1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. BTC Boğasından “Acaba?” Dedirten Fiyat Tahmini

BTC Boğasından “Acaba?” Dedirten Fiyat Tahmini

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) için Şükran Günü’nden bu yana işler yolunda gidiyor. 12 Kasım tarihinde yaptığı büyük sıçrama ile heyecan yaratan ve tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru tırmanışa başlayan BTC, Şükran Günü arifesinde sert bir çakılma yaşamıştı. Bu çakılmanın ardından 36 saatte toparlanan Bitcoin, tırmanışını tamamlayarak rekora dokunmuştu. Ardından tekrar gerileyen BTC için şimdilerde yeni rekor denemeleri gündeme geldi. Ünlü bir BTC boğası ise şaşırtıcı BTC fiyat tahminlerini paylaştı. İşte haberin detayları…

featured

Bitcoin (BTC) 2020 yılında en düşük seviyesini Mart ayında görmüştü. 2020’nin bu dip seviyesinden sonra lider kripto para birimi sabırlı bir tırmanışa geçti. Bu tırmanış yolculuğu sırasında lider kripto para biriminin karşısına birçok fiyat direnç noktası çıktı ve her direnç noktasında kripto para piyasalarında birçok analist tahminlerini dile getirdi. Bu tahminlerin bir kısmı doğru çıkarken bir kısmı da adeta çakıldı. Kripto para piyasalarında kullanıcılar analistlerden gelen bu analizleri titizlikle değerlendiriyor. Kısa, orta ve uzun vadeli fiyat tahminlerinde başarılı olan birçok analist için piyasalarda güven duygusu da oluştu. Öte yandan tahminleri ile başarılı olamayan birçok analist ise yeni seviyelerde ve direnç bölgelerinde yaptığı tahminlerinde göz ardı edilmeye başlandı. Bu tahminlere bugün bir yenisi daha eklendi. Kripto para piyasalarında analist kimliğinden çok bir boğa oluşu ile tanınan Raoul Pal, Bitcoin (BTC) için “Acaba?” dedirten fiyat tahminlerini paylaştı. Kripto para kullanıcıları, birçok analistte olduğu gibi Pal’ın tahmininde de incelemelere ce değerlendirmelere başladı.

Pal Dev Bir Para Dalgasının Yaklaştığını İddia Etti

Real Vision CEO’su ve daha çok tanındığı kimliği ile Bitcoin (BTC) boğası Raoul Pal, muazzam boyutlarda bir kurumsal para dalgasının yaklaştığını ifade etti. Yaklaşan bu devasa kurumsal para dalgası Pal’a göre, Bitcoin (BTC) fiyatlarını 1,5 yıl içerisinde 300 bin dolar seviyesine çıkaracak. Bitcoin son olarak 19 bin dolar barajının altına geriledi ve yazım sırasında 18 bin 843 dolar seviyesinde işlem görüyor. Kitco News’e röportaj veren Pal, bu iddiasında kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e ulaşmak için inanılmaz bir çaba harcadığını işaret etti. Pal’a göre, bu kurumsal büyük oyuncular BTC’yi “dünya çapında tanınan bir marka” ve “inanılmaz derecede iyi performans gösteren bir varlık” olarak değerlendiriyor.

Pal: “Danışmanlar Sadece %1’lik BTC Alsa…”

Kitco News’e konuşan Raoul Pal, konuya ilişkin; “Yalnızca dün, ABD’nin dev yatırım şirketlerinden birinin kurucusu ile konuştum. Sadece yatırım danışmanlarının tek başlarına 5 trilyon dolarlık varlığı bulunuyor ve bütün danışmanlar sadece %1’lik Bitcoin alsa… Yani, bu sadece yatırım danışmanlarından gelebilecek olan milyar dolarlar anlamına geliyor.” sözlerini dile getirdi.

Pal BTC Fiyatı İçin Bir Ölçüm Tekniği Kullandığını İfade Etti

Öte yandan BTC boğası Pal, bir ölçüm tekniği ile BTC’nin 1 ve 5 yıl sonrası için ulaşacağını düşündüğü seviyeleri dile getirdi. Pal’ın ölçüm tekniği doğru çıkarsa Bitcoin fiyatları muazzam boyutlara ulaşacak demektir. Teknik analiz, logaritmik grafikler ve bir dizi metrik kullandığını belirten Pal;

  • 5 yıl içinde BTC’nin 500 bin dolar – 1 milyon dolar aralığında olacağını,
  • Önümüzdeki 1 yıl ile 1,5 yıl içinde ise BTC’nin 100 bin dolar – 300 bin dolar arasında olacağını ileri sürdü.

Yorum Yap