1. Anasayfa
  2. Kripto Para

BTC Fiyatı 40 Bin Doları Aşarken, Crusoe Kredi Arıyor!

Bitcoin bugün 40 bin dolar seviyesini aşmayı başardı. Şu sıralar Bitcoin madencilik şirketi Crusoe ise operasyonlarını genişletmek için kredi arayışında. Bu amaçla yatırımcılarına gözünü çevirdi.

BTC Fiyatı 40 Bin Doları Aşarken, Crusoe Kredi Arıyor!

BTC 40 bin doları aşarak saatler 08:25 olduğunda 40.015 dolardan işlem gördü. Bu kapsamda %7.83 oranında değer kazanımını tabloya aldı. Gündeme yansıyan bilgilere göre veri merkezi şirketi Crusoe Energy Systems INC. firmanın BTC madencilik operasyonlarını genişletebilmek için gerekli olan sermayeyi bulmak hedefiyle yatırımcılarını yoklamamaya başladı.

Cruose, Üretim Ekipmanlarını Destekleyici Finansman Arayışında!

Kimliğini açığa çıkarmak istemeyen ve detayları kripto para gündemine yayan kaynağa göre 100 milyon dolar ile 125 milyon dolar arasında bir borç aranıyor. Aranan potansiyel finansmanın Cruose firmasını BTC madenciliği ve üretim ekipmanları açısından destekleyebilecek düzeyde olması gerekiyor. Gündeme bilgileri sunan kaynak, pazarlıkların erken aşamasında olunduğunu ve detayların ilerleyen sürede değişebileceğini açıkladı.

Crusoe için sermaye toplanması konusunda yatırım bankalarından biri olan Ducera Partners LLC ile işbirliği yapan Cruose, kaynağın gündeme sunduğu detaylara göre bu yıl içinde anlaşmayı noktalayarak kripto para piyasasında mevcut bulunan monetumdan en iyi şekilde yararlanmak istiyor. Cruose ve Ducera sözcüleri ise konu ile ilgili sorulara yanıt vermemeyi seçtiler.

Enerji Sektörü Problemine Yönelik Çözüm Fikri

Denver merkezli olarak bilinen Crusoe firması, doğalgaz ve petrol firmaları ile ortaklık gerçekleştirerek bu tesisler üzerinden ortaya çıkan fazla miktardaki doğalgazı enerji üretimine bağlayıp, tesislerden çıkan yan ürünleri elektriğe çeviriyor. Bunun yanında veri merkezlerinde ve kripto para madencilik tesislerinde de güç kaynağına sahip oluyor.

Crusoe firmasının projeleri, enerji sektörün içinde uzun bir vade problem olarak görülen, alevlenme sorununu da ortadan kaldırmaya yönelik gerçekleştiriliyor. Petrol üreticileri normal koşullarda petrol sondajı halinde açığa çıkan yan ürünleri ve doğalgazı boşu boşuna yakmak zorunda kalıyorlar. Çünkü çıkan doğalgazı satmak yakmaktan çok daha maliyetli oluyor.

Denetleyici kuruluşlar ve aynı zamanda yatırımcılar ise yakma işlemi hakkında endişelere sahipler. Yakımda açığa çıkan karbondioksit, hava kirliliğine sebep oluyor. New Mexico eyaletindeki petrol sektörünün denetleyenleri, periyodik olarak yapılan alevleme işlemi için belirli kuralları getirdiler. BP firması, 2025 senesi itibariyle alevlenme işlemini tamamen bitirme hedefi içinde.

Cruose Müşteri İlişkileri

2018 yılında kuruluşu yapılan Cruose şirketi, söz konusu alanda Karken Oil& Gas LLC ve Enerplus Corp, Devon Energy Corp şirketleri ile müşteri ilişkilerine sahip. Nisan ayında Crusoe firması, Valor Equity Patners’ın liderlik yaptığı finansmanın turunda 128 milyon dolarlık geliri elde etmişti. Girişim sermayeleri firması Bain Capital Ventures, Coinbase Ventures ve Winklevoss Capital ise yatırım turunda yer alan diğer isimler olarak gündeme yansımışlardı.

BTC’ye Yönelik Amazon Haberi Yalan Çıktı!

Geçen haftalarda 30 bin doların altına kadar fiyat düşüşü yaşayan Bitcoin, Amazon’un kripto para ile ödeme kabul etmeye hazırlandığı haberi ile 40 bin doların üzerine çıkış yapmıştır. Hemen ardından ise bu haberin yalan olduğunu ortaya çıkması ile birlikte Bitcoin fiyatı tekrar kısa vadeli düşüş için girmişti. Bitcoin bu sabah itibari ile tekrar 40 bin dolarlık fiyatın üstünü görmeyi başardı.

BTC’nin değer kazanmasında son dönemlerin önemli yatırımcılarından gelen kripto para destekleyici açıklamaların etkili olduğu ifade ediliyor. Özellikle son BTC etkinliğinde Twitter CEO’sun gelen BTC övgüleri fiyatları desteleyen faktörler arasındaydı. Bazı önemli isimler Bitcoin’in tüm dünya genelinde kullanıldığı bir günü görmek istediklerini açıklıyorlar. Bu isimler arasında Twitter CEO’su Jack Dorsey de öne çıkıyor.

Bitcoin Fiyatında Son Durum Nasıl?

Bitcoin, 28 Temmuz sabahının erken saatlerinde %8.1 oranında değer kazanımı yaparak 39.812 dolar seviyesinden işlem gördü. Ethereum ise %5 artış yaparak, 2.284 dolar seviyesine çıktı. Ardından saatler 09:33 olduğunda BTC, %6.73 oranında değer kazanımını koruyarak 39.829 dolardan işlem gördü. Bu fiyatın öncesinde ise 40 bin doları aşmıştı.

Bitcoin son 24 saatlik sürede en iyi performansını 40.294 dolarlık fiyatı ile tabloya aldı. Geride kalan son 24 saatte tabloya aldığı en düşük fiyat, 36.977 dolar seviyesindeydi. 24 saatlik işlem hacmindeki %9.53 oranındaki değişme ise değer kaybı yönündeydi. Piyasa sıralamasında liderliği koruyan Bitcoin, son 7 gün içinde en yüksek 40.499 dolardan ve en düşük 31.745 dolardan işlem gördü. Bitcoin geride kalan 30 günü ifade eden grafikte en iyi performansını yine 40.499 dolar seviyesindeki fiyat ile yaptı. Ancak son 90 günlük süreye bakıldığında en iyi fiyat performansı 59.519 dolar ile gelmişti. Tüm zamanların rekoru ise hala 64.863 dolar seviyesinde.

Bitcoin Artışı Ethereum’u Destekledi!

Ethereum bugün saatler 09:38 olduğunda %3.60 oranında değerlendi ve 2.280 dolara çıkış yaptı. Bitcoin’in 40 bin doların üstünü sabah saatlerinde görmesi ardından ETH’de bu durumdan etkilendi. ETH son 24 saat içinde en yüksek 2.333 dolarlık fiyatı tabloya aldı. 24 saatteki %12 oranındaki işlem hacmi değişimi ise değer kaybı yönündeydi. Dün en yüksek 2.316 dolardan en düşük ise 2.154 dolardan işlem gören Ethereum, son 7 gün içinde en yüksek 2.428 dolardan işlemdeydi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir