1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

BTC Kritik Seviyede Yürürken! Buterin Başka Çağrıda Bulundu

Bugün altcoin kahinleri çarpıcı bir şekilde Bitcoin hakkında yorum yaptılar. Piyasanın en güçlü altcoin’i ETH’nin kurucusu Buterin ise önemli bir etkinliğe katılım sağlayarak çağrıda bulundu.

BTC Kritik Seviyede Yürürken! Buterin Başka Çağrıda Bulundu

Uzman altcoin analistleri bu kez Bitcoin fiyatına yönelik yorumlar ve Bitcoin’in kritik seviyelerine ilişkin verdikleri bilgiler ile öne çıkıyorlar. Atcoin kahinleri BTC hakkında konuşurken en iyi altcon’in yaratıcısı olan Buterin’in gündeminde ise çok farklı konular yer alıyor.

Vilatik Buterin Merkeziyetsiz Sosyal Medya’dan Söz Etti!

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan Ethereum’un kurucu ortağı Buterin dün gece oldukça önemli bir etkinliğe katılım sağladı. Paris’te yapılan ETCCH etkinliğine dünyanın farklı yerlerinden önemli iş insanları ve yatırımcılar katıldılar. Etkinlikte önemli açıklamalara da imza atan Vilatik Buterin, topluluğa seslenerek bir konuşma yaptı.

Buterin’in konuşmasında daha çok DeFi sektöründen ve onun Ethereum ile olan etkileşiminden söz edildiği görüldü. Buterin konuşmasında özellikle Ethereum’un DeFi’den ibaret olmadığını işlerin yavaş yavaş ilerlediğini belirtti. Buterin Ethereum ile DeFi dışında da bir etkileşim alanının yaratılabileceğini, sıradaki girişiminin ise sosyal medyaya bunu taşımak olacağını belirtti. Bu açıklama ardından Ethereum’un kısa süre sonra sosyal medya hakkında adımlar atacağı öğrenildi.

Belirli bir süre önce Bitcoin fanatiği olan Jack Dorsey, Buterin’in sosyal medya fikrine benzer bir fikir ile ortaya çıkmıştı. Dorsey, Blue Sky adlı projesinden ve bu projenin tamamen merkeziyetsiz olacağından söz etmişti. Proje Twitter’ın merkeziyetsiz hali olarak tanımlanıyor. Proje hala geliştirme aşamasında ve aynı zamanda EOS Coin projesinin içinde yer alan sosyal medya Voice ile rekabet içinde.

Merkeziyetsiz Sosyal Medya ETH Fiyatını Yükseltebilir!

Şimdilerde ise Ethereum Fondation tarafında benzer bir atım atılırsa ve merkeziyetsiz sosyal medya alanına giriş yapılırsa, ETH fiyatının bundan olumlu etkilenebileceği düşünülüyor. Vilatik Buterin daha 19 yaşındayken hazırladığı Ethereum’un Whitepaper’ında merkezsiz sosyal medya ihtiyacına vurguyu zaten yapmıştı. 2021’e ise bu amaca yönelik çalışmaları gelecekte faaliyete alabileceklerini belirtti.

Altcoin Kahini Capo Bitcoin Hakkında Analizde!

Vilatik Buterin tarafından gelişmeler bu yönde sürerken altcoin kahinleri ise bu hafta altcoinler yerine Bitcoin ile ilgileniyorlar. Çünkü Bitcoin’in artışı veya düşüşü şu dönemde piyasayı derinden etkileyebiliyor. Analistlere göre Bitcoin piyasası için kırılma zamanı yaklaştı. Capo takma kripto para trader’ı 140 bin takipçisine Bitcoin’in hala Wyckoff birikim modeli içinde olabileceğini ifade etti. Bitcoin’in modeli tamamladığında yukarı yönlü bir hareket için kendisini ayarlayabileceğini açıkladı. Altcoin kahinine göre, Bitcoin için mükemmele oldukça yakın Wyckoff şeması oluşuyor.

Altcoin kahini olarak tanınan Capo Of Crypto, 2020 yılının başında BTC’nin 3.500 dolara kadar düşeceğini ve XRP Coin’in ise 0.11 dolara kadar gerileyeceğini ifade ederek, tahminlerinde nokta atışlarını yapmıştı. Diğer yandan altcoin projelerinin değer kayıplarını da doğru görmesi ile birlikte, yatırımcılar Capo of Crypto analizlerini çok daha yakından takip etmeye başladılar. Analist Bitcoin için gücel Wyckoff şema yorumu gerçekleştirdi.

Wyckoff Şemasına Yönelik Detaylar!

Wyckoff yöntemi, büyük yatırımcıların bir varlık biriktirip biriktirmediklerini veya satıp satmadıklarını belirlemek için yapılır. Bir birikim modelinin tespit edilmesi ise kurumsal yatırımcı kitlesinin indirimli fiyattan satın alım yapmak için kripto para birimi fiyatının düşürülmesi anlamına gelir. Capo ise şuanda neredeyse mükemmel yakın bir Wyckoff şemasının Bitcoin için oluştuğunu savunuyor. Bitcoin için dip fiyatın ilerleyen haftalarda gelebileceğini ancak dip fiyatlar ardından değer kazanımlarının yaşanabileceğini açıklıyor.

Capo yorumlarına bir detayı daha ekledi. Geçen haftalarda kripto para dünyası içinde yayılan 20 bin dolar seviyesinden Bitcoin alma ihtimalinin olacağı söylentisine inanmadığını açıkladı. Capo, 2021 senesinde küçük veya büyük yatırımcılarının hiç birinin 20 bin dolar civarından BTC alma şansına sahip olmayacaklarını düşünüyor.

Bu konu hakkında düşüncelerini açıkladıktan sonra,“Bunun bir birikim olduğuna ikna oldum. Çoğunun 25 bin dolar ve 20 bin dolar dolardan alım yapabileceğini gerçekten düşünüyor musunuz?“ sözlerini de söylemeyi ihmal etmedi.

Analist Capo, Bitcoin’in gelecekte yapabileceği yükselişin nedenlerini sıralarken negatif fonlama oranlarını işaret etti. Diğer yandan geniş bir kitle tarafından takip edilen Puell Multiple göstergesinden gelen bir satış sinyaline de dikkatleri çekmeyi ihmal etmedi. Kripto para analisti Capo, BTC’nin günlük ihraç değerini 365 günlük MA günlük ihraç değerine bölerek, Puell Multiple’nin önceki boğa piyasasında kayda aldığı tipik en yüksek sinyali vermediğini belirtti.

Kripto para analisti ve altcoin kahini Capo’ya göre, Bitcoin yükselişini sürdürmeyi başarırsa önümüzdeki 1 haftalık süre içinde etkili değer kazanabilir. Eğer haftayı yine 30 bin dolar altından kapatırsa kripto para piyasasında rüzgarın yönü değer kaybına yeniden çevrilebilir. Geride bıraktığımız 2 gün içinde 30 bin dolar desteğinin altında kısa süre geçiren BTC için Capo, 30 bin dolar üzeride kalmanın ne kadar önemli olduğu açıkladı.

Bitcoin Fiyatı Yükseldi!

Bugün saatler 09:36’yı gösterdiğinde Bitcoin %1.77 oranında değer kazandı ve 32.611 dolar seviyesinden işlem gördü. Capo’nun belirttiği gibi 30 bin dolar düzeyinin üstündeki değerler tabloya gelmeye devam ediyor. Bitcoin son 24 saatlik süre içinde en iyi performansını 32.854 dolar seviyesinden yaparken, en düşük performansını ise 31.745 dolar seviyesinden kayda aldı. Son 7 günde BTC’nin grafiğe getirdiği en yüksek fiyat değeri ise 32.854 dolar oldu.

Yorum Yap