1. Ana Sayfa
  2. Coin Gündemi

BTC Düşerken Polygon Popülerliği Artıyor!

Musk’ın şirketlerinden Tesla, Bitcoin varlıklarını satacağını iddia etti. Ancak ardından durumun böyle olmadığı belirtildi. Ünlü milyarder sadece madencilik yapmak için Bitcoin’den daha az enerji harcayan bir şey aradığını belirtti.

BTC Düşerken Polygon Popülerliği Artıyor!

Tesla şirketi Bitcoin varlıklarını satacağını ima edip, ardından durumun böyle olmadığını açıkladı. Bu hafta içinde de gündeme gelmeyi başaran Musk, madencilik yapmak için Bitcoin’den çok daha az enerji harcayan bir kripto para birimine hevesli olduğunu ve aynı zamanda koinin savunucu kesiminin resmettiği merkeziyetsizliğe sahip olmadıklarını açıkladı. Sözleri ile yine kripto gündemine oturan Musk, piyasadaki karamsar havaya rağmen eleştirilerine devam etti.

Polygon ve %350 Artışı!

Tesla Bitcoin’in elektrikli araç satışında ödeme aracı olarak kabul edilmesi fikrinden artık vazgeçti. Senenin başında 60 bin dolar üzerinden yüksek fiyatları tabloya alan BTC, yüksek bir düşüş içinde yer alıyor. Analistler ise BTC’nin değer kaybına devam edebileceğini belirtiyorlar. Polygon adı ile bilenen Proof of Stake odaklı kripto para birimi ise geçen ayda %350 artış yaşayarak, Bitcoin düşerken gözleri üzerine çekti.

Polygon’a İlgi Büyüyor!

Şimdilerde piyasa dair çokça konuşulan kripto para birimi Polygon haline geldi. Analistler bu kripto para biriminin geniş bir hayran kitlesine de sahip olduğunu belirttiler. Polygon geliştiricileri, Ethereum ağları ile hem uyumlu kullanılabilen hem de esnek ve ölçeklendirilebilir olan bir platformu yarattılar. Geliştiriciler, Ethereum blok zincir için sağlanan güvenliği ve şeffaflığı korurken çeşitli başka zincirler oluşturabiliyorlar.

Proof of Stake odaklı kripto para birimleri Musk’ın tweet’i ardından ani fiyat artışları yaşadılar. Bu durum ise analistlerce şaşırtıcı bulunmadı. Çünkü bu konsensüs modeli elektrik harcaması olmadan coin kazanımını teşvik ediyor. Bu modeli taşıyan kripto para birimlerinde Polygon ise 10,6 milyar dolarlık piyasa değeri ile yatırımcı dikkatini çekiyor.

ADA Coin Dikkatleri Çekti!

Pos modeline sahip olan ve dikkatleri çeken, Musk açıklamaları ardından kısa süreli değer kazanımı yapan diğer bir altcoin ise ADA Coin oldu. Cardano (ADA) Coin, son 24 saatteki düşüşüne rağmen, önceki fiyatlarından 2.44 dolarlık daha yüksek bir seviyede bulunuyor.

Pos Artık Zorunlu Bir Model Halini Aldı!

Musk’ın madencilikte az enerji tüketiminin önemini vurgulayan açıklamaları ardından gözler direkt olarak Pos modeline çevrildi. Diğer yandan birçok analist ve iş insanı da artık Proof of Stake modelinin etkili kazanç için zorunlu hale geldiğini belirtiyorlar. Yüksek kalitede donanıma ve ASIC çipe ihtiyaç olmadan coin kazanmanın yolunun bu olduğunu açıklıyorlar.