1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

BTC Psikolojik Direnci Aşamıyor: Çok Sayıda Satış Emri…

Bitcoin fiyatı yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi yapmanın ardından satış baskısı ile karşılaşarak 19 bin dolar altına geriledi. Halen bir gözü 20 bin doların üzerinde olan BTC, analistlere göre psikolojik satış baskısı ile karşı karşıya! Kimi yatırımcıların kar realizasyonu amacıyla satış planladığı 20 bin dolar seviyesi, çoğunlukla olası düşüşten çekinen yatırımcıların emirleri ile çevrildi. 20 bin dolar direnci ise BTC için dönüm noktası haline geldi.

BTC Psikolojik Direnci Aşamıyor: Çok Sayıda Satış Emri…

Bitcoin (BTC) fiyatı 19 bin 920 dolar ile yeni en yüksek seviyesini kutlayamadan satış baskına maruz kaldı. Yeni rekor seviyenin ardından gelen satışla BTC fiyatı 18 bin 860 dolara geriledi ve son 24 saatteki değer kaybı yüzde 2,27’ye ulaştı. 20 bin dolar kritik eşiğini halen aşamayan BTC, direnci kırmak için kararlı duruşunu korumayı da sürdürüyor.

Simon Chen: 2017 BTC Boğa Piyasasında Yaşananlar Korkutuyor

Analistlerin ısrarla üzerinde durduğu 20 bin dolar seviyesi, BTC için var olma mücadelesine dönüştü. Son dönemde sıkça deneme yaptığı seviyede halen çok sayıda satış emri bulunuyor. Paylaşılan verilere göre ise yatırımcılar, kısa vadeli satışlardan korktukları için 20 bin dolar seviyesine satış emri koymaya devam ediyorlar.

2017 boğa koşusunun sonrasında yaşananların bıraktığı izi anlamak açısından en çarpıcı analiz ise Hong Kong merkezli Babel Finance şirketinden geldi. Şirketin yatırım ve ticaret genel müdürü Simon Chen, 2017 boğasının bıraktığı izleri analizinde gözler önüne serdi. Chen, “Çok sayıda satıcı, 20 bin dolar seviyesinin yakınında emirler veriyor ve bu da hiç şüphesiz güçlü bir direnç seviyesi yaratıyor. İnsanlar 2017 boğa piyasasında yaşananlara göre bu seviyede satış yapmaya çalışıyorlar.” ifadeleri ile satıcıların psikolojik olarak içerisinde bulundukları durumu özetliyor.

Lingxiao Yang: Dipten Al Zihniyeti Devam Ediyor

Simon Chen tarafından kötü anılara atıfta bulunarak yapılan değerlendirme, Trade Terminal baş işletme sorumlusu Lingxiao Yang tarafından farklı bir yönde değerlendiriliyor. Yang, insani bir davranış olan “dipten satın alma” güdüsüne atıfta bulunarak, kurumların bu zihniyette alım yapmak istedikleri şeklinde yaşanan gelişmeleri değerlendiriyor. Yang, “Pek çok kişiye göre psikolojik savaş. Bitcoin’in 14 bin dolardan tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkması sadece 1 ay sürdü.” ifadeleri ile geçmişte yaşanan ralli ile mevcut yaşanan gelişmeleri birbirleri ile karşılaştırıyor.

Balinalar Borsadan BTC Çekmedi

Pek çok yatırımcının korktuğu olası satış piyasasının her an gerçekleşebileceğini gösterebilecek bir veri paylaşımı ise, balinaların halen borsalardan BTC çekmediğine işaret ediyor. CryptoQuand analiz sitesi verilerine göre büyük BTC sahipleri halen kripto paralarını borsada tutmayı sürdürüyor. Analiz sitesinden elde edilen verileri değerlendiren CEO Ki Young, “Balinaların geri çekilmemesi, BTC’nin satılmaya hazır olduğu anlamına geliyor.” ifadeleri ile mevcut görünümü özetledi.

Yorum Yap