1. Anasayfa
  2. Analizler

BTC Milyon Dolara Ulaşabilir Mi?

Lider kripto para birimi, yükselişe geçtiği her dönemde, piyasadaki birçok analist tarafından uçuk tahminler ile ele alınıyor ve hakkında fiyat tahminleri yapılıyor. Her dönemde yapılan bu tahminler, Bitcoin (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden belirlediğinde de gelmeye devam ediyor. Bu kez ise bir yatırım danışmanı, Bitcoin’in milyon dolarlık seviyelere yükseleceğini iddia etti.

BTC Milyon Dolara Ulaşabilir Mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kripto para piyasalarında her dönemde ele alınan ve hakkında her zaman bir tahmin yapılan coin olarak öne çıkıyor. Kripto para piyasalarında en yüksek işlem hacmine sahip olan lider için yapılan bu değerlendirmeler ve fiyat analizleri de özellikle BTC yükselişe geçtiğinde gündem oluyor. Fakat böyle dönemlerde ortaya çıkan analistlerin, birçok tahmini de başarısız oluyor. Bunun için başarılı analistler, özellikle piyasadaki yeni yatırımcıları, bu gibi yorumların yol açabileceği hatalı işlemlerin önlenmesi adına, geçmişte yapılan değerlendirmelerin incelenmesi konusunda uyarıyor. Fakat bir diğer yandan, bazı analistler ise uzun vadeli tahminlerini ortaya koyuyor ve bunun sonucunu görmek için, belli bir zamanın geçmesi gerekiyor. Bu noktada ise analistlerin tahminlerini değerlendirmek için, BTC hakkında ele aldığı verileri ve ilerlediği yolları incelemek gerekiyor. Bu doğrultuda, hakkında 100 bin, 300 bin, 500 bin dolar gibi fiyat tahminleri yapılan lider kripto para birimi Bitcoin için, bu kez de bir yatırım danışmanından “milyon dolarlık” bir fiyat tahmini geldi.

Pierce: “Herkes Bunun Üzerine İddiaya Giriyor”

Fox Business programında sunucu olan Charles Payne, program devam ederken, tüm dünyada bir anda popüler olan Bitcoin rekor seviyesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Payne, program devam ederken ve BTC hakkında değerlendirmelerde bulunurken, Guggenheim tarafından yapılan “BTC 400 bin dolar olmalı” yorumuna ilişkin değerlendirmeler de yaptı. Daha sonra sunucu Payne, programa bir yatırım danışmanı olan Brock Pierce’i aldı. Payne, yatırım danışmanına BTC ile ilgili birkaç soru sordu ve kendisinden son rekor hareketliliğini değerlendirmesini istedi. Brock Pierce ise bu değerlendirmelerine, Guggenheim’ın yaptığı BTC yorumuna gönderme yaparak başladı. Pierce konuya ilişkin olarak “Bitcoin 400 bin dolar olabilir. Fakat milyon dolar da olabilir, hatta 0 dolar da olabilir. Esasında 2 temel seçenek var, BTC ya başarılı olarak kendisinden bekleneni karşılayacak ya da başarısız olacak. Herkes bunun üzerine iddiaya giriyor.” dedi.

Yatırım Danışmanı BTC’yi Emtia Varlıklara Benzetti

Yatırım danışmanı ve uzman bir analist olan Brock Pierce, her varlıkta olduğu gibi lider kripto para biriminde de inişli ya da çıkışlı hareketler olabileceğini dile getirdi. Öte yandan Pierce, BTC’yi emtia varlıklara benzetti ve bunu dile getirirken de piyasalarda oluşan belirsizliklerde, yatırımcıların emtia varlıklara yönelmesinden destek aldı. Pierce, BTC gibi kripto varlıkların, belirsizlik havasında çok rağbet gördüğünü dile getirdi.

Pierce: “Geleneksel Piyasalar Saygı Duymaya Başladı”

Program sunucusunun Brock Pierce’e, insanları kripto varlıklara bu denli yönlendiren şeyin ne olabileceğini sordu. Brock Pierce ise bu soruya oldukça ilginç bir yanıt verdi ve geleneksel ekonomi piyasalarının, kripto para piyasalarına yavaş yavaş saygı duymayı öğrenmeye başladığını dile getirdi. Bu söylemine ise yatırım danışmanı, PayPal gibi şirketlerin önceden rüya gibi görünen, kripto para piyasalarına attığı adımı örnek gösterdi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir