1. Anasayfa
  2. Analizler

BTC Kahini Balinadan Ürküten Tahmin

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), rekor koşusunu sürdürürken, kripto para piyasalarındaki umutlu bekleyiş de devam ediyor. Zira piyasalardaki birçok kullanıcı 24 saattir büyük artış gösteren ve yükseliş eğilimini koruyan BTC için yeni rekor seviyeleri bekliyor. Fakat ünlü bir balina Bitcoin’de yaşanabilecek sert bir düşüş ihtimalini sebepleri ile açıkladı. Ünlü balinanın açıklaması sonrası Bitcoin’in nasıl bir hareket izleyeceği ise merak ediliyor.

BTC Kahini Balinadan Ürküten Tahmin

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarken, öncesinde gösterilen tüm direnç noktalarını kırıp geçmesi, kripto para piyasalarında gelecek dönemlere dair, yaşanabilecek olan yeni rekor seviyeleri için umutları da artırdı. Piyasalarda oluşan olumlu yükseliş havası devam ederken bugün, daha önce Bitcoin’in atacağı birçok adımı önceden tahmin eden bir balina olan Joe007, Bitcoin’in yaşayabileceği sert bir düşüş için meydana gelebilecek senaryoları dile getirdi. Ünlü balinanın bu paylaşımı sonrasında, birçok kripto para kullanıcısı olumlu havadan çıkarken, Bitcoin’in ilerleyen dönemlerde gidebileceği seviyeler takip edilecek.

Joe007 Mart Ayındaki Çöküşü Örnek Gösterdi

Daha önce, Bitcoin hareketlerini birçok kez önceden tahmin eden ve bir Bitcoin balinası olan Joe00t, özellikle Bitfinex borsasında yaptığı büyük bahisler ile tanınıyor. Joe007’ye göre, birçok yakın zaman yatırımcısı Bitcoin’in şu an ulaştığı seviyeleri yeterince yüksek bularak çekilebilir. Öte yandan Joe007, tıpkı 2020 yılı başlarında olduğu gibi, tekrar bir piyasa çöküşü yaşanması ihtimali konusunda yatırımcıları uyardı. Ünlü balinanın söz ettiği çöküş Mart ayında gerçekleşmiş ve Bitcoin fiyatı kısa sürede 9 bin dolar seviyesinin üzerinden 3 bin 500 dolar seviyesine kadar çekilmişti. Bu olası durumun gerçekleşmesi için de Joe007, kripto paraların Mart ayından daha güvenli ya da daha korunaklı bir halde olmadıkları sebebini öne sürdü. Ünlü balina, birçok yeni yatırımcının BTC seviyelerini yeterince yüksek bulması ile birlikte toplu halde nakde geçiş yapacağını da iddia etti.

Balina Mt. Gox Borsasını Hatırlattı

Diğer yandan Joe007, kripto paralardaki boğa koşularında, olumsuz etkenlerin çoğu zaman göz ardı edildiğini ve genelde olumlu tarafların gündemde tutulduğunu dile getirdi. Buradan yola çıkan balina, Mt. Gox borsasının mahkeme kararı ile eski kullanıcılarına dağıtacağı 140 bin adet Bitcoin’i hatırlattı. Joe007, bu dağıtımdan sonra gelebilecek bir satış trendinin, fiyatı fazlasıyla baskılayabileceğini ve Bitcoin’de sert düşüşler yaşanabileceğini dile getirdi. Öte yandan bugün bu açıklamalarını dile getiren ünlü balina, bunun kesinlikle yarın gerçekleşmeyeceğini ifade etti.

Ünlü Balina Altcoinler İçin de Olası Kötü Senaryoyu Yorumladı

Ünlü balina Bitcoin dışında altcoinlere ilişkin de olumsuz bir senaryo ihtimali üzerinde durdu. Joe007’ye göre, Bitcoin’deki olası sert düşüş sonrası benzer düşüşler gösteren altcoinler kolay bir şekilde toparlanamayacak. Ünlü balina ise bu fikrini dile getirirken altcoin piyasasının 200 milyar dolarlık devasa değerinden destek aldı. Joe007’ye göre altcoinlerdeki sert düşüşler sonrası, kullanıcıların yeni rallileri başlatmak için milyarlarca dolar değerinde yatırımlarını piyasaya sürmesi gerekecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir