1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

BTC Karşıtı Schiff, Elon Musk’tan “Patlıcanlı” Yanıt Aldı

Kripto para piyasalarında, geçtiğimiz yılın özellikle ikinci yarısında kurumsal yatırımcıların varlığı fazlasıyla hissedilmişti ve kurumsalların ilgi ve yatırımları lider kripto para birimi Bitcoin’e (BTC) çok beklenen 20 bin dolar rekorunu getirmişti. Kurumsalların ilgisi 2021 yılında da devam etti ancak bu yatırımlara damgasını vuran isim Elon Musk ve Musk’ın CEO’su olduğu Tesla şirketi oldu. Bitcoin değer kaybedince, Peter Schiff fırsatı kaçırmadı ancak Musk’ın yanıtı da yine kendi has oldu.

BTC Karşıtı Schiff, Elon Musk’tan “Patlıcanlı” Yanıt Aldı

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2017 yılında 20 bin dolara ulaştıktan sonra yaşadığı geri çekilmeler ile bir daha uzun bir süre bu aşamaya ulaşamamıştı. Ta ki 2020 yılında kurumsal şirketlerin yatırımlarıyla devreye girmesine kadar… Kurumsal şirketler 2020 yılının ikinci yarısında Bitcoin yatırımı yapmaya başladı ve bu da 16 Aralık 2020 tarihinde Bitcoin’e 20 bin dolar seviyesindeki rekoru getirdi. Bitcoin’in rekoru bununla sınırlı kalmadı ve Bitcoin zaman içinde yükselişlerine devam ederek yılbaşında 30 bin dolara ulaştı. 8 Ocak tarihinde 42 bin dolara kadar gelen Bitcoin bu bölgeden sonra geri çekilmeler yaşamaya başladı ancak bu kez de devreye Elon Musk girdi. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter’da Bitcoin’i destekler nitelikte paylaşımlarda bulundu ve bu durum Bitcoin’in ayı piyasasına girmesini engelledi. Tesla yatırımıyla şahlanan Bitcoin, yeni haftada düşüşler yaşayınca Bitcoin karşıtı Peter Schiff bu fırsatı kaçırmadı ancak Elon Musk’ın Schiff’e yanıtı kendine has oldu.

Bitcoin Değer Kaybedince, Schiff Fırsatı Kaçırmadı

Lider Bitcoin’in ayı piyasasına gireceği dönemlerde, Twitter açıklamaları ile adeta bu durumu engelleyen Elon Musk, asıl hamlesini Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık yatırımıyla yaptı ve bu yatırım sonrası Bitcoin 58 bin dolara kadar yükseldi. Ancak yeni haftada Bitcoin sert değer kayıpları yaşadı ve 47 bin doların altına kadar geriledi. Altın yatırımcısı ve Bitcoin karşıtı Peter Schiff de bu durumu fırast bilerek, açıklamalarda bulundu. Tesla şirketinin Bitcoin yatırımı sonrasında TSLA hisselerinin %20 değer kaybettiğini hatırlatan Schiff, diğer kurumsal şirketlere seslendi.

Schiff Diğer CEO’lara Seslendi

Bitcoin karşıtı olduğu bilinen Schiff, Elon Musk’a da Bitcoin yatırımları sonrasında adeta düşman oldu. TSLA hisselerindeki kayıpları vurgulayan Schiff, diğer CEO’lara bu durumun iyi bir örnek olduğunu söyledi. Bitcoin’deki her değer kaybı sonrasında kendisinin haklı olduğunu göstermek isteyen Schiff, yeniden açıklamaları ile gündeme gelince, Elon Musk’ın ona verdiği cevap da yine Musk stilinde oldu.

Tartışmaya Binance CEO’su Da Dahil Oldu

Scihiff’in açıklamalarının ardından Elon Musk, Twitter’da sadece “patlıcan emojisi” paylaştı. Elon Musk’ın bu paylaşımı, Musk’ın Schiff’i ciddiye almadığını gösteriyor. Elon Musk’ın yanıtından sonra tartışamaya Binance CEO’su Changpeng Zhao da katıldı. Zhao, bu paylaşımın çok da olumlu bir anlam taşımadığını ifade etti.

Yorum Yap