1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. BTC İçin Tesla Örneği: 20 Bin Dolar Kırılırsa Teknik Önemsiz

BTC İçin Tesla Örneği: 20 Bin Dolar Kırılırsa Teknik Önemsiz

Usta BTC ve kripto para analisti Timothy Peterson, BTC geleceği ile ilgili ilginç açıklamalarda bulundu. Bitcoin için 20 bin dolar seviyesini “milat” olarak değerlendiren tecrübeli analist, bu seviye üzerinde tekniğin bir önemi kalmayacağını savundu. Metcalfe modeli yaklaşımı ile isabetli tahminlerde bulunan analiste göre BTC kaderi, 20 bin doların üzerinde bambaşka bir dünyanın ufuklarını açmaya gebe!

featured

Metcalfe modeli yaklaşımı ile tanınan tecrübeli fon yöneticisi Timothy Peterson, Bitcoin için farklı bir yorumda bulunarak dikkatleri üzerine çekti. BTC için 20 bin dolar seviyesine oldukça büyük önem atfeden usta analist, “20 bin doların üzerinde her şey başka olacak.” ifadeleri ile beklentilerini takipçileri ile paylaştı.

Peterson: Bitcoin 20 Bin Doları Aşarsa Daha Fazla Yükseliş Gelebilir!

Tecrübeli kripto para analisti Timothy Peterson, BTC için kritik eşiğin 20 bin dolar seviyesi olduğunu belirtti. Teknik göstergelere göz atıldığında Bitcoin fiyatının şu an olması gerekenden yüzde 50 yukarıda olduğu uyarısını paylaşan analist, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Bu seviyeye olması gerekenden 6-9 ay erken varmış olabiliriz.” ifadeleri ile teknik göstergelerden bağımsız, fundamental göstergeler ile yorumda bulunduğunu ifade etti. Teknik göstergelere bağlılığını inkar etmese de bu seviyelerin öneminin kalmaması için geri sayımda bulunan Peterson, BTC’nin 20 bin doları aşması halinde daha fazla yükseliş gelebileceğini ve teknik göstergelerin göz ardı edilebileceğini belirtti.

Peterson: 2021 Yılında BTC İçin 24 Bin Dolar Fiyatı Makul

Paylaşımında Bitcoin’in 20 bin dolar sonrasındaki hedeflerine de değinen Peterson, lider kripto paranın önünde tek direncin 20 bin dolar olduğunu ve bu seviye sonrasında ise direnç bulunmadığını ifade etti. BTC ile ilgili görüşlerini ifade ederken Tesla örneğine değinen analist, “Bitcoin’in daha fazla kitle kabulü görmeye başlaması ile birlikte 2021 yılında 24 bin dolar gibi bir fiyatın makul olacağını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı. 2020 yılında olduğu gibi ekstra bir performans sergileyen BTC’nin ise 36 bin dolara ulaşabileceğini belirten analist, bu duruma şaşırmayacağını ifade etti.

Peterson: 2028 yılı Bitcoin Fiyat Hedefim 1 Milyon Dolar!

2021 Bitcoin tahminleri ile yükseliş beklentisini saklamayan Timothy Peterson, en fazla 36 bin dolar olarak beklentisini yinelerken, daha fazla yükselişler için yatırımcıların hangi seviyede endişeli olması gerektiğini açıkladı. BTC’nin 2021 yılında 50 bin doları görmesini “endişe verici” olarak değerlendiren uzman analist, modelinin ilerleyen yıllardaki BTC tahminlerine de değindi. Analistin Metcalfe modeline göre BTC 2028 yılı hedefi tam 1 milyon dolara karşılık geliyor!

Bitcoin Fiyatı Düzeltmeye Girecek Mi?

BTC’nin 20 bin doları aşacağı kripto para piyasasında garanti olarak görülürken, BTC düzeltmesi bekleyen yatırımcı sayısı da oldukça fazla. Her ne kadar kurumsal girişler son günlerde on milyonlarca dolar olarak her gün gerçekleşse de bazı analistler, BTC için 19 bin 100 ve 18 bin 600 seviyelerine karşılık gelen düzeltme analizleri paylaşmayı sürdürüyor. Genel hatları ile 19 bin dolar altında kalıcı olmadığını ispatlayan BTC, haberin yazıldığı saatlerde fiyatını 19 bin 108 dolar seviyesinde korumayı başarıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap