1. Anasayfa
  2. Coin Gündemi

BTC, ETH ve LTC Yeni Yılın Başında Ne Durumda?

İlk günlerinden bu yana büyük çalkantılara sahne olan 2020 yılı artık geride kaldı ve kripto para piyasaları için beklenen yıl geldi. Geçtiğimiz yılın başlarından bu yana birçok kişi 2021 yılına ilişkin beklentilerini ve tahminlerini paylaşmıştı. Bu da yeni yıldaki kripto paraların hareketleri adına merakları güçlendirmişti. Peki yeni yılın ikinci gününde önde gelen kripto varlıklarda durum nasıl?

BTC, ETH ve LTC Yeni Yılın Başında Ne Durumda?

2021 yılı için tüm sene boyunca, kripto varlıklar hakkında çok fazla tahmin, yorum ve beklenti dile getirilmişti. Bu tahminlerin çoğu Bitcoin (BTC) için yapılmış olsa da önde gelen birçok altcoin için de ünlü isimler öngörülerini paylaşmıştı. Bu da 2021 yılını, beklentiler açısından çoktan ayrı bir yere koydu. Yeni yıl başladı ve hatta ilk günü geride kaldı bile. Peki önde gelen kripto varlıklarda yılın başında durumlar nasıl?

Bitcoin (BTC)

Teknik analizlere ve grafiklere bakıldığında, Bitcoin (BTC) için işler yolunda görünüyor. Zira 2021 yılına lider yeni bir rekor kırarak girdi. Fakat, grafikler incelendiğinde piyasadaki ayıların fiyatları aşağı çekmeye çalıştığı ve fiyatlarda düzeltmeye gidilmesine çabaladığı görülüyor. Ancak öte yandan boğalar ise her fiyat düzeltme adımında güçlü satın almalarla Bitcoin’in değerini yukarı seviyelerde tutmayı başarıyor. Bitcoin için, gelen bu güçlü satın almalarla birlikte oluşan yen hedef 30 bin dolar seviyesi oldu. Analistlere göre boğalar BTC fiyatını bu seviyenin üzerine taşırsa ve kısa vadede bu bölgenin üzerinde net bir kırılma yaşanırsa, BTC fiyatı hızla 37 bin dolar seviyesini test edebilir. Ancak bu seviyenin altında aşağı yönlü yaşanabilecek bir kırılmada analistlere göre bu kez BTC fiyatı 24 bin dolara kadar ilerleyebilir. Her iki ihtimale karşı BTC için boğalar ile ayıların mücadelesi takip edilecek.

Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH), geride kalan yılın son günlerinde, Bitcoin’den de destek alarak fiyatını 700 dolar seviyesinin üzerine çıkarmayı başardı ve 2018 yılından bu yana en yüksek seviyesine ulaşmış oldu. Yılın başında 740 dolar seviyesini test eden Etheruem için yukarı yönlü işaret edilen direnç bölgesi 750 dolar olarak karşımıza çıkıyor. Analistlere göre ETH, bu seviyede güçlü bir dirençle karşı karşıya kalacak. Fakat şimdilerde ise analistlere göre boğalar hala devreye girmiş değil ve güçlü satın almalar gerçekleşmiyor. Buradan yola çıkıldığında, analistlere göre büyük oyuncular fiyatlarda yaşanabilecek bir düşüşle bir alım fırsatı bekliyor.

Litecoin (LTC)

Analistlere göre Litecoin (LTC) için boğalar şu sıralarda güçlü mücadeleler veriyor. LTC uzun bir süredir 124 doların hemen üzerinde bir hareket ortaya koyuyor fakat 125 doları hala geride bırakamadı. Yine analistlere göre bu durum, yukarı yönlü hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki tutunmanın, boğaların kontrolü altında olduğunu gösteriyor. Litecoin için orta vadede işaret edilen güçlü direnç bölgesi 140 dolar seviyesi olarak görünüyor ve analistlere göre bu seviyenin üzerinde yaşanacak bir kırılma ile LTC fiyatını hızlı bir şekilde 150 dolar seviyesine kadar çıkarabilir. Öte yandan 124 dolar altında yaşanacak net bir kırılma ile LTC analistlere göre 113 dolar seviyesine kadar gerileyebilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir