1. Ana Sayfa
  2. Analizler

BTC İçin 2013’te “100 Bin Dolar Olur” Diyen Milyarder

Kripto para piyasalarında, özellikle lider Bitcoin (BTC) yeni rekor seviyelere yükseldikçe kripto para piyasalarında birçok kişi fiyat tahminini paylaşıyor. Hali hazırda devam eden rallide paylaşılan bu fiyat tahminleri çok rağbet görmese de daha önceden yapılmış olan ve başarıya ulaşan tahminler fazlasıyla dikkat çekiyor. Social Capital kurucusunun 8 yıl önce yaptığı fiyat tahmini ise şimdilerde ortaya çıktı ve kripto para piyasalarında gündem olmayı başardı.

BTC İçin 2013’te “100 Bin Dolar Olur” Diyen Milyarder

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) özellikle geride bıraktığımız yılın son çeyreğinde başlattığı rallisini devam ettirerek, kripto para piyasalarındaki ana gündem maddesi olmaya da devam ediyor. Bitcoin yeni rekor seviyelere ulaştıkça, piyasalarda kullanıcılar hem yeni gelen fiyat tahminlerini değerlendirmeye alıyor, hem de daha yapılmış olan fiyat tahminlerinin başarılı olup olmadığını inceliyor. Bu kapsamda birçok kişiden gelen, zaten yükseliş eğilimindeki Bitcoin için yapılmış olan yüksek fiyat tahminleri de göz ardı ediliyor. Fakat bu tahminlerden başarıya ulaşanlar da var ve bu tahminler yatırımcıların, o isimleri gündeme almasını sağlıyor. Her ne kadar yaptığı tahmin tam olarak başarıya ulaşmamış olsa da Bitcoin için henüz her şey sıfır derecesinde tazeyken, Social Capital kurucusu ve milyarder yatırımcı Chamath Palihapitiya’nın 2013 yılında Bitcoin için 100 bin dolarlık fiyat tahmininde bulunduğu ortaya çıktı. Palihapitiya, hali hazırda büyük bir BTC destekçisi ve savunucusu olarak tanınıyor ve yıllar önce yapmış olduğu bu yorum, onu kripto para piyasalarında “vizyon sahibi” olarak adlandırmaya yetti.

Video ve Tweetler 8 Yıl Sonra Ortaya Çıktı

Sosyal medyada bugün ortaya çıkan bir videoda, Chamath Palihapitiya’nın 8 yıl önce Bitcoin hakkında övgü dolu sözler söylediği görüldü. Milyarderin yıllar önce yaptığı pozitif yorumlar, kısa sürede sosyal medyada ve kripto para piyasalarında gündem oldu. Palihapita’nın BTC’ye karşı yaptığı olumlu yorumların bulunduğu videonun dışında, bir de milyarder ismin aynı sene içinde Bitcoin için fiyat tahmini yaptığı da ortaya çıktı. Palihapita’ya göre Bitcoin fiyatı 100 bin dolar olacak. Videonun yanı sıra, milyarder isim fiyat tahminini 1 Eylül 2013 tarihinde Twitter’dan paylaşmış ve o paylaşımda milyarder isim BTC’den beklediği yılsonu fiyatlanmasını da belirtmiş.

Palihapita: “Sonuna Kadar Long’um”

Palihapita’nın, 1 Eylül 2013 tarihinde paylaştığı tweette, Bitcoin’in yılsonunda 200 dolar olmasını beklediğini dile getirdiği ve uzun vadede de BTC’nin 100 bin dolara ulaşacağını belirttiği görüldü. Bunun zor olduğunu bilmesine rağmen o günlerin geleceğine inandığını belirten Palihapita, aynı paylaşımlarda bir de milyarder olmanın en kolay yolunun “Bitcoin yatırımı” olduğunu dile getirmiş. Bu açıklamalarının ardından milyarder isim, paylaşımlarını “Sonuna kadar ne olursa olsun long’um” diyerek tamamlamış.

Kullanıcılar Ünlü İsim İçin “Vizyon Sahibi” Yakıştırması Yaptı

Ünlü ismin ortaya çıkan eski paylaşımlarının altına birçok kripto para kullanıcısı da çeşitli yorumlar bıraktı. Kullanıcıların birçoğu ünlü milyarderi “vizyon sahibi” olarak isimlendirdi. Kullanıcılar, yaptıkları yorumlarda, Palihapita’nın tahmininin bu yıl gerçeğe dönüşeceğini savundu. Bazı kullanıcılar ise o dönemde yapılan bu yorumların ve tahminlerin “bullish” olduğunu dile getirdi.

Yorum Yap