1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin

BTC Rekor Tazeledi Ama Piyasa Hakimiyeti Artmadı

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Şubat ayı başlarındaki hafif hareketlenmeleri ay boyunca hızlandırarak devam ettirdi ve nihayetinde geçtiğimiz hafta içerisinde 3 gün arka arkaya rekor tazeleyerek inanması güç rekorlar kırdı. Bitcoin 1 gün ara verdiği rekor tazeleme hareketliliklerine akşam saatlerinde devam etti ve fiyatını 55 bin doların da üzerine çıkarmayı başardı. Bu rekor hareketliliğinin ardından gözler altcoinlerin hareketliliklerine çevrildi.

BTC Rekor Tazeledi Ama Piyasa Hakimiyeti Artmadı

Kripto para piyasalarında, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde başlayan ivmelenmeler ve lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) öncülüğündeki ralli, geçtiğimiz yılın sonlarında kendisini iyice hissettirmeye başladıktan sonra gelen yeni rekorlar ile birlikte 2021 yılının ilk günlerinde de devam etti. Ocak ayının başları oldukça hareketli geçti ve ardından durulan Bitcoin ile birlikte birçok altcoin de beklemeye geçti. Daha sonra Ocak ayı sonlarında ve Şubat ayı başlarında Bitcoin, kurumsalların ve sosyal medya desteklerinin devreye girmesiyle birlikte yeniden benzer hareketlilikler gösterdi ve Şubat ayı hem Bitcoin için hem de altcoinler için fazlasıyla verimli geçti. Şubat ayının üçüncü haftasında bu hareketlilikler artık her yeni günde yeni bir rekora dönüşmeye başladı ve nihayetinde Bitcoin, fiyatını 55 bin doların da üzerine çıkarmayı başardı. Bitcoin’in yeni rekor seviyelere hareket etmesiyle birlikte birçok altcoin de ivmelendi.

Bitcoin’in Değeri Arttı, Piyasa Hakimiyeti Değişmedi

Lider kripto para birimi Bitcoin, 52 bin dolar seviyesinden hızlı bir ivmelenme ile 56 bin doların da üzerine çıkarak rekorunu tazeledi. Son 7 gün içinde %16, son 24 saat içinde %7 oranında değerini artırmayı başaran Bitcoin, yazım sırasında 56 bin 320 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bununla birlikte Bitcoin’in piyasa değeri de 1 trilyon doları aştı. Bitcoin’in kazandığı değerler ile birlikte, hemen herkes piyasa hakimiyetinin de artmasını beklemişti ancak tüm bu artışlara rağmen Bitcoin’in son rekor öncesi %61 seviyelerinde bulunan piyasa hakimiyeti, %61,9 dolaylarında kaldı. Zira altcoinler, bu rekorda kendi paylarını Bitcoin’e kaptırmadı.

BitTorrent (BTT) Değer Artışları

Bitcoin’in değer artırmasına rağmen, piyasa hakimiyetini beklenen seviyelerde artıramamasının nedeni, birçok altcoinin de Bitcoin’e paralel şekilde rekor kırmasından kaynaklanıyor. Bu hareketliliklerde en çok dikkat çeken altcoinlerden biri olan BitTorrent’in kripto para birimi BTT, son 1 aylık süreçte %258 oranında değer kazanarak ciddi bir yükseliş elde etti. Ancak yine de BTT, bu artışa rağmen tüm zamanların rekorundan bir hayli uzak duruyor. BTT öte yandan, Mart ayından bu yana %856 oranında değerlendi.

Holo (HOLO) Yükselişi, Yeni Rekor Gelir Mi?

Bitcoin’in piyasa hakimiyetini alıp götürmesine birçok altcoin kazandığı değerler ile engel oldu ve bunlardan biri de kazandığı değerler ile Holo (HOLO) oldu. Türkiye’de de kripto para kullanıcıları tarafından büyük rağbet gören Holo, son 2 haftalık süreçte %143 oranında yükselmeyi başardı. Holo için tüm zamanların rekor seviyesi 0,00254 dolar seviyesinde bulunuyor ve analistlere göre kısa süre içinde Holo bu rekorunu tazeleyebilir.

Yorum Yap