin ile adı sıklıkla anılan bir kuruluş haline geldi. Saylor aslında yatırım bazında BTC’yi destekliyor ve onunla aynı görüşe sahip olan Scott Melker gibi isimler ise BTC’nin bir yatırım mülkü olarak görülmesinin iyi bir durum olduğuna inanıyor.

Saylor Bitcoin hakkında açıklamalar yaparken, Bitcoin’in hiçbir zaman ABD’de para birimi olarak kullanılamayacağını ve bunun olmaması gerektiğini belirtti. Diğer yandan, gerçekten mantıklı bir şekilde mülk olarak ele alınmasının daha doğru olacağını açıkladı. Saylor’a göre, BTC’ye sahip olmak bir binaya sahip olmak veya bir hisse senedine sahip olmak gibi bir durumu ifade ediyor. Saylor, Bitcoin’in yaptığı şeyin diğer mülkiyet biçimlerini şeytanlaştırmak olduğunu söylüyor. Kripto paranın resmi para olarak kullanımına sıcak bakmayan Saylor ancak 1 milyar doları olan bir kişinin de geleneksel araçlar yerine mülk alıyormuş gibi kripto paralara yatırım yapması gerektiğine inanıyor.

Saylor’dan Yatırım Önerileri

Saylor geniş sermeyesi olan yatırımcıların Bitcoin veya bir ETF yada Apple hissesi satın almaları gerektiğinden söz ediyor. Ünlü CEO’ya göre, sanat eseri satın almak, bir külçe altın satın almak veya Bitcoin satın almak aynı şeyler. Bunlar arasında seçim yapmak için uzun süre düşünmeye gerek olmadığını ve 1 milyonu olan bir kişinin her üçüne de değişimli yatırım yapabileceğini açıklıyor.

Saylor, Bitcoin’i Apple, Amazon ve Google ile karşılaştırmaktan çekinmiyor. Teknolojideki gelişmelere karşı duracak insanların her daim ortaya çıkacağını Bitcoin’inde bir teknolojik gelimle olduğunu ifade ediyor.

Saylor sözlerine devam ederken,“ Yatırımda satın alırsınız ve elinizde tutarsınız. Bu iyidir. Eğer bir teknolojisi alıp gelişim tarihinin ortasında satmış olsaydınız bu iyi olmazdı. Bir uyarı, kazananı satın almazsınız. Kazanacak bir şeyi satın alırsınız. Facebook, Google, Amazon, Apple, Microsoft hisseleri satın almıyorsunuz. Onların kazanan olduklarına karar vermeden önce, onların kazanmasını daha ne kadar izleyeceksiniz. 30 yıllık bir süre bence oldukça geç. 30 yıl daha beklemeniz gerekirse muhtemel 30 sene sonraki getirileri elde edemezsiniz. Ancak 10 sene boyunca kazanmalarını izleyip onları satın alırsanız yinede çok kazanırsınız.“ dedi.

Dünya İş İnsanlarının Kripto Paralara Dijitalleşmede Ortak Bakışı

Bitcoin ve diğer tüm kripto paralar hakkında konuşan ünlü isimler bu varlıkların değerli yatırım araçları olduklarını düşünüyorlar. Onlar için bir külçelik değerli bir altına yatırım yapmak ile Bitcoine veya diğer bir kripto para birimine yatırım yapmanın her hangi bir farklı yok. Onların gelecekte var olacaklarını ancak devletler bazında kullanılan dijital paralar olamayacaklarını ifade ediyorlar. Dijitalleşme senaryosunda daha farklı dijital paraların sahneye çıkabileceğini ancak, Bitcoin’in bir mülk olarak boy gösterebileceğini açıklıyorlar.

Dünyanın önemli iş insanlarını kripto paralar ile aynı kefeye koydukları yatırım varlıkları ise teknoloji şirketleri hisseleri. Dünyanın ünlü iş insanlarının tahminlerine göre, geniş sermayeye sahip olan ve yatırım yapmak isteyenler önümüzdeki 10 senede kar elde etmek için kripto paralara veya teknoloji hisselerine yönelebilirler. Gelecekte kripto para, altın, teknoloji hisseleri ve devletlere ait dijital para kavramlarının var olabileceğini düşünüyorlar.

Aayush Jindal Tahmini Tuttu! BTC Düştü!

Kripto para hakkında gündeme yansıyan maddeler bu yöndeyken önemli iş insanlarının da gündeminde olan BTC bugün %2.30 değer kaybı içinde yer alıyor. Bu değer kaybını saatler 10:06’yı gösterdiğinde yaparak 31.697 dolar seviyesine kadar iniş yaptı. Dün Aayush Jindal’dan gelen teknik ve temel analizde, ünlü analist 30 bin ile 31 bin dolar bandına düşüşün olabileceğini vurgulamıştı. Bu gün tahminin gerçekleştiğini ve oldukça riskli bir fiyat olan 31.712 doların tabloya tekrar geldiğini görüyoruz.

Yorum Yap