1. Anasayfa
  2. Coin Gündemi

BTC ile Birlikte En Çok Yükselen Altcoinler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) uzun süredir beklenen rekoru sonunda kırdı. Hatta öyle ki BTC, rekor öncesi gösterilen 20 bin dolarlık dienç seviyesini adeta paramparça etti. Her zaman olduğu gibi bu yükselişte de Bitcoin, kripto para piyasalarında diğer altcoinleri de peşinden sürükledi. Bitcoin ile birlikte bazı altcoinler, öngörülemez şekilde adeta uçuşa geçti. İşte o altcoinler…

BTC ile Birlikte En Çok Yükselen Altcoinler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) sektörde ne zaman bir hareket gösterse, piyasalardaki altcoinler de Bitcoin’e paralel olarak benzer hareketler sergiliyor. Uzun zamandır Bitcoin için yeni bir rekor denemesi bekleniyordu ve bu denemeyle birlikte altcoinlerin nasıl bir hareketlilik göstereceği de merak ediliyordu. Piyasalarda ortalığı kasıp kavuran Bitcoin, yeni rekor tırmanışının ardından yine beklendiği gibi diğer altcoinler için de yolu açtı. Birçok altcoin de bu yolda tırmanışa geçmeye başladı fakat bazıları adeta uçuşa geçti. Özellikle bu altcoinler arasında Ripple (XRP), düşüş trendini tam tersine çevirdi ve uçuşa geçen altcoinler içinde en iyi performansı sergileyen altcoin oldu.

BTC ile Birlikte En Fazla Yükselen 5 Altcoin

Bitcoin’in 22 bin dolar seviyesinin üzerine çıkarak kırdığı rekor yürüyüşünde, peşinden birçok altcoin daha geldi. Özellikle yükselişe geçen altcoinler arasında beş tanesi, öngörülemez şekilde değer kazandı. Bu altcoinler arasında en iyi performansı Ripple (XRP) gösterdi. Bu tırmanışlarda iyi yükseliş performansı gösteren 5 altcoin ise şöyle sıralandı:

  • Ripple (XRP)
  • SwissBorg (CHSB)
  • Horizen (ZEN)
  • Theta (THETA)
  • ThorChain (RUNE)

Ripple (XRP)

Bu yükselişle birlikte Ripple (XRP); piyasadaki değer sıralamasını korudu ve listede 3. sırada kaldı. Günlük ticaret hacmini 11 milyar dolara, piyasa değerini ise 25 milyar dolara yükseltti. Son 24 saat içinde %22 oranında artış gösterdi ve fiyatı 0,5566 dolara yükseldi.

SwissBorg (CHSB)

SwissBorg (CHSB); piyasadaki değer sıralamasını 92’ye yükseltti. Günlük ticaret hacmini 3 milyon dolara ve piyasa değerini 153 milyon dolara yükseltti. Son 24 saatte %21,5 oranında artış gösterdi ve fiyatı 0,1692 dolara yükseldi.

Horizen (ZEN)

Horizen (ZEN); piyasadaki değer sıralamasını 98’e yükseltti. Günlük ticaret hacmini 15 milyon dolara ve piyasa değerini 141 milyon dolara yükseltti. Son 24 saatte %20,1 oranında artış gösterdi ve fiyatı 13,38 dolara yükseldi.

Theta (THETA)

Theta (THETA); piyasadaki değer sıralamasını 34’e yükseltti. Günlük ticaret hacmini 76 milyon dolara ve piyasa değerini 895 milyon dolara yükseltti. Son 24 saatte %17,3 oranında artış gösterdi ve fiyatı 0,8890 dolara yükseldi.

ThorChain (THOR)

ThorChain (THOR); piyasadaki değer sıralamasını 73’e yükseltti. Günlük ticaret hacmini 19 milyon dolara ve piyasa değerini 243 milyon dolara yükseltti. Son 24 saatte %17 oranında artış gösterdi ve fiyatı 1,11 dolara yükseldi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir