1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

BTC Fiyatında 5 Bin Dolar İhtimali Ne Kadar Mümkün?

25 Kasım gecesinden itibaren sert bir düşüş yaşayan Bitcoin (BTC) fiyatı gece boyunca adeta çakıldı. Bugün itibarıyla düşüşün devam ettiği görülüyor. Kısa zamanda 3 bin dolardan fazla değer kaybederek tüm sektöre büyük şok yaşatan BTC’nin şimdi 5 bin dolara kadar düşebileceği konuşuluyor. Bitcoin’in 5 bin dolar seviyesine kadar inebileceği gündemdeki yerini koruyor.

BTC Fiyatında 5 Bin Dolar İhtimali Ne Kadar Mümkün?

Kısa zamanda 3 bin dolardan fazla değer kaybı yaşayan Bitcoin kripto para birimindeki düşüş bütün sektörü kana buladı. Şimdilerde Bitcoin fiyatının 5 bin dolara kadar düşebileceği iddiaları gündemdeki yerini koruyor. Son bir gün içinde Twitter platformunda yayınlanan birkaç grafik ve iddia, BTC fiyatında orta vadede 5 bin doların görülebileceğine odaklanmış durumda.

BTC fiyatı rekor kırmaya hazırlanırken %15’in üzerinde bir düşüş yaşadı. Ünlü analistler ilk başta 17 bin dolar seviyesine odaklanmışken, Bitcoin bu seviyenin de altına geriledi. Bitcoin, sadece birkaç gün önce boğa rallisinin doruklarında bir varlık olarak kabul ediliyordu. Rekor kırmaya hazırlanırken BTC fiyatında yaşanan tek bir düşüş, bütün piyasayı alt üst etti.

Paylaşılan Grafikler Kötüye İşaret Ediyor

Popüler kripto para analisti Dyme, kişisel Twitter hesabı üzerinden Bitcoin geleceği hakkında dikkat çekici grafikler paylaştı. Olası bir senaryoda işlerin esasında ne kadar ters gidebileceğine değinen başarılı analist, BTC için tamamen “bearish” olmadığını belirtti ancak grafikteki bazı noktalara dikkat çekti. Dyme tarafından paylaşılan teknik grafiğe göre BTC/USD paritesinin 0.382 Fib noktasına kadar inebileceği ihtimali görülüyor. Bu seviye de 13 bin 500 dolar seviyesine tekabül ediyor.

Dyme tarafından yayınlanan grafikte “Bitcoin burayı sever” şeklinde vurgulanan noktanın ise 6 bin dolar seviyesinin biraz altı olduğu dikkat çekiyor. Popüler kripto para analisti, koronavirüs salgının ilk ortaya çıktığı dönemde de BTC’nin yediği darbelerle bu noktanın altına kadar indiğine dikkat çekti. Analist, söz konusu kritik destek noktasının bile mart ayında görülen dip noktadan yüksek olduğunu hatırlattı.

Her An Her Şey Mümkün

Bu seviyede bir düşüş yaşanması teknik açıdan mümkün görülse de konu kripto para sektörü olunca hemen hemen her şeyin olası olduğuna değinmek gerekir. Kripto para dünyasında tanınan bir başka analist Bob Loukas ise yatırımcıların panik yapmamasını istedi. Yatırımcılara daha pozitif açıklamalarda bulunan Loukas, 2017 yılında BTC fiyatı tüm zamanların rekorunu kırmadan önce de %34 oranında inanılmaz bir düşüş yaşadığını vurguladı.

BTC Fiyatında Düşüş Sinyali

Ünlü kripto para analist Crypto Kemal de kendi kişisel görüşünü Twitter hesabı üzerinden paylaştı. Kripto para piyasasının bir süre daha düşüş yaşayabileceğini ifade eden ünlü analist, “Gönlüm marketin dönmesinden yana ancak açık olmak gerekirse görünüm düşüşün devam edeceği yönünde… Piyasada dönüş emareleri görmeden fiyatlar olgunlaşmadan yükseliş yönlü işlem açmayacağım.” açıklamasında bulundu.

Yorum Yap