İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. BTC Opsiyon Piyasasında 47 Bin Sözleşme ile Rekor Geldi!

BTC Opsiyon Piyasasında 47 Bin Sözleşme ile Rekor Geldi!

Kripto para borsası Deribit, BTC opsiyon sözleşmeleri ile ilgili Twitter üzerinden açıklama paylaştı! Firma attığı Tweet ile Ocak 2011 tarihinden bu yana hiç olmadığı kadar fazla miktarda opsiyon sözleşmesi açıldığını duyurdu. Deribit ise son 24 saatin verilerini açıklayarak opsiyon cephesinde 47 bin sözleşme açıldığını duyururken SkewTrading cephesinden açıklamaya destek geldi.

featured

Yaklaşan ABD Başkanlık seçimleri öncesi BTC türev piyasalarında volatilite sürüyor. Bitcoin fiyatı 13 bin 510 dolar seviyelerinde yer alırken, opsiyon piyasası işlemlerine yönelik yapılan iki farklı açıklama ile opsiyon piyasasında kırılan rekor duyuruldu!

Son 24 Saatte 47 Bin Opsiyon Sözleşmesi!

BTC türev yatırımları için en popüler adreslerden olan kripto para borsası Deribit, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile opsiyon piyasasında kırılan yeni rekoru duyurdu. Ocak 2021 vadeli 16 bin sözleşme açıldığı bilgisini paylaşan Deribit, borsalarında açılan opsiyon sözleşmelerinin sadece son 24 saatte 47 bine çıkarak rekor kırdığını duyurdu!

Baz Fiyat 36 Bin Dolar!

Kripto para borsası Derbit cephesinden gelen 16 bin BTC sözleşmesi ile ilgili baz fiyat ayrıntısı ise Bitcoin fiyatı için yapılan rekor tahminler bazı yatırımcılara göre ufukta görüldü! 16 bin Bitcoin sözleşmesi için baz alınan fiyat 36 bin dolar ve alım opsiyonlu olduğu kripto para uzmanlarınca bilgi geçildi.

Skewtradıng Açıklamayı Doğruladı

Bitcoin opsiyon işlemleri ile ilgili kripto para borsası Deribit’ten gelen açıklama ise SkewTrading Twitter hesabından yapılan açıklama ile doğrulandı. SkewTrading attığı Tweet ile Derbit’ten açılan işlemi yorumladı. Tweet’te, “Şu ana dek yapılmış en büyük Bitcoin opsiyon işlemi” ifadeleri kullanılarak kripto para borsası verileri analiz firmasında doğrulandı.

Btc İçin Beklenen Bullısh Mi?

Yaklaşan ABD seçimleri ve artan belirsizlikler sebebi ile değer kazanmayı sürdüren Bitcoin fiyatı 13 bin doları aşarak 13 bin 510 dolar seviyelerine yükseldi. Devam eden yükselişe ek olarak PayPal kanadından gelen BTC ödeme işlemine destek açıklaması ile BTC yatırımcıları “Bullish” moda geçti!

Bitcoin için ardı ardına analistlerce paylaşılan fiyat tahminlerinde 36 bin dolar beklentisi daha sık dile getirilmeye başladı. Yatırımcılar da artan BTC fiyatları sonrasında iki bölündü. Bazı analistlere göre açılan opsiyon işlemlerinin alım yönlü ve 36 bin dolar baz fiyatlı olması ise her ne kadar kesin olmasa bile “Bullish” senaryolarının desteklendiği anlamına çıkabilir!

Öte yandan ABD Başkanlık seçimleri ve sonrasında muhtemel tartışmalar, piyasada yüksek volatilite beklentisini de artırıyor. Bazı analistlere göre opsiyon piyasasında meydana gelen işlemler BTC cephesinde beklenen yükselişe değil, artacak volatiliteye işaret! Pozisyon açan yatırımcılar BTC fiyatının 36 bin dolara çıkacağını beklemiyor. Sadece yaşanacak gelişmeler ışığında piyasada volatilite bekleyen yatırımcılar, volatiliteden para kazanmak için işlem yapmış olabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap