1. Ana Sayfa
  2. Kripto Manşet

BTC Kazancı ile Üniversite Harcını Ödeyen Gençle Tanışın

Kripto para piyasalarında, daha önce yapılan bazı yatırımlar sonradan gün yüzünde çıktığında oldukça ilgi çekici olabiliyor. Bu gibi yatırımların ya da takas işlemlerinin daha çok hüsranla sonuçlanmış olmasına karşın, bazı traderların yapmış olduğu akıllıca hamleler de gündeme gelebiliyor. Bu kapsamda 2017 yılında Bitcoin (BTC) yatırımı yaparak elde ettiği kazançla üniversite harcını ödeyen genç yatırımcı Nikki Beesetti, merak edilenleri anlattı.

BTC Kazancı ile Üniversite Harcını Ödeyen Gençle Tanışın

Kripto para piyasalarında, bazı forum sitelerinde ve platformlarda kripto para kullanıcıları bir araya gelerek, başlarından geçen ilginç yatırım olaylarını gündeme getiriyor. Birçok sıra dışı hikayenin gün yüzüne çıktığı bu işlemlerin birçoğunun hatalı işlemlerden dolayı hüsranla sonuçlanmış olmasına karşın, bazı yatırımcıların yaptığı akıllıca hamleler de yıllar sonra takdir toplamayı başarıyor. Bu kapsamda, 2017 yılında Bitcoin (BTC) yatırımı yapan genç yatırımcı Nikki Beesetti de başından geçenleri anlattı. Beesetti yaşadığı deneyimi sosyal medya platformlarından değil, Fox Business programında dile getirdi. O dönemde Bitcoin yatırımı yapan genç yatırımcının, elde ettiği kazançlar ile üniversite harcını ödemiş olması ve daha sonra kripto paralar ile ilgili yeni deneyimler yaşaması oldukça ilgi çekti. Genç yatırımcı, programın sunucusunun sorduğu soruları yanıtladı, dikkatleri üzerine topladı.

Beesetti 2 Bin Dolarlık BTC’leri 19 Bin Dolarda Satmış

Genç bir yatırımcı olan Nikki Beesetti, geçtiğimiz gün Fox Business programına konuk oldu. Beesetti burada, 2017 yılında yaptığı Bitcoin yatırımını ve elde ettiği kazançla üniversite harcını ödediğini açıkladı. Sunucu Stuart Varney’in sorularını yanıtlayan genç yatırımcı o dönemde 2 bin dolarlık Bitcoin satın aldığını dile getirdi. 2017 yılında 2 bin dolarlık BTC satın alan genç yatırımcı, yılsonunda Bitcoin 19 bin dolar seviyesine ulaşınca elindeki Bitcoin’leri sattığını ve bu işlemden büyük kazanç elde ettiğini ifade etti.

Genç Yatırımcı Sadece Bitcoin Almamış

2017 yılının sonlarında elindeki Bitcoin’leri 19 bin dolar seviyesinden sattığını söyleyen genç yatırımcıya programın sunucusu, bu işlemden sonra tekrar Bitcoin alıp almadığını sordu. Beesett de daha sonradan ad Bitcoin aldığını ve şu anda da elinde birkaç tane Bitcoin olduğunu söyledi. Öte yandan genç yatırımcı sadece Bitcoin değil, Ethereum (ETH) gibi farklı kripto varlıklar da alarak ciddi kazançlar elde ettiğini ifade etti.

Beesetti: “Kripto Varlıklara Güvenim Tam”

Genç yatırımcı Nikki Beesetti, tecrübeli bir yatırımcı gibi davranarak, elindeki paranın %20’sinden fazlasını bir yatırım varlığına bağlamama kuralına uyduğunu ifade etti. Bu kuraldan yola çıktığını belirten Beesetti, parasının %20’sinden daha fazlasının Bitcoin’de olmadığını ve portföyünde teknoloji hisseleri ile borsa yatırım fonlarına da yer verdiğini söyledi. Sunucu Varney, genç yatırımcıya, kripto varlıklara yatırımlarının sadece kar amacı olup olmadığını sordu ve Beesetti bu soruya “Kripto paralara güvenim tam. Üniversitede elektrik elektronik mühendisliği okudum, o zamanlar Bitcoin’in bilgisayar ve mühendislik harikası olduğunu anladım” dedi. Ayrıca genç yatırımcı, elde ettiği kazançlar ile sadece üniversite harcını ödemediğini, bir diğer yandan Tesla model bir otomobil aldığını da ifade etti.

Yorum Yap