1. Anasayfa
  2. Kripto Para

BTC Çöküşü Bu Sektörlere Yaradı!

Geleneksel finans piyasalarında yatırım gurusu olarak tanınan Jim Cramer, BTC ve kripto para piyasasındaki son düşüşe dikkat çekti. Cramer, bu düşüşün borsalara yarayacağının altını çizdi.

BTC Çöküşü Bu Sektörlere Yaradı!

Geleneksel finans piyasalarının gurusu olarak adından söz edilen Jim Cramer, kripto para piyasasında genel düşüşün beklenen bir durum olduğunu ve bunun geleneksel borsa piyasasına yarayacağını açıkladı. Kripto para piyasasındaki düşüşün aslında birçok kurumsal yatırımcının karlı satış yapmak için gerçekleştirdikleri yüksek satış adetleri ardından oluştuğunu düşünen analist, durumun sadece Elon açıklamalarından kaynaklanmadığını düşünüyor.

Kurumsal Yatırımcı Borsaya Yöneldi!

Analiste göre, söz konusu varlıkların satışı ardından kurumsal yatırımcılar borsaya ve altın alımlarına yöneldiler. Yani aslında bunu artık yatırım kararlarını değiştirdikleri için yaptılar. Analist geleneksel borsa volatilitesinin kripto para piyasası volatilitesinden çok daha düşük olduğunu ve risklerin azaldığını ifade etti. Diğer yandan borsadaki teknoloji hisselerinin ise kripto paralar işe içli dışlı olduğunu açıkladı. Bunun da konuya başka bir persfektiften bakmayı zorunlu kıldığını söylüyor.

Her Analist Aynı Fikirde Değil!

Pek çok analist ise Cramer’ın görüşlerinden farklı düşünüyorlar. Kripto para piyasasında gelişen son değer kayıplarının kaynağının Elon Musk yorumları olduğunu ardından düşen fiyatın panikli satışı getirdiğini vurguluyorlar. Cramer, kripto para piyasasındaki düşüşü çok önceden beklediğini belirtti.

Ünlü isim aslında bu düşüşün çok iyi olduğunu çünkü artık piyasada spekülatif olanların kimler olduğunun ortaya çıktığını açıkladı. Artık yatırımcıların nasıl davranmaları gerektiğini daha iyi kavradıklarını düşünüyor.

Elon Musk Kendini Açık Ediyor!

Cremer’a göre Elon Musk birkaç yorumu ardından iyimser yöne giderek kendini saklamaya çalışsa da tamamen spekülatif olduğunu belli etti. Cramer insanların borsanın güçlenmesine rağmen kripto paraya ilgi duyacaklarını belirtiyor. Çünkü çabuk para kazanmanın çekiciliğinin insanlar üzerinde çok etkili olduğunu belirtiyor. Özellikle yeni nesillerin borsa ile hiç ilgilenmediklerini daha çok kripto para sektörünü bildiklerini ifade etti. Hatta bu konuda uzman olan gençlerin olduğunu, diğer yandan kısa sürede zengin olma hayali ile yanlış işlemler yapan gençlerinde de bulunduğunu aktardı.

Analist: Düşünmeden Karar Verilmemeli!

Analiste göre hiç düşünmeden verilen kararlar ardından kripto para piyasasında yatırım yapmak mantıklı bir davranış değil. Özellikle seri alım-satım işlemlerinde piyasa takibi olmaksızın hamle yapılması ciddi kayıplara yol açabilir. Sadece kripto para piyasasında değil borsada da durumun aynı olduğunu ancak volatilitenin kripto daha fazla olduğunu açıkladı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir