İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. BTC Tesla’yı Taklit Ederse 125 Bin Dolara Gider

BTC Tesla’yı Taklit Ederse 125 Bin Dolara Gider

Kripto para piyasalarında gündem Tesla rallisi oldu. Tesla da Bitcoin (BTC) gibi son zamanlarda yatırımcıların iştahını kabarttı. Dünya devi Tesla’nın, milyarder Elon Musk yöneticiliğinde hisse senedi fiyatı geçtiğimiz yılın sonundan bugüne oldukça iyi bir performans sergiledi. Elektrikli araçlar dünyasında çok üst düzey bir marka olarak görülmesi, Tesla’nın bu kadar popüler bir yatırım kapısı olarak tercih edilmesinin ana etkeni.

Tesla rallisi Bitcoin’in (BTC) de inanılmaz şekilde yükseldiği bir anda geldi ve böylece kripto para piyasalarındaki birçok analistin iki varlık arasındaki benzerlikleri incelemesine yol açtı. Bitcoin fiyatı direnç bölgelerini kırarak rekor yolundaki basamaklarına ulaştı. Kripto para lideri BTC son iki ayda 10 bin dolar olan psikolojik seviyesini istikrarlı bir şekilde aşarak 19 bin dolar seviyesine ulaştı. Öte yandan Tesla’nın hisse fiyatı da 2020 yılının Ağustos ayında, yalnızca 10 günde yaklaşık %46 yükseldikten sonra hisse başına 2 bin dolarlık seviyesi ile yeni bir zirve noktasına ulaştı.

Analist Alex Krüger BTC’nin Olası Zirvesini Söyledi

Kripto para piyasalarının ünlü analist ve ekonomisti Alex Krüger, Bitcoin için sıradaki hamlenin parabolik bir ralliye hazırlık olduğunu söyledi. Alex Krüger, piyasa değerine göre lider konumda olan Bitcoin’in, olası bir Tesla performansını taklit etmesi durumunda, önümüzdeki 1 yıl içerisinde 125 bin dolar seviyesine yükselebileceğini iddia etti.

Krüger’e Göre BTC Tesla’yı Taklit Ederse 125 Bin Dolara Ulaşır

Kripto para piyasaları ünlü analisti Alex Krüger, 22 Kasım 2020 tarihinde, sosyal medyada Twitter üzerinden paylaştığı bir gönderide, Tesla’nın geçtiğimiz yıl Ekim ayında devasa rallisine başladığını gözlemlediğini dile getirdi. Yalnızca bir ay sonra yatırım varlığı, aynı Bitcoin’de olduğu gibi bir önceki rekorundan %10 oranında daha az seviyede bulunuyordu. Bu nedenle Alex Krüger’e göre Bitcoin önümüzdeki 12 ay içinde Tesla benzeri bir ralli gerçekleştirebilirse, kolay bir biçimde 125 bin dolar seviyesine ulaşabilir. Ünlü analist Krüger, Twtter’daki paylaşımını bir grafik üzerinde göstererek yaptı.

BTC Enflasyon Karşısında Tıpkı Altın Gibi Davranıyor

Bir diğer yandan ünlü analist Alex Krüger, Bitcoin’in gerçekten bu uçuk seviyelere ulaşmasının nedenlerinden birinin makro bir varlık haline gelmesi olduğunu ifade etti. Küresel salgın döneminde, hükümetlerin pandemiye tepkisi, reel oranların negatif bölgeye çekilmesine sebep oldu. Kurumsal yatırımcılar, Bitcoin’in tıpkı altın gibi enflasyona karşı eşsiz bir korunma yeteneği olduğunu son dönemlerde anlıyor ve birçoğu yatırım yapmaya başladı.

Krüger BTC ve Tesla’nın Benzerliklerine Dikkat Çekti

Alex Krüger öte yandan, Bitcoin ve Tesla arasındaki bazı benzerliklere de dikkat çekti. Çok yıllık konsolidasyon basamaklarının yanında, her iki varlık da olumlu gelişmelerin teşviki ile birlikte bir boğa rallisine girdi. İlave olarak hem BTC hem de Tesla büyümelerini daha yüksek seviyelere çıkarmalarına yardımcı olabilecek sağlam, uzun vadeli makro faktörlerle karşı karşıya bulunuyor. Krüger’e bir diğer benzer özellik ise Tesla ve BTC’nin kült varlık olmaları.

Yorum Yap

Yorum Yap